Kultūra
Kultūrpolitika

Raimonds Bergmanis pasniegs unikālu zobenu Nameja lomas tēlotājam2


Aktieris Edvins Endre  Erlendura lomā daudzsēriju filmā “Vikingi”.
Aktieris Edvins Endre Erlendura lomā daudzsēriju filmā “Vikingi”.
Ekrānšāviņš no youtube.com

Otrdien, 13.septembrī aizsardzības ministrs pasniegs īpaši kaltu zobenu topošās filmas “Nameja gredzens” galvenā varoņa atveidotājam, zviedru aktierim Edvinam Endrem, vēsta Aizsardzības ministrija.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis Edvinam Endrem pasniegs tērauda zobenu, ko darinājis kalējs Jānis Nīmanis – unikālu meistardarbu, kam nav līdzinieka Baltijā un arī Eiropā.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu filmas tapšanā, brīvprātīgi iesaistot karavīrus masu skatu filmēšanā, kā arī nodrošinot nepieciešamo atbalstu brīvprātīgai karavīru dalībai filmēšanas laikā.

“Uzskatām par goda lietu atbalstīt šāda formāta un šādas tematikas filmas tapšanu, jo mūsu vēsture ir jāzina un jāglabā mums pašiem. Neviens cits to mūsu vietā nedarīs. Paldies māksliniekiem un visiem, kas to dara, ietērpjot vēsturi aizraujošos filmu stāstos,” uzsver Bergmanis.

Filma “Nameja gredzens” būs leģenda par senajām zemgaļu brīvības cīņām 13.gadsimtā. Filmas producents ir Andrejs Ēķis, režisors Aigars Grauba. Galveno – Nameja – lomu atveido zviedru izcelsmes aktieris Edvīns Endre, kurš plašāk pazīstams kā Erlendurs no seriāla “Vikingi” (Kanāda, Īrija, kopš 2013). Citas lomas atveidos dažādu valstu aktieri – Aiste Diržute (Lietuva), Džeimss Blūrs (Lielbritānija), latