Foto: SHUTTERSTOCK

Pusaudžu horoskops. Ko varat gaidīt no sava bērna tīņu vecumā? 2

To, cik ātri, kvalitatīvi un kā cilvēks aug, lielākoties nosaka vecāki un vide, kurā bērns apgrozās pusaudža vecumā. Mūs ietekmē mūsu tuvinieku, skolotāju un draugu teiktais, viņu rīcība un ar viņiem saistītie iespaidi. Taču ne mazsvarīgu lomu personības veidošanās procesā spēlē arī katra cilvēka individuālais horoskops.

Auns

VIDEO. Jauna latviešu sieviete veikusi eksperimentu, vai var izdzīvot ar 100 eiro mēnesī: “Es ļoti gribu ēst!” 137
FOTO, VIDEO. Krievu propagandas mediji Lielvārdes Ziemassvētku eglītē saskata svastiku 72
“Tas tiešām nebūs labs.” Eksperts prognozē, kāds būs 2023. gads Latvijas ekonomikā
Lasīt citas ziņas

Auni agri kļūst pieauguši. Jau no agra vecuma viņi cenšas uzvesties atbilstoši. Viņi tiecas pēc tiem, kas ir vecāki par viņiem. Auniem patīk pavadīt laiku kopā ar vecāku draugiem un kā sūklīši uzsūc svešu pieredzi. Šīs zīmes pārstāvji jau 10 – 12 gados apzinās savu atbildību pret apkārtējiem, viņiem ļoti gribas būt nozīmīgiem, tāpēc viņi cenšas pieņemt lēmumus ne tikai savu vienaudžu vietā, bet arī radinieku vietā, cenšas kaut vai nopelnīt kabatas naudu.

Auni ar prieku dodas iekšā pieaugušo pasaulē, jo saprot, ka kļūšana pieaugušam paver viņiem fantastiskas iespējas. Kā likums, ar pusaudžiem Auniem nav sevišķu problēmu – viņi ir pārāk nopietni un orientēti uz nākotni, tāpēc muļķības sāk sastrādāt jau diezgan vēlu – ap 20 gadiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vērsis

Vērši aug pamatīgi, bez straujiem izrāvieniem. Viņi labprāt iziet visas attīstības stadijas – bērnību, tīņa gadus, jaunību, no visa gūst labumu un krāj pieredzi. Tiesa, kļūstot par personībām, šīs zīmes pārstāvji var ik pa laikam sabuntoties – zēni iesaistās kautiņos, meitenes periodiski boikotē visu pasauli. Bet arī tas nes savus augļus – ap 18 – 19 gadu vecumu Vērši kļūst pilnīgi sociāli adaptēti indivīdi.

Komfortu un materiālos labumus Vērši mīl un novērtē jau no agras bērnības, tāpēc dara visu, lai pusaudža gados viņiem nebūtu problēmu ar naudu un skaistām lietām. Neticami, bet viņiem bieži trāpās krāšņas drēbes, pat ja viņi aug maznodrošinātā ģimenē. Viņi nav tik lecīgi, lai atteiktos no tā, kas pats peld viņiem tieši rokās. Un vēlāk tas kļūst par viņu dzīves moto.

Dvīņi

Dvīņi kļūst pieauguši lēnām. Dažreiz pilnīgai personības nobriešanai viņiem ir nepieciešami 30, nereti pat 40 gadi. Šīs zīmes pārstāvji ilgi meklē sevi, savu aicinājumu un vietu dzīvē. Pubertātes vecumā un pēc tā viņus interesē daudz kas, bet būtībā – nekas. Viņi visu uztver kā izklaidi, viņi tiek mētāti no galējības galējībā. Viņi sagādā ne mazums raižu saviem vecākiem, kuri ir spiesti ilgstoši uzturēt savu aizrautīgo pēcnācēju.

Dvīņi izmisīgi negrib kļūt pieauguši, un tikai vecumā ap 30 – 35 gadiem, jau nomainot vairākas profesijas, viņi sasniedz to attīstības stadiju, kad sāk parādīties zināma atbildības sajūta par savu rīcību. Toties šāda aizkavējusies pieaugšana palīdz Dvīņiem nezaudēt optimismu un dzīves garšu, viņi ilgstoši paliek patīkami saskarsmē ar citiem.

Vēzis

Vēži ļoti uzmanīgi kļūst pieauguši. Viņi lēnām un mierīgi tipina uz pieaugušo pasauli, cenšas kontaktēties tikai ar tiem cilvēkiem, kuri viņiem nekādi nenodarīs pāri. Vēži rūpīgi, dažreiz pat ļoti ilgi izvēlas nākamo profesiju. Pubertātes vecumā šīs zīmes pārstāvji kā likums nenokļūst sliktās kompānijās, viņi negrib satraukt savus vecākus, tāpēc viņi reti kļūst par problēmbērniem. Viņus vairāk saista dzīves sadzīves puse, jo viņi ir iedzimti mājāssēdētāji.

Taču jaunā Vēža draugiem gan klājas ne visai. Ja Vēzis sev izraugās uzticamu cilvēku, tad pielīp viņam, pilnībā iesaistot savās darīšanās, var pat būt kā trešais liekais sava drauga randiņā ar pretējo dzimumu. Caur svešām mīlas peripetijām viņš iepazīst to, kam pašlaik pietrūkst drosmes.

Lauva

Lauvas nekad nekļūst pieaugušas. Viņas var līdz sirmam vecumam palikt kā bērni – ļoti godkārīgi, dažreiz mīlīgi un amizanti, bet dažreiz arī nikni. Pat ja dzīve piespiež Lauvas pusaudža gados veikt atbildīgus un pēc būtības pieaugušus gājienus, viņas meklē iespēju atgriezties bērnībā. Viņām nez kāpēc šķiet, ka tikai tad, ja paliks kā bērni, viņas spēs sajust un saprast šo pasauli, tādējādi realitāte bieži vien pārsteidz viņas nesagatavotas.

Ar savu vēlmi nekļūt pieaugušam Lauvas sagādā ne mazums rūpju saviem tuviniekiem, jo viņas ar savu iedzimto pakļaušanas spēju piespiež radiniekus, vēlāk arī partnerus riņķot ap viņu personību. Jo smagāka bijusi Lauvu bērnība, jo aktīvāk un ilgāk tuvinieki par to ir spiesti maksāt.

Jaunava

Jaunavas kļūst pieaugušas reizē ar saviem draugiem. Jo vecāki draugi ir Jaunavai, jo ātrāk notiek viņas pašas personības nobriešana. Šīs zīmes pārstāvji tiecas pēc saviem paziņām, cenšas viņus atdarināt it visā, un tas nereti var novest pie neparedzamām un skumjām sekām. Taču galīgi nevar teikt, ka pusaudži Jaunavas nav gudri vai ir neprātīgi, vienkārši viņi meklē atbalstu, kuru bieži vien nesaņem savās mājās.

Turklāt Jaunavas jebkurā sabiedrībā ļoti ātri sāk spēlēt “pelēkā kardināla” lomu. Uz saviem vienaudžiem viņi mācās manipulēt, veikli noveļ atbildību par savu rīcību uz citiem. Jaunavas kā likums agri uzsāk patstāvīgu dzīvi un aiziet prom no saviem vecākiem, lai gan saglabā ar viņiem labas attiecības.

Svari

Svari pieaug sintētiski. Viņi iesūc sevī pašu labāko, kas piemīt viņu vecākiem, skolotājiem, lielajiem brāļiem un māsām, draugiem. Šīs zīmes pārstāvji it kā pielaiko apkārtējo cilvēku tēlus un izvēlas to, kas viņiem ideāli derēs. Tiesa, dažreiz Svaru pusaudžu dzīve pārvēršas permanentā murgā – viņi par visu šaubās, nekādi nespēj izvēlēties savu nākotni, mētājas no vienas mācību iestādes uz otru, zaudē pārliecību par savām spējām.

Personības nobriešanas laikā Svariem ir svarīgs ģimenes atbalsts. Ja viņi to nesaņem, var pārvērsties par sociopātiem, bet dažreiz pat sabiedrībai bīstamos indivīdos. Taču, ja vecāki visos veidos sadarbojas un atbalsta savu bērnu, viņi nekad nekļūs par problēmpusaudžiem.

Skorpions

Skorpioni kļūst pieauguši nemākulīgi. Viņi ir tik ļoti iekšā bērnībā, ka lielākoties no turienes velk līdzi visus aizvainojumus, kompleksus un bailes uz lielo dzīvi, bet, nonākot jau tajā, to visu daudzkārt palielina. Ir liela laime, ja šīs zīmes pārstāvjus jau no mazām dienām ieskauj tikai labi, laipni, kārtīgi cilvēki – tad ir iespēja, ka personības nobriešana būs mazāk sāpīga. Pretējā gadījumā Skorpioni ļoti sāpīgi izdzīvo pusaudža vecumu un drīzāk baidās no kļūšanas pieaugušiem, nekā tiecas pēc tā.

Lai gan ja viņi harmoniski sabalansē sevī pragmatismu un misticismu, tad diezgan ātri sāk gūt labumu no savas kļūšanas pieaugušam, bet viņu fobijas kļūst par lielisku instrumentu, lai manipulētu ar apkārtējiem.

Strēlnieks

Strēlnieki kļūst pieauguši mērķtiecīgi, bet ar problēmām. No vienas puses, viņi tik veiksmīgi vada savus vienaudžus, ka dažreiz šķiet – savos 12 gados Skorpioni ir vecāki par visiem draugiem, kopā ņemtiem. Bet no otras puses, tāda pieaugšana nedara viņus atbildīgus un arī prātu nepalielina. Tādējādi viņu pusaudža gājieni bieži mēdz būt sociāli bīstami, kompānijas – šaubīgas, bet tieksmes – pazudinošas.

Turklāt šīs zīmes pārstāvjus pubertātes vecumā nepārtraukti kaut kur velk – te uz citu pilsētu, te uz nepatikšanām. Viņi nespēj nosēdēt uz vietas, un tas rada mūžīgas galvassāpes viņu vecākiem. Taču ap 18 – 20 gadiem daudzi Strēlnieki nomierinās, pareizāk sakot, sāk sevi savaldīt, bet viņu enerģija rod daudz pozitīvāku iemiesojumu.

Mežāzis

Var teikt, ka Mežāži jau piedzimst pieauguši. Viņi visu uztver caur finanšu un statusa prizmu, viņiem nav laika pastaigāties ar vienaudžiem un atrasties viņu kompānijās, viņi redz mērķi un droši uz to soļo. Šīs zīmes pārstāvjiem pubertātes periods sākas tad, kad sasniegta zināma stabilitāte. Šajā brīdī viņi atļauj sev atslābt un atgūt to, ko palaiduši garām pusaudža gados, bet tas var notikt gan 25, gan 45 gados.

Apkārtējiem dažreiz šķiet, ka Mežāžus ir skārusi pusmūža krīze, bet viņi vienkārši izbauda dzīvi, no jauna kļūdami pieauguši, kaut arī novēloti, bet pēc visiem dabas likumiem. Šāds lietu izkārtojums ļauj viņiem sasniegt tieši tos panākumus, par kuriem bija sapņojuši kopš bērnības, un turklāt izvairīties no jaunības pamatkļūdām.

Ūdensvīrs

Ūdensvīri kļūst pieauguši ļoti centīgi. Viņiem ļoti gribas ātrāk izrauties no vecāku paspārnes, sajust sevi par pašpietiekamu personu, ar galvu metoties īstajā dzīvē. Pusaudža gados šīs zīmes pārstāvji tiecas pēc iespējas sevi pašam uzturēt, viņiem ir neērti apgrūtināt radiniekus, kaut gan paši viņi nekad neatteiksies palīdzēt tuviniekiem. Pienākuma apziņa Ūdensvīriem ar gadiem tikai pieaug.

Tomēr reizē ar atbildības sajūtas pret tuviniekiem apzināšanos Ūdensvīros aug arī maksimālisms. Jo pusaudzis ir vecāks, jo mazāk spēj piedot saviem draugiem un brāļiem – māsām kļūdas. Pubertātes vecumā tas ir iemesls daudzu draudzību un attiecību ar radiniekiem saraušanai, bet jaunībā tas atstāj negatīvu iespaidu uz personīgo dzīvi. Labi vismaz, ka brieduma gados Ūdensvīri kļūst gudrāki un pārstāj visu dalīt tikai baltā vai melnā krāsā.

Zivis

SAISTĪTIE RAKSTI

Zivis pieaug pēc apstākļiem. Ja viņu ģimenē viss ir labi, tad viņi paildzina apmierinājumu un lielajā pasaulē ieiet pamazām. Viņi iepriecina savus vecākus ar labām sekmēm skolā, pēc tam apgūst sev tīkamu profesiju, skraida uz randiņiem un tusiņiem, taču nepārkāpj pieļaujamos rāmjus. Kopumā soli pa solim attālinās no bērnības un nākotnē raugās ar optimismu.

Savukārt ja Zivīm ir dogmatiski un valdonīgi vecāki, pusaudžu psihe bieži vien neiztur šādu spiedienu. Šīs zīmes pārstāvji tiek salauzti vai arī, gluži pretēji, sāk izmisīgi protestēt pret to, taču jebkurā gadījumā tas ne pie kā laba nenoved. Sliktas aizraušanās, konformisma smaga forma, visādi izlēcieni – tās visas ir nepareizas audzināšanas sekas, tā ka personības nobriešana Zivīm ir ļoti smaga un dažreiz tā arī līdz galam nenotiek.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. “Gribu tā, kā man ir labāk un ērtāk”: izskatīgā juriste Ieva Brante apstiprina, ka vairs nav precēta sieviete
Reiniks Ziemsvētku tirdziņā saņēmis kādu aizkustinošu dāvanu: “Viņa šo košumu bija ielikusi Vārda dienas sveicienā” 1
VIDEO. 24 kilometri dienā – dziedātāja Aminata atklāj, ka pa Rīgu viņa pārvietojas tikai kājām
FOTO. Kā pasakā! Rīdzinieki pulcējas vienā no greznākajām Rīgas centra viesnīcām – īpašā ceremonijā iedegta Ziemassvētku egle
VIDEO. Jauna latviešu sieviete veikusi eksperimentu, vai var izdzīvot ar 100 eiro mēnesī: “Es ļoti gribu ēst!” 137
FOTO, VIDEO. Krievu propagandas mediji Lielvārdes Ziemassvētku eglītē saskata svastiku 72
“Tas tiešām nebūs labs.” Eksperts prognozē, kāds būs 2023. gads Latvijas ekonomikā
Kalvītis atklāj, līdz kuram brīdim “Latvijas gāze” ir nodrošinājusi dabasgāzes krājumus klientiem
Izmeklē augstas policijas amatpersonas dalību medībās, kurās nošauts viens no medniekiem 43
Lasīt citas ziņas
VIDEO. Populārā pašmāju kantrīmūzikas grupa “Sestā Jūdze” arī šogad atkārtos savu Ziemassvētku tradīciju
Viss ap tevi šodien būs mūzika un visa diena – burtiski kā dziesma! Horoskopi 1.decembrim
Andrievs, Andrejs un Andris – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
FOTO. Atklājies, ka pēdējos dzīves gados Lielbritānijas karaliene Elizabete II esot cīnījusies ar smagu slimību
VIDEO. Dziedātāja Laima Vaikule paziņo, ka februārī dosies prom no Latvijas
VIDEO. “Man ir ļoti liela abonēšanas maksa”: seksapīlā Liene Ušakova stāsta, kā ikdienā pelna iztiku maksas vietnē
“Tas tiešām nebūs labs.” Eksperts prognozē, kāds būs 2023. gads Latvijas ekonomikā
Izmeklē augstas policijas amatpersonas dalību medībās, kurās nošauts viens no medniekiem 43
Kalvītis atklāj, līdz kuram brīdim “Latvijas gāze” ir nodrošinājusi dabasgāzes krājumus klientiem
FOTO, VIDEO. Krievu propagandas mediji Lielvārdes Ziemassvētku eglītē saskata svastiku 72
VIDEO. “Gribu tā, kā man ir labāk un ērtāk”: izskatīgā juriste Ieva Brante apstiprina, ka vairs nav precēta sieviete
VIDEO. Pie daudzdzīvokļu namiem Rīgā savairojušās žurkas 8
Jautā skatītājs: Vai NATO nedod ieročus Ukrainai, lai tā ātri neuzvarētu Krieviju?
FOTO. Kā šodien izskatās pie mājas Bolderājā, kurai vakar, iespējams, iebruka griesti? 11
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 30. novembrī
23:00
Rekords Vašingtonā
22:30
1922. gada 30. novembrī. Valsts prezidenta ambīcijas
22:00