Rodžers Federers nespēj valdīt emocijas savā pēdējā spēlē profesionālajā tenisā.

Pievīla pēdas trauma 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko trešo reizi šajā sezonā spēlēja WTA turnīra finālā, taču pie titula Seulā netika.

Ostapenko, kura pasaules rangā šonedēļ būs 17. pozīcijā, turnīru Seulā sāka smagnēji ar divām grūtām uzvarām trīs setu mačos. Ceturtdaļfinālā gan pārliecinošs panākums 6:2, 6:1 pret 17 gadus veco andorieti Viktoriju Kasincevu, pusfinālā uzveikta pērnā gada ASV atklātā čempionāta uzvarētāja Emma Radukanu no Lielbritānijas, kura trešajā setā pie rezultāta 4:6, 6:3, 3:0 traumas dēļ spēli neturpināja. Diemžēl veselības likstām bija liela nozīme arī finālā, kurā Ostapenko ar 6:7 (4:7), 0:6 zaudēja neitrālajai sportistei Jekaterinai Aleksandrovai. Aļonai problēmas radīja pēda, viņa palūdza medicīnisko pārtraukumu, cīnījās līdz galam, bet otrajā setā līdzvērtīga konkurente vairs nebija.

Seulas turnīrā Ostapenko uzvarēja 2017. gadā, tagad varēja tikt pie sava sestā titula karjerā un otrā šajā sezonā, tomēr neizdevās. Šonedēļ viņai bija ieplānots starts jau krietni tuvāk mājām – Tallinā, kur arī notiks WTA raudzes turnīrs. Pirmajā kārtā pretiniekos ielozēta mājiniece Kaia Kanepi, taču veselības likstas var liegt Aļonai startēt kaimiņvalstī, jo priekšā arī garš pārlidojums.

Tikmēr Latvijas Tenisa savienības (LTS) jaunais prezidents Ernests Gulbis aizvadījis pirmo maču pēc ievēlēšanas amatā. Diemžēl nesekmīgi – Sofijas ATP 250 sērijas turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā ar 3:6, 2:6 zaudējot francūzim Igo Umbēram.

Nedēļas nogalē Londonā skaistu punktu savai karjerai lika tenisa leģenda Rodžers Federers, kurš piedalījās Leivera kausa izcīņā, dubultspēlē kopā ar savu ilggadējo konkurentu Rafaelu Nadalu gan zaudējot amerikāņiem Džekam Sokam un Fransisam Tiafo. Kā jau tādās reizēs, nobira arī pa asarai pār Federera vaigu, taču viņš uzsvēra, ka ir laimīgs 41 gada vecumā lieliskā atmosfērā likt punktu savai profesionālajai tenisista karjerai, kurā izcīnījis 20 “Grand Slam” turnīru uzvarētāja titulus.