Mārtiņš Pļaviņš strādā aizsardzībā.

Pļaviņš/Točs neizmanto mačbumbas un Vīnē paliek dalītā 17.vietā 0

Latvijas vadošais vīriešu pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs piektdien piedzīvoja zaudējumu Vīnes Pasaules tūres piecu zvaigžņu posma izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, sacensības noslēdzot dalītā 17.vietā.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Latvijas duets otrajā setā neizmantoja divas mačbumbas. Uz turnīru abi devās par spīti tam, ka pirms nepilnām divām nedēļām Pļaviņš turnīrā Portugālē pastiepa potīti un ārsti viņam ieteica divu nedēļu pauzi no sacensībām.

Sacensībās ar 12.numuru izliktie Pļaviņš/Točs izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 1-2 (21:15, 23:25, 13:15) sīvā cīņā piekāpās Andrē Lojolam Šteinam/Žeorži Vanderlejam no Brazīlijas, kuriem turnīrā piešķirts desmitais numurs.

Mača sākumu labāk uzsāka latvieši, kuri ātri vien panāca nelielu atrāvienu 4:0, tomēr seta vidū pārsvars pārauga deficītā, tehniskajā pārtraukumā dodoties ar 10:11. Nelielais pārtraukums latviešiem nāca par labu, jo atlikušajā periodā izdevās izvirzīties vadībā ar 16:13, bet no nākamajiem septiņiem punktiem Latvijas duets savāca piecus, kas bija pietiekami, lai svinētu uzvaru ar 21:15.

Otrais sets iesākās krietni sīvāk, abiem pāriem spēkojoties neizšķirti 5:5, bet līdz tehniskajam pārtraukumam brazīlieši ieguva nelielu pārsvaru 12:9. Tāpat kā pirmajā setā arī otrajā latvieši atgriezās ar citu sparu, jo rezultāts kļuva neizšķirts 12:12, bet turpinājumā abi dueti spēkojās ļoti sīvi neļaujot pretiniekiem atrauties tālāk par viena punkta pārsvaru. Seta izskaņā rezultāts bija 20:20, bet pēc saspringtas cīņas, kurā latviešiem bija mačbumbas, nedaudz pārāki izrādījās pretinieki, uzvarot ar 25:23.

Noslēdzošajā setā iniciatīva piederēja brazīliešiem, kuri sākotnēji panāca pārsvaru 8:5, bet turpinājumā noturēja +3, panākot 11:8. Latvieši centās aizķerties, tomēr tā arī neizdevās izlīdzināt rezultātu, līdz ar to piedzīvots zaudējums ar 13:15.

Latvieši sacensības noslēdza dalītā 17.vietā, nopelnot 480 ranga punktus un 6000 ASV dolāru lielu naudas balvu.

Iepriekš turnīrā Latvijas duets otrajā un izšķirošajā apakšgrupas spēlē par cīņu izslēgšanas mačos ar 2-1 (14:21, 21:19, 15:12) pieveica amerikāņus Viljamu Pridiju/Teodoru Branneru, kuri bija izlikti ar 28.numuru, tikmēr E apakšgrupas pirmajā duelī latvieši ar 0-2 (14:21, 19:21) piekāpās kanādiešiem Semam Pedlovam/Semam Skečeram, kuriem piešķirts 21.numurs.

Latvijas duetam jau bija nodrošināta vieta pamatturnīrā. Viņi turnīrā piedalījās, spītējot Pļaviņa pirms pusotras nedēļas gūtajam savainojumam.

Jau ziņots, ka Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka ceturtdien izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā arī cieta zaudējumu un ieņēma dalītu 17.vietu, bet Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš cieta zaudējumu kvalifikācijas izšķirošajā, otrajā, kārtā, neiekļūstot pamatsacensībās.

Piecu zvaigžņu turnīri pludmales volejbolistiem ir nozīmīgi punktu krāšanai 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas ciklā.