Laukos
Politika

PVD: Nepieciešams stiprināt pārtikas apritē iesaistīto darbinieku apmācības1

Foto: LETA/Edijs Pālens

Latvijā nepieciešams stiprināt pārtikas apritē iesaistīto darbinieku apmācības, trešdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Viņš norādīja, ka pēc saslimšanas gadījumiem Siguldas apkaimē ir ļoti daudz secinājumu par to, kas būtu jāuzlabo, tostarp, piemēram, būtu jāstiprina pārtikas apritē iesaistīto darbinieku apmācības. “Pārtikas apritē ir jāstrādā cilvēkiem, kas nakts laikā zina higiēnas pamatprincipus,” sacīja Balodis.

Tāpat viņš minēja, ka būtu jāstiprina atbildīgo dienestu kapacitāte un arī laboratoriskās kontroles.

“Ja mēs ieguldām papildus resursus laboratoriskajās kontroles, tad ir arī rezultāti. To mēs kaut vai redzam Ukrainas oļu produktu gadījumu – kad bija papildus finansējumus laboratoriskajām kontrolēm, mēs konstatējām salmonellu. To mēs tagad redzam arī ar lielāko Polijas [vistas] gaļas ražotāju – jau septiņos gadījumos uzņēmuma produkcijā esam konstatējuši salmonellu,” klāstīja Balodis.

Viņš piebilda, ka attiecīgais Polijas uzņēmums – “Cedrob” – šobrīd ir izspiests no bērnudārzu un skolu ēdināšanas bloku apgādes, bet līdz šim nav saņemta informācija no Polijas, ka uzņēmuma darbība būtu apturēta un konkrētajās novietnēs vistas būtu izkautas. Tādējādi šī uzņēmuma produkcija joprojām tiek ievesta Latvijā.

“Kā mēs zinām, mums Eiropas Savienības ietvaros nav robežu – mums ir vienotais tirgus. Šī, varbūt, ir vienotā tirgus negatīvā puse, ka mums ir pilnībā jāuzticas citu dalībvalstu institūcijām,” sacīja Balodis, piebilstot, ka, piemēram, pārbaudēs Rīgas Centrāltirgū šī uzņēmuma produkcija joprojām tiek konstatēta.

Balodis arī atzīmēja, ka dienestam ir nepieciešami papildus resursi, jo pretējā gadījumā nākotnē vairs nebūs inspektoru, kas veic pārbaudes.

“Ir nepieciešami papildus resursi. Tāpēc Zemkopības ministrija ir vērsusies arī valdībā gan ar budžeta priekšlikumiem saistībā ar Zaļā iepirkuma kontroli, gan ar budžeta priekšlikumiem par konkurētspējīga atalgojuma nodrošināšanu PVD inspektoriem,” teica Balodis, piebilstot, ka, piemēram, konkursos cilvēku ar veterinārmedicīnisko izglītību vairs praktiski nav.

Tāpat viņš minēja, ka veselības aizsardzībā gan epidemioloģija, gan pārtikas drošums ir pamatakmeņi. “Labāk, lai cilvēki nesaslimst no pārtikas izraisītām saslimšanām, lai viņi pēc tam nav jāārstē,” sacīja Balodis.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Eksperts: Lietavu un stiprā vēja dēļ līdz šim visvairāk cietušas graudaugu platības Zemgalē
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Izsludināta pieteikšanās atbalstam zvejas produktu uzglabāšanai 675 000 eiro apmērā
4 dienas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
Eiropas tiesas spriedums nav pārsūdzams. Ko liksim vietā? 3
4 dienas

Lasītākie

JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 3
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 6 stundas
LE
LETA
Latvijā
VID kukuļošanas mēģinājuma lietā apcietinātais pērn uzkrājis 30 000 eiro
30 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latvietis Ivo Puriņš iekļūst “Ekstrasensu cīņās” un atklāj patiesību par šovu
6 stundas
VK
Valdis Krastiņš
Latvijā
Valdis Krastiņš: Slikta slava ir arī interfrontes skurstenim Uzvaras laukumā Pārdaugavā
1 stunda