Poda variācijas – plusi un mīnusi 0

Pēdējā laikā santehnikas preču nodaļās parādījušies ne tikai jauni tualetes podu modeļi, bet arī dažādas skalošanas sistēmas, ko iebūvē sienā. Apjūkot no piedāvājuma daudzveidības, ne viens vien pircējs uzdod sev jautājumu – kurš pods un sistēma labāki?

Reklāma
Reklāma

Uz grīdas 
vai pie sienas?

Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Visupirms jānosaka, kāda veida kanalizācijas ūdens izvada sistēma ir konkrētajā tualetes telpā – horizontāla (izvads sienā) vai vertikāla (izvads grīdā).

Ja izvads ir grīdā, nepieciešams uz grīdas instalēts klozetpods, un eks­perimentēt var tikai ar skalojamo kasti – iespējami divi varianti ar skalošanas kasti virs poda vai iebūvētu sienā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja izvads ir sienā, iespējams likt uz grīdas stāvošu klozetpodu ar izvadu sienā vai arī pie sienas piekaramu klozetpodu ar skalošanas kasti vai iebūvētu skalošanas kasti.

Ja pods atrodas uz grīdas, telpas grīdu uzkopt grūtāk, jo traucē poda stiprinājuma elementi. Ja telpā veic remontu, bet santehniku nemaina, daudz grūtāk noņemt vecās flīzes un ieklāt jaunās. Savukārt zem piekārta poda grīdu uzkopt ir ērti, arī jebkādus remontdarbus veikt vieglāk. Tomēr pirms šāda poda stiprināšanas jāpārliecinās par konkrētās sienas svarnesību.

Skalošanas kaste vai iebūvēta sistēma?

Ja izvēlas ūdens skalošanas kasti, tad visi nepieciešamie mehānismi un atbilstošie elementi jau tajā ir iestrādāti. Uzmanība jāpievērš tikai skalojamā ūdens izvada novietojumam – gan grīdas, gan sienas podiem tas iespējams gan no apakšas un sāniem, gan no aizmugures.

Pirmajā mirklī šķiet, ka iebūvējama skalojamā sistēma noteikti ir labāka, jo pods darbojas klusāk, telpas siena izskatās viengabalaināka un pati telpa šķiet plašāka. Tomēr ir arī mīnusi.

Patiesībā iebūvēt sistēmu ir ērti un lietderīgi tikai tad, ja ir pietiekami daudz brīvas vietas, kur to veikt (niša vai plaša telpa aiz poda). Pretējā gadījumā siena aiz klozetpoda tiks izbīdīta uz āru par aptuveni 20 cm. Iebūvēta sistēma tiešām darbojas klusāk un ir nemanāma, toties problēmas sākas tad, ja tajā kaut kas sāk niķoties. Lai sienas apšuvums nebūtu jāārda nost pie mazākā bojājuma, iebūvējot sistēmu, jāizdomā veids, kā pie tās piekļūt (noņemams panelis, nemanāmas durtiņas utt.).

Vienīgā redzamā daļa jeb poga, kas nopērkama atsevišķi, šķiet nenozīmīga un vienkārša detaļa, ko iespējams piemeklēt tad, kad visi lielie darbi jau pabeigti, bet patiesībā ir gluži pretēji. Tā kā poga ir vienīgā redzamā detaļa, to parasti cenšas pieskaņot telpas dizainam, izvēloties atbilstošu formu, materiālu vai krāsu, bet diemžēl tehniski nav iespējams viena ražotāja mehānismu pieskaņot cita ražotāja pogai. Tāpēc jāsāk ar to, ka vispirms izvēlas pogu, bet pēc tam pieskaņo mehānismu.

Reklāma
Reklāma

Lētu vai dārgu?

Visa santehnika nosacīti iedalāma trijās klasēs – ekonomiskajā, komforta un luksusa. Vizuāli dažreiz diezgan grūti atšķirt, kādai klasei izstrādājums atbilst, jo Latvijas tirgū nereti sastopami pazīstamu dizaina zīmolu pakaļdarinājumi, kas ražoti Āzijas valstīs vai Polijā. Visdrošākais kritērijs tomēr ir un paliek cena. Komforta klasē jeb vidējā līmenī ietilpst klozetpodi, kas maksā nedaudz virs vai zem 120 latiem. Tie, kas pārsniedz 300 latus, jau pieskaitāmi luksusa klasei, bet podi līdz 80 latiem pārstāv zemas kvalitātes masveida produkciju.

Gan lētā, gan dārgā santehnika lielākoties izgatavota no keramikas. Atšķiras tikai tās materiāla pamatsastāvs (jo vairāk kaolīna, jo cietāks un izturīgāks izstrādājums), pārklājuma veids un dizains. Lētā santehnika būs ražota no neizturīga materiāla, standarta formā un ar minimālu glazūru. Āzijas valstīs ražotā santehnika nereti ar glazūru pārklāta tikai no ārpuses, bet iekšpusē atstāts neapstrādāts māls, līdz ar to higiēniskās prasības ekspluatācijas laikā ir minimālas vai nekādas. Komforta un luksusa klases santehnikai būs acij tīkamāks dizains, labāki mehānismi un kvalitatīvs, pat vairākkārtīgs pārklājums, kas būtiski ietekmē santehnikas kalpošanas ilgumu un izskatu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.