Foto-Bildagentur Zoonar GmbH/Shutterstock

Plaši izplatīta nezāle sūrene: ēdelīga nešpetnele. Kā ar to cīnīties? 0

Kā sauc šo nezāli, un kā ar to iespējams cīnīties? Patlaban ir pilns dārzs ar tām un nav glābiņa. Esmu indējusi ar raundapu, bet rezultāta nav. EVITA AUCĒ

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Agroresursu un ekonomikas institūta Priekuļu pētniecības centra pētniece Dace Piliksere skaidro, ka šī nezāle ir sūreņu dzimtas pārstāve, visticamāk – skābeņlapu sūrene (Polygonum lapathifolium). Tā ir mainīga izskata suga (ļoti līdzīga blusu sūrenei Polygonum persicaria), Latvijā sastopama plaši visā teritorijā: tīrumos, dārzos, nezālienēs; arī šogad apstākļi bija labvēlīgi skābeņlapu sūrenes dīgšanai. Tas ir viengadīgs lakstaugs ar stāvu vai gulošu, zarainu stublāju. Lapu virspusē mēdz būt tumšs pusmēness veida plankums. Zied no jūnija līdz oktobrim baltiem, zaļganbaltiem vai sārtiem ziediem.

Šī nezāle ļoti izplatīta mitrās un trūdvielām bagātās augsnēs. Sēklas dīgst no 1–2 līdz 10 cm dziļumā. Tās saglabā dīgtspēju augsnē vidēji līdz pieciem gadiem. Augi patērē daudz barības vielu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ierobežošanas iespējas: tīra kultūraugu sēklas materiāla izmantošana; augsnes virskārtas kultivēšana, izprovocējot nezāļu sēklu dīgšanu un pēc tam iznīcinot dīgstus; rušināmaugu iekļaušana augu maiņā, veicot regulāru rindstarpu irdināšanu vai kaplēšanu. Nedrīkst pieļaut jaunu sēklu nogatavošanos un izsēšanos. Piesārņotā augsnē sūrenes var ierobežot arī ar herbicīdiem atkarībā no audzētā kultūrauga: Mistral 700, Lentagran 45, Fenix u.c. 2. reģistrācijas klases līdzekļiem, ko lieto pirms kultūraugu sadīgšanas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.