Foto: Scanpix/LETA

Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 249

Putins brīdinājis Rietumus neļaut Ukrainai izmantot raķetes, lai uzbruktu Krievijai, ziņo “Reuters“.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana 139
Lasīt citas ziņas

Krievijas prezidents Vladimirs Putins brīdinājis, ka NATO dalībvalstis Eiropā spēlējas ar uguni, ierosinot ļaut Ukrainai izmantot Rietumu ieročus, lai uzbruktu Krievijai, kas, pēc viņa teiktā, varētu izraisīt globālu konfliktu.

Vairāk nekā divus gadus pēc vissmagākā sauszemes kara Eiropā kopš Otrā pasaules kara, kamēr Rietumi apsver, ko darīt saistībā ar Krievijas militāro progresu, Putins aizvien biežāk piemin globāla kara risku.

CITI ŠOBRĪD LASA

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs medijam “Economist”, sacīja, ka alianses dalībvalstīm vajadzētu ļaut Ukrainai ar Rietumu ieročiem uzbrukt “dziļi” Krievijā.

“Pastāvīga eskalācija var novest pie nopietnām sekām,” Putins sacīja žurnālistiem Taškentā, Uzbekistānā.

“Ja šādas nopietnas sekas radīsies Eiropā, kā rīkosies ASV, ņemot vērā mūsu paritāti stratēģisko ieroču jomā?”.

“Grūti pateikt – vai viņi vēlas globālu konfliktu?”

Putins sacījis, ka Francijas karaspēka nosūtīšana uz Ukrainu arī būtu solis globāla konflikta virzienā un ka mazākām valstīm, kas apsver dziļāku iesaistīšanos, “būtu jāapzinās, ar ko tās spēlējas”, jo tām ir nelielas sauszemes teritorijas un blīvi apdzīvotas teritorijas.

“Tas ir faktors, ko tām vajadzētu paturēt prātā, pirms runāt par triecienu “dziļi” Krievijas teritorijā. Tā ir nopietna lieta, un mēs, protams, to ļoti uzmanīgi vērojam,” sacīja Putins.

Vladimirs Putins Krievijas Krimas aneksijas 10. gadadienas svinībās Maskavas Sarkanajā laukumā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.