Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto LETA

Prognoze: Daugavā ūdens līmenis varētu kāpt līdz pat 5 metriem 1

Palu laikā ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils varētu celties par četriem līdz pieciem metriem, sasniedzot sešu – septiņu metru atzīmi, aģentūrai LETA prognozēja Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts.

Reklāma
Reklāma
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Daudz kas būšot atkarīgs no laika apstākļiem, cik strauji sniegs kusīšot Baltkrievijā, kur tā sega vēl ir visai bieza. Tā, piemēram, Vitebskas apgabalā sniega segas biezums sasniedz 40 centimetrus.

Sventes, Tabores, Nīcgales, Kalkūnes, Līksnas un Laucesas pagastos ir veikt māju un vasarnīcu apsekošanu, fiksējot faktiski dzīvojošo cilvēku skaitu tajās. Cilvēkiem ir sniegtas instrukcijas par rīcību plūdu gadījumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Plūdu gadījumā kā pirmās varētu applūst vasarnīcas. Visvairāk cilvēku dzīvo vasarnīcās kooperatīvā “Mežciems”. Šie iedzīvotāji, gadījumā, ja sāksies plūdi, tiks brīdināti un viņiem uz laiku būs jāpamet savas mājas, meklējot mitekļus citviet.

Līksnas un Sventes pagasti ir nodrošināti ar laivām, lai nepieciešamības gadījumā varētu izvest iedzīvotājus no applūstošajām teritorijām.

Pērn ledus iešana Daugavā Daugavpils novadā sākās 5.martā. Patlaban ledus Daugavā pie Daugavpils stāv, bet ūdens līmenis pieturas zem divu metru atzīmes.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.