Jelgavas “Zemgale/LLU” komandā uzvaras vārtus Latvijas hokeja čempionāta pirmajā finālspēlē guva 18 gadus vecais uzbrucējs Rainers Rullers.

Latvijas hokeja čempionāta finālsērijas pirmā spēle neliek vilties 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Sliktākie ēdieni un dzērieni, kas nodara vislielāko kaitējumu zobiem – zobārsts norāda, ka pirmajā vietā nav saldumi
“Bez dūres bērna virzienā nevarēja iztikt?” Nila Ušakova publiskotā Māmiņu dienas fotogrāfija radījusi apjukumu
Onkologi nosauc pārtikas produktus, kurus būtu tūlīt jāpārtrauc lietot uzturā, ja grib izvairīties no vēža 83

Latvijas hokeja čempionāta finālsērijas pirmā spēle starp “Mogo/LSPA” un “Zemgali/LLU” hokeja gardēžiem sagādāja visu, ko vien var vēlēties, – daudz gūtu vārtu, atspēlēšanos un papildlaiku.

Veiksmīgāki izrādījās jelgavnieki, pretinieku laukumā izcīnot panākumu ar 4:3, bet sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1:0. Spēles dramaturģija bija aizraujoša, pēdējā trešdaļā “Mogo/LSPA” pie 1:3 nenolaida rokas, 143 sekundes pirms pamatlaika beigām panākot neizšķirtu. Rīdzinieki pirmie guva vārtus papildlaikā, sāka jau priecāties, taču tiesneši videoatkārtojumā secināja, ka šīs sezonas rezultatīvākais turnīra spēlētājs Kārlis Ozoliņš ripas lidojuma virzienu mainīja, nospēlējot ar augstu paceltu nūju.

Savukārt “Zemgalei/LLU” uzvaras vārtus spēles 73. minūtē ar metienu no zilās līnijas guva 18 gadus vecais centra uzbrucējs Rainers Rullers, kurš tiek minēts starp šīs vasaras NHL drafta kandidātiem.

“Vārtu bija vairāk, nekā gaidīts, jo sezonas laikā mūsu mačos rezultāti bija 2:1, maksimums 3:1. Šeit ir sava specifika, jo jāspēlē kardināli pretēji, nekā to darījām Somijā, jo gribi vai negribi, mums jādarbojas kā pirmajam numuram,” teic Jelgavas kluba galvenais treneris Artis Ābols.

“Gaidījām, ka būs saspringta spēle, sava veida šahs. Varējām jau pirmajā periodā noliekt svaru kausus savā pusē, bet daži apstākļi, kas nav atkarīgi no mums, nedeva tādu iespēju. Grūti teikt par pagarinājumā neieskaitītajiem vārtiem. Spriežot pēc tā, ko runājām un skatījāmies, leņķis bija tāds, ka tur nevarēja būt pacelta nūja.

Pirmais žests uz ledus bija, ka gūti vārti, pēc tam lēmumu mainīja, kaut skaidri nav redzams, kur ripa pieskārās nūjai,” “Mogo/LSPA” galvenais treneris Ģirts Ankipāns nebija vienisprātis ar tiesnešu lēmumu. Sērijas otrā spēle jau šovakar atkal “Mogo” hallē, sestdien un pirmdien komandas tiksies Jelgavā. Cerams, ka sērija nebeigsies pēc četriem mačiem.

Rezultāti. HOKEJS

Latvijas čempionāta fināls

“Mogo/LSPA” – “Zemgale/LLU” 3:4 (1:0, 0:1, 2:2, 0:1)

Vārtu guvēji: K. Ozoliņš, Maslovskis, Opelts – Bernhards, Gricinskis, Homjakovs, Rullers. Sērijā: 0:1.