Kampaņas dalībnieki pasākumā Rēzeknē šā gada augustā.
Kampaņas dalībnieki pasākumā Rēzeknē šā gada augustā.
Publicitātes foto.

Preiļos informēs par iespējām piesaistīt ES finansējumu lauku saimniecībām 0

Lai informētu par Eiropas Savienības (ES) sniegtajām iespējām lauku apvidos, par finansējuma saņemšanu mazajām un vidējām saimniecībām, par jauniešu iespējām, kā arī citām atbalsta programmām, Eiropas Komisija Zemgales un Latgales novados rīko informatīvu kampaņu “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne.”

Kokteilis
2026. gada upuri: šīs zodiaka zīmes saņems skarbu mācību no likteņa
Apstiprināts galējais prāmja “Estonia” katastrofas cēlonis. Tas ir negaidīts 24
Eiropa ir brīdināta! Krievijas “Pastardienas radio” pārraida 15 šifrētus ziņojumus; pieminēta arī Latvija 90
Lasīt citas ziņas

Eiropas telts nākamā pieturvieta būs Preiļu pilsētas svētkos sestdien, 17.augustā.

Eiropas telts būs atvērta ikvienam svētku apmeklētājam jau no plkst.10. Tajā varēs piedalīties interaktīvās aktivitātēs, iepazīt vietējo uzņēmēju veiksmes un pieredzes stāstus, kā arī uzzināt par ES sniegtā atbalsta iespējām novadā, iniciatīvām mazo un vidējo uzņēmumu un lauksaimniecības atbalstam un iepazīt ES finansētās izglītības un apmācību programmas jauniešiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Preiļos, lai runātu par ES lauksaimniecības politiku, viesosies Eiropas Komisijas Lauksaimniecības ģenerāldirektorāta pārstāve Kristīne Bori.

Visas dienas garumā mazie un lielie svētku viesi varēs piedalīties aizraujošā viktorīnā par Eiropas lietām, iepazīt virtuālās realitātes pasauli un fotografēties, saglabājot svētku sajūtas mirkļus nākotnei.

Pasākuma kulminācija sagaidāma plkst.14, kad šefpavārs Edgars Piskunovs kopā ar Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu filiāles topošajiem pavāriem pasniegs ēdiena gatavošanas meistarklasi. Īpaši šim notikumam radīta ēdienkarte, izmantojot vietējo ražotus produktus, un šefpavārs un jaunie pavāri ar pagatavoto maltīti cienās ikvienu gardēdi.

Visas dienas garumā būs iespējams tikties ar Eiropas Savienības informācijas punkta darbiniekiem, dažādu nozaru speciālistiem un ekspertiem, kas atbildēs iedzīvotāju jautājumiem.

“Lauki ir būtiska Eiropas asinsrites daļa. Savukārt aktivitāte laukos nav iedomājama bez lauku saimniecībām un uzņēmējdarbības, un vissvarīgāk – bez iedzīvotājiem. Ar ES finansējumu var attīstīt savu uzņēmējdarbību, apgūt jaunas prasmes, uzsākt dažāda veida projektus, kas rada jaunas darbavietas, palīdz vietējai kopienai uzlabot dzīves kvalitāti un attīstīties vai mazina sociālās plaisas. Šobrīd, kad, mainoties Eiropas Savienības atbalsta politikai, īpašā uzmanības lokā nonāks mazās un vidējās saimniecības, ir svarīgi uzņemties un spert soli pretī atbalsta saņemšanai. Mums ir svarīgi, ka iedzīvotāji zina, kādas ir ES sniegtā atbalsta iespējas, un tās izmanto,”norāda Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.