Foto – VVD

Raidījums: Strenču pašvaldība uzglabā būvgružus Gaujas aizsargjoslā 0

Pievieno LA.LV

Valsts vides dienesta (VVD) Valmieras reģionālajā vides pārvaldē (Valmieras RVP) šonedēļ vērsās raidījuma Vides fakti veidotāji, informējot pārvaldes vadību par Strenču novada pašvaldības rīcību pret vidi.

90. gadu principi, kas toreiz šķita pašsaprotami un ko ievēroja katrā mājā – pie vairākiem no tiem sākam atgriezties
Gribi, lai darba devējs tevi dievina? Ir piecas frāzes, kas jebkura vadītāja ausīm būs kā medus
Mīklainos apstākļos pazudusi lidmašīna ar vairākiem cilvēkiem uz klāja – publiskoti pilota pēdējie vārdi
Lasīt citas ziņas

Pašvaldība ūdensapgādes, kanalizācijas tīklu un ielu rekonstrukcijas laikā radušos būvniecības atkritumus uzglabā novada teritorijā, Gaujas upes aizsargjoslā un tās tuvumā. Atkritumu laukuma ierīkošana un darbības ar būvgružiem ar Valmieras RVP nav saskaņotas, informē VVD.

Strenču novada pašvaldība nav informējusi Valmieras RVP par būvniecības atkritumu apsaimniekošanas darbību veikšanu. Strenču pašvaldības izpilddirektors telefonsarunā ar pārvaldes vadību norādījis, ka būvniecības atkritumus paredzēts pārstrādāt un tie teritorijā novietoti uz laiku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču saskaņā ar spēkā esošo regulējumu vides aizsardzības prasības ir nosakāmas gan atkritumu uzglabāšanas laukuma ierīkošanai, gan pašām atkritumu apsaimniekošanas darbībām, piemēram, atkritumu uzglabāšanai, šķirošanai, pārkraušanai un pārvadāšanai. Šādas darbības saskaņojamas ar VVD, un tām nepieciešamas atbilstošas atļaujas. Turklāt ūdenstilpņu aizsargjoslas ir īpaši aizsargājamas.

Valmieras reģionālā vides pārvalde vērtē Strenču novada domes rīcību kā pārkāpumu un lūgs pašvaldību sniegt paskaidrojumu par radušos situāciju, lai lemtu par lietas tālāko virzību.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.