Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Ceļu policists dzērājšoferim nozog magnetolu 1

Tas, ko izdarīja viens no labākajiem Tukuma ceļu policistiem, šokēja ne tikai pašu policiju, bet arī prokuratūru un tiesu. Artūrs (vārds mainīts) vienmēr bija izcēlies ar godaprātu un principialitāti, kā liecinieks bijis biežs viesis tiesas sēdēs, kad izskatīja ar satiksmi saistītas lietas. Pēc dažiem gadiem viņu gaidīja godam nopelnīta izdienas pensija…

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas
Bet tai dienā viņš demonstratīvi liecinieku klātbūtnē nozaga magnetolu “Pioneer” no dzērājšofera automobiļa “Mazda 323”, kuru bija apturējis pie kāda no Tukuma novada veikaliem.

Kas tobrīd notika policista galvā?

Kā dzērājšoferis kļūst par cietušo

Kā pirmstiesas izmeklēšanā un tiesā liecināja “Mazda 323” īpašnieks Jānis, 2017. gada vasarā viņš bija samainījis motorolleru pret mazdu, kurai uzstādījis automagnetolu “Pioneer” 30 eiro vērtībā – to bija iegādājies lombardā. Tajā dienā automašīnā atradušies trijatā. Kad policijas darbinieki viņu apturējuši un likuši veikt alkohola pārbaudi, atteicies to darīt.

CITI ŠOBRĪD LASA
Atzīst, ka bija dzēris un viņam nav vadītāja tiesības.

Atbraukuši citi policisti un Jāni nogādājuši policijas iecirknī, kur arī vēlāk Jānis no policijas darbiniekiem uzzinājis, ka viņam nozagta magnetola. Tad par to uzrakstījis iesniegumu.

Tiesā gan Jānis stāstīja, ka vēlāk esot uzzinājis – kāds viņa paziņa ar policistu esot sarunājis, lai viņš izņemot magnetolu. Tiesa gan tam nenoticēja un uzskatīja, ka ar šādu liecības maiņu cietušais vēlas atvieglot apsūdzētā stāvokli apmaiņā pret viņa maigākām liecībām par paša braukšanu dzērumā. Turklāt minētā paziņa nemaz automašīnā nav atradusies.

Policista versija: centies dzērājšofera labā

Policists Artūrs savu vainu zādzībā neatzina. Magnetolu esot izņēmis un ielicis savā dienesta automašīnas bagāžas nodalījumā, lai nepieļautu, ka to kāds nozog. Policijas izmeklētāja, kas bija atbraukusi uz notikuma vietu, zināja, ka viņš izņēmis magnetolu. Artūrs domājis, ka tajā vai kādā citā dienā policisti no viņa magnetolu paņems. Ziņojumu par izņemto magnetolu neuzrakstījis. Kad atgriezies policijas iecirknī, magnetolu novietojis savā kabinetā. Kad policijā viņam teikuši, ka magnetola jāatdod, viņš atbildējis, ka, protams, atdošot.

Tomēr magnetolu viņam kolēģi atsavinājuši pēc četrām dienām Artūra mājoklī – viņš taisnojies, ka nezinājis, kur policijā glabā izņemtās mantas.

Policiste, kas izmeklēja krimināllietu pret Artūru, tiesā liecināja – sākumā policists teicis, ka nekādas magnetolas automašīnā neesot bijis, bet tad strauji mainījis pozīciju un atteicies liecināt bez advokāta klātbūtnes. Pēc tam teicis, ka magnetolu paņēmis, lai to kāds nenozagtu, – policijā mantas glabāt neesot droši un tāpēc to aizvedis uz savām mājām.

Artūram pāriniekos bija norīkots kāds Policijas koledžas kadets, kurš liecināja, ka redzējis, ka Artūra rokās bija magnetola, par ko izmeklētāja jautājusi: “Ko tu dari?” – uz ko Artūrs neko neesot atbildējis. Tad abi ar Artūru braukuši projām. Par magnetolu nerunājuši, un kadets nevarējis iedomāties, ka Artūrs to tā vienkārši nozadzis.

Reklāma
Reklāma

Haotiskās Jāņa līdzbraucēju un mistiskās personas, kas it kā lūgusi, lai policists patur pie sevis magnetolu, liecības tiesnese Rita Bruce vērā neņēma to pretrunu un liecinieku ieinteresētības dēļ.

Izmeklētāja bija principiāla

Diezgan ticami, ka par magnetolas zādzību neviens neuzzinātu un arī pats Jānis, iznācis no apcietinājuma, diez vai par to būtu cēlis traci, ja ne jaunā policijas izmeklētāja. Viņa bija ieradusies dzērājšofera Jāņa aizturēšanas vietā, lai sāktu lietu un aprakstītu viņa automašīnu.

Policiste liecināja, ka automašīnas apskates laikā kolēģis Artūrs vispirms pajautājis, vai magnetolu jau paspējusi piefiksēt. Saņēmis noraidošu atbildi, Artūrs bez atļaujas atraujot pasažiera puses durvis, to izņēmis ar vārdiem “viņam tā vienalga nebūs vajadzīga”.

Inspektore no tik nekaunīgas rīcības pirmajā brīdī esot apstulbusi, pēc tam aizrādījusi, ka tā nedrīkst darīt, un teikusi, lai magnetolu liek atpakaļ.

Artūrs šo rīkojumu ignorējis.

Atgriezusies iecirknī, izmeklētāja vēlreiz vērsusies pie Artūra, aicinot magnetolu atlikt atpakaļ, uz ko saņēmusi atbildi, lai viņa liekoties mierā. Nākamajā dienā izmeklētāja par notikušo ziņoja vadībai, kas savukārt – Iekšējās drošības birojam.

Policijā vairs nestrādā

Tiesai nebija nekādas šaubas par apsūdzētā vainu – Artūrs saņēma četru mēnešu cietumsodu nosacīti un viņam valstij jākompensē 705 eiro, kas iztērēti advokāta pakalpojumiem. Artūrs šobrīd strādā par apsargu un man komentēt notikušo atteicās.

Magnetola atgriezusies pie īpašnieka, bet Tukuma tiesībsargājošo iestāžu darbinieki joprojām īsti nesaprot Artūra rīcības iemeslus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.