Latvijā
Politika

Purgailei ir izredzes2

Foto: Ernests Dinka, Saeima

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) kandidātu konkursa atlases komisijas izraudzītajai Santai Purgailei ceturtdien ir izredzes iegūt Saeimas vairākuma atbalstu, lai ieņemtu šo amatu. Par viņas apstiprināšanu otrdien pārliecinoši nobalsoja Budžeta un finanšu komisijas deputāti, trijiem parlamentāriešiem atturoties.

S. Purgailei pēc atkārtotas tikšanās ar “Attīstībai/Par” frakciju bija izdevies pārliecināt arī tās deputātus, “Latvijas Avīzei” apstiprināja frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts. Viņš sacīja: “Ja premjers Krišjānis Kariņš uzskata, ka viņa ir labākā kandidāte, tad mēs šķēršļus neliksim.” “A/P” ministri sākotnēji valdībā iebilda pret S. Purgaili.

Kad pirms pāris nedēļām “A/P” frakcija pirmo reizi tikusies ar S. Purgaili, viņa esot bijusi ļoti nepārliecinoša, atzina D. Pavļuts. Taču otrajā tikšanās reizē pretendente jau daudz izvērstāk atbildējusi uz jautājumiem, izskaidrojot arī to, kā rīkosies, lai nenonāktu interešu konfliktā.

S. Purgailes līdzšinējā darba pieredze ir saistīta ar privāto banku sektoru – viņa ir “Citadeles” bankas Korporatīvo klientu apkalpošanas direktore, pirms tam strādājusi SEB bankā.

Arī komisijas deputātus interesēja S. Purgailes rīcība, lai nepieļautu interešu konfliktu. Viņa atbildēja, ka centīsies izvairīties no lēmumu pieņemšanas attiecībā uz “Citadeles” banku. Taču, ja tas būs nepieciešams, par to informēšot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju.

Ja Saeima kandidāti atbalstīs, viens no pirmajiem darbiem būs divu FKTK padomes locekļu izvēle. Kā vienu no tiem S. Purgaile redz Kristīni Černaju-Mežmali, kura pilda FKTK priekšsēdētājas pienākumus līdz brīdim, kad amatā apstiprinās konkursā izraudzīto FKTK vadītāju. S. Purgaile uzskata – būtu labi, ja padomē būtu arī cilvēks, kurš ir profesionāls kapitāla tirgus jautājumos, jo līdz šim uzsvars ir bijis uz finanšu tirgus uzraudzību.

S. Purgaile uzskata, ka ir nepieciešama likumu un citu normatīvo aktu apkopošana rokasgrāmatā, lai visām bankām būtu skaidri spēles noteikumi, tas atvieglotu arī FKTK iespējas veikt auditus. “Bankām ir jārada tāda vide, lai tās varētu veidot savu biznesu un atsākt normālu darbību, apkalpojot klientus,” paskaidroja S. Purgaile.

Latvijai tagad esot svarīgi izpildīt ekspertu komitejas “Moneyval” rekomendācijas, novēršot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas riskus, lai valsts nenonāktu “pelēkajā sarakstā”.

Iepriekš premjers Krišjānis Kariņš (“JV”) šo minēja kā vienu no uzdevumiem, kura dēļ pēc iespējas drīzāk ir jāapstiprina FKTK priekšsēdētājs. Dana Reizniece-Ozola (ZZS) sēdē norādīja – “ir svarīgi atjaunot normālu banku darbību” arī tāpēc, ka no to pārāk lielās piesardzības cieš ārvalstu investori, kuriem negrib atvērt kontus bankās.

S. Purgaile pieļāva, ka tā ir globāla problēma, bet katrā konkrētā situācijā esot jānoskaidro iemesli, kāpēc ir atteikta konta atvēršana.

Saistītie raksti

“A/P” politiķiem iepriekš bija šaubas par kandidātes atbilstību amatam, jo viņai nav pietiekamas valsts pārvaldes darba pieredzes. S. Purgaile piekrita, ka nav bijusi saistīta ar valsts pārvaldi, bet, ja viņa būs amatā, tad Valsts kanceleja ar mentora starpniecību palīdzēs iepazīt šo sistēmu.

Jāatgādina, ka kandidātu atlases konkurss notika trīs kārtās un tā pirmajā kārtā piedalījās 25 pretendenti, no kuriem 16 tika izvirzīti uz otro kārtu, bet četri – uz trešo kārtu. Šo kandidātu vārdi, par kuriem bija interese arī komisijas deputātiem, netiek atklāti. Komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministrija steidzami lūdz atrast 10 miljonus eiro glābēju vajadzībām, citādi nāksies aizvērt vairākus depo
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šodien strādāt atsāk “Līvu akvaparks”
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 12 stundas

Lasītākie

JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 8
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 12 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Mēs varētu spēlēt izrādes lielveikalā!” Saruna par atgriešanos teātrī ar aktieri Daini Grūbi
Intervija 1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latvietis Ivo Puriņš iekļūst “Ekstrasensu cīņās” un atklāj patiesību par šovu
11 stundas
AS
Aldis Sāvičs
Medības
Žanim pa pēdām: kur meklēt šo leģendām apvīto radību?
1 stunda