Svinīgā ceremonijā godina "Latvijas lepnuma" balvas ieguvējus

Piesakiet “Latvijas lepnumu”! Aicina rakstīt iedvesmojošus stāstus par Latvijas cilvēku labajiem darbiem 0

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. Āgenskalnā pie atkritumu konteineriem klaiņo milzīga izmēra grauzējs
“Viņi izvilka līķus, izņēma visu aprīkojumu.” Krievijas spēki veikuši slepenu operāciju no nogrimušā kreisera “Moskva”
“Ārstiem darba būs daudz…” – prognozē profesors
Lasīt citas ziņas

“Ja ir tik daudz labu cilvēku apkārt, par Latvijas nākotni nevar būt ne mazāko šaubu,” tā akcijas “Latvijas lepnums” noslēguma ceremonijā pērn teica viens no balvas 2019. gada desmit laureātiem – ērģelnieks un vēsturnieks Dāvis Beitlers, kurš tika sumināts nominācijā “Iedvesmotājs”.

Nu laiks “Latvijas lepnumam 2020”. Jau otro gadu akcijas “Latvijas lepnums” organizēšanā iesaistās arī akciju sabiedrība “Latvijas Mediji” un laikraksts “Latvijas Avīze”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Akcija Latvijā aizsākās 2004. gadā un norisināsies jau 17. reizi.

Tāpat kā līdz šim, sabiedrība tiek aicināta pieteikt līdzcilvēkus, kuri citu labā izdara vairāk, nekā prasa viņu amata pienākumi, kuri ir nesavtīgi palīdzējuši, glābuši vai iedvesmojuši.

“Mēs esam bagāti!”

Šogad, laikā, kad pasauli skārusi globālā pandēmija, tā izgaismoja vēl vairāk gaišus darbus un cilvēkus – brīvprātīgo kustības, kas atbalstīja seniorus, skolotājus, kas meklēja radošus risinājumus, kā apgūt mācību vielu, vecākus, kuri, paliekot mājās, paši kļuva par skolotājiem, un, protams, ārstus un policistus, kuriem īsā laikā nācās pielāgoties jauniem darba ap­stākļiem, ik dienas pakļaujot riskam gan sevi, gan ģimeni.

“Šis bija īpašs un sarežģīts gads mums visiem. Tas lika strauji apstāties un paskatīties uz pasauli citādi. Un nevar noliegt, ka šis bija gads, kad vairāk nekā iepriekš mums apkārt esošie cilvēki ir darījuši iedvesmojošas un patiesas apbrīnas vērtas lietas.

Tāpēc aicinu ikvienu, kas zina šādus cilvēkus, rakstīt vēstules un dalīties stāstos, lai jau gada nogalē tradicionālajā “Latvijas lepnuma” noslēguma ceremonijā visa Latvija varētu godināt un sveikt tos, kuri ar savu rīcību ir darījuši mūsu pasauli nedaudz labāku,” aicina “TV3 Group” programmu direktore Gita Pētersone-Rudzīte.

“Akcijas “Latvijas lepnums” misija ir mums ikvienam atgādināt – mēs esam bagāti. Ar labiem darbiem un spēju tos pamanīt un novērtēt. Domās noteikti pasakām vairāk paldies nekā realitātē.

Šī ir ļoti laba iespēja pieteikt īpašus cilvēkus no visas Latvijas. Jūs tādus pazīstat. Mēs par viņiem savos izdevumos pastāstīsim. Iesaistieties, lai “Latvijas lepnuma” balvas atrod savas jaunās mājas!” mudina izdevniecības “Latvijas Mediji” direktore Evija Veide.

Pieteikumus – līdz 18. septembrim

Stāstus par iedvesmojošiem cilvēkiem un viņu darbiem var iesniegt līdz 18. septembrim portālā “skaties.lv/latvijaslepnums”, kā arī sūtot vēstules uz “Latvijas Mediju” redakciju Rīgā, Dzirnavu ielā 21, LV-1010.

Žurnālisti regulāri veidos publikācijas par pieteiktajiem cilvēkiem un viņu veikumu. Anketu iesūtīšanas termiņam beidzoties, visus pieteikumus izvērtēs žūrija, nosakot laureātus dažādās kategorijās.

Līdz šim laureāti saņēmuši balvas nominācijās “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm”, “Iedvesmotājs”, “Skolotājs”, “Labie darbi”, “Drosme un pašaizliedzība”, “Jauniešu iniciatīva”, “Glābējs”, “Sirdsdarbs”, “Novadnieks”, “Cilvēks cilvēkam”, “Atbalsts līdzcilvēkiem”, “Pagasta lepnums”, “Pašaizliedzība”, “Audzinātājs”, “Darbs taisnīguma vārdā”, “Jauniešu iedvesmotājs” u. c. Iepriekš apbalvoti arī cilvēki, ko citi atzinuši par ļoti labiem kaimiņiem, mecenāti, īpaši skolotāji, drosmīgi bērni, cilvēki, kas ar neatlaidību un radošumu panākuši kādas savas ieceres īstenošanu, kas nesusi labumu visai kopienai, kup­las ģimenes, kurās atrodas vieta arī bez īsto vecāku gādības palikušiem bērniem.

"Latvijas lepnuma" laureātu tikšanās ar Valsts prezidentu

Desmit “Latvijas lepnuma 2019” laureāti

Vēstule, kurā “Latvijas lepnumam 2019” tika pieteikts tobrīd 26 gadus vecais Dāvis Beitlers, bija uz vairākām lappusēm – viena no garākajām, kādas pērn saņemtas.

Kalnciema muzeja izveidotājs un kalnciemnieku salidojumu organizētājs, vairāku grāmatu autors, vēsturnieks, lektors, komponējis ap 100 skaņdarbu, izveidojis un vada vokāli instrumentālo ansambli, spēlē ērģeles un ar entuziasmu rīko ērģeļu atjaunošanu, glezno un rīko izstādes…

Dāvis kļuva par balvas “Iedvesmotājs” laureātu.

“Viņš nemaz nenoklausās līdz galam, ko viņam lūgs. Atliek tikai pateikt – Miša, vai tu vari… – un viņš jau saka – varu, varu!” tā par Mihailu Siņicinu jeb Mišu stāstīja pieteicēja Pārsla Radziņa, kura uzrakstījusi pieteikuma vēstuli.

Viņš bijis gan vēstures un ekonomikas skolotājs, gan direktors un balvu saņēma nominācijā “Skolotājs”.

Margita Kanopka Tukumā organizē sacensības sporta šaušanā un aktīvi tajās piedalās arī pati, viņa arī nodibinājusi biedrību cilvēkiem ar invaliditāti “Līdzvērtība”.

“Tieši viņas dvēseles enerģija, kas rūdījusies lielos dzīves pārbaudījumos, ļauj apkārtējiem – gan slimajiem, gan veselajiem – noticēt sev un uzvarēt šķēršļus,” piesakot Margitu “Latvijas lepnuma” balvai, rakstīja Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Margita saņēma “Latvijas lepnuma” balvu nominācijā “Drosme un pašaizliedzība”.

“Ir kāds jaunietis, par kuru uzzinot man asaras sariesās acīs, un es sapratu, ka tas jaunietis izaugs par varenu vīru! Vai zināt, par ko es runāju? Par četrpadsmitgadīgu puiku. Puika izdarījis milzu varoņdarbu!” tā pieteikuma vēstulē rakstīja par Roju Puķi, sauktu arī par Piparu.

Jūtūberis un burgeru meistars  organizē labdarības akcijas, un viņu apbalvoja nominācijā “Jauniešu iniciatīva”.

Dina Grīnberga, kura kļuva par laureāti nominācijā “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm”, ir tehniskā ortopēde, strādā nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari”.

Ortozēšanas un protezēšanas centrā pielāgo protēzes cilvēkiem pēc amputācijas un kā atbalsta persona sniedz arī morālu palīdzību.

Profesijas izvēle nav bijusi nejauša – Dinai pašai ir kājas protēze, tāpēc viņa labi saprot, kā jūtas tie, kuriem pēkšņi jāsadzīvo ar faktu, ka kāda locekļa vietā turpmāk būs mākslīgs aizvietotājs.

“Dina allaž dzīvo tā, lai būtu noderīga citiem,” rakstīts pieteikuma vēstulē.

Linda Penēze bija laureāte nominācijā “Sargeņģelis”. Viņa Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā no nulles izveidoja auklīšu dienestu, kas aprūpē mazuļus no bērnunamiem.

Liepājnieks Aleksandrs Kameņevs, kurš no ugunsgrēka izglāba trīs bērnus, saņēma balvu nominācijā “Glābējs”, Liene Kuzmina, kura kļuva par aizbildni trim jaunākajām māsām, – nominācijā “Ģimene”, Ints Jurka, kurš kļuva par galveno balstu dēlam Robertam, – nominācijā “Tētis”, Ieva un Arnis Zundas, kuri Burtnieku novada Rencēnu pagastā bija izveidojuši kemphila ciematu, – nominācijā “No sirds uz sirdi”.

Šie ir akcijas “Latvijas lepnums 2019” desmit laureāti, tagad gaidām vēstules par tiem ļaudīm, kuri šogad izpelnījušies īpašu uzmanību ar saviem darbiem vai rīcību.

Akcija “Latvijas lepnums” noslēgsies gada nogalē ar apbalvošanu, goda nosaukuma ieguvējiem saņemot balvu “Zelta ābele”.

SAISTĪTIE RAKSTI

Pēc tam TV3 ekrānos varēs skatīties īpašu raidījumu, bet “Latvijas Mediji” laidīs klajā speciālu izdevumu par visiem šā gada “Latvijas lepnuma” laureātiem.

"Latvijas Lepnuma" brokastis
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Āgenskalnā pie atkritumu konteineriem klaiņo milzīga izmēra grauzējs
“Viņi izvilka līķus, izņēma visu aprīkojumu.” Krievijas spēki veikuši slepenu operāciju no nogrimušā kreisera “Moskva”
“Ārstiem darba būs daudz…” – prognozē profesors
“Atgādina padomju sistēmu – bagātiem noņemsim, nabagiem iedosim un beigās visi vienādi nabagi,” Kreituse par pabalstiem
Eiropa piekrīt glābt “Air Baltic”. Cik miljons tā dos šoreiz?
Lasīt citas ziņas
Rīga un Tampere rīkos 2023.gada pasaules hokeja čempionātu
Roberts Zīle: Pat pārdodot mazākus apjomus, Krievija tagad nopelna vairāk. Iespējams, ka jau gada beigās viss iesaldētais tiks atgūts
Jana Bunkus: Kariņš un viņa ministri ir augstākās raudzes politiķi, taču sabiedrības sašķeltību rada “twitter ballītes” pēc MK sēdēm
Attālināto mācību turpināšanu arī pēc ārkārtējās situācijas beigām atzīst par atbilstošu Satversmei
Bruno Javoišs: Ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā “krievu pasaules” kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama
16:03
Gints Narogs: Hokejistu parādītais sniegums vairākās spēlēs, maigi sakot, bija ļoti neizteiksmīgs
15:53
Krievijas karaspēks ieņēmis lielāko daļu Limanas
15:46
Eiropa piekrīt glābt “Air Baltic”. Cik miljons tā dos šoreiz?
“Lai ir ekonomiskā aktivitāte!” Kilbloka par to, kāpēc svarīgi samazināt PVN
Labība kā ierocis: “Odesas ostas elevatori ir pilni eksportam sagatavotiem pērnā gada ražas kviešiem”
Kas Latvijā nosaka degvielas cenas? Skaidro eksperts
Zaporižjā raķešu apšaudēs sagrauts 121 nams
“Dažiem tauku saturs kā krējumam!” Uztura speciālistes Lizetes Pugas padomi, izvēloties bezpiedevu jogurtu
“Atgādina padomju sistēmu – bagātiem noņemsim, nabagiem iedosim un beigās visi vienādi nabagi,” Kreituse par pabalstiem
“Jā, tā ir patiesība!” Bergmanis skaidro, kā aizsardzības budžets tērēts stadionu būvniecībai
“Vai tik tas neatgriezīs atpakaļ aplokšņu algas.” Deputāts par minimālās algas celšanu Latvijā
Līdaka: Jaunā paaudze ir krietni imūnāka pret šo “maskavismu” un “rašismu”
ASV domnīca: Krievijas karaspēks gatavo “trešo aizsardzības līniju”
“Dzīvojam no krīzes krīzē!” Kariņa valdība vēlreiz atjaunota
Miris grupas “Depeche Mode” dibinātājs Endrū Flečers
Maijā nodokļu ieņēmumi lielāki nekā bija plānots
VIDEO. Lielo izmēru pašmāju modele Tatjana Mackeviča: “Man vēl nebija sešpadsmit, kad piedzemdēju savu dēlu”
Dzidra, Dzidris, Gunita un Loreta – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Viss, kas jāizdara – jāaiziet un jāpaņem. Zvaigznes ir tavā pusē! Horoskopi 27.maijam
“Ir ziņas, ar ko Mariupolē šobrīd nodarbojas krievu karaspēks,” Rajeva dienas notikumu apskats
“Dieva vārdā, kad mēs stāsimies pretī ieroču lobijam?” Baidens par asinspirti ASV skolā
Ļoti gardi! Sparģeļu un zirņu biezzupa
VIDEO. Kaut kas vēl nebijis! “Bermudu Divstūris” apvienojas dziesmā ar estrādes dīvu Olgu Rajecku
“Slimīgi greizsirdīgs un kontrolējošs”: vēl viena Holivudas aktrise tiesā sniegusi neglaimojošus faktus par kopdzīvi ar Džoniju Depu
“Es esmu lasījis visu, ko viņš smagā reibumā krieviem epastos rakstīja!” Lapsa Adamsonu nosauc par nožēlojamu
Kārlis Šadurskis: LKS ļoti cenšas balansēt krimināllikuma pareizajā pusē, bet es gaidu, kad viņi šo robežšķirtni pārkāps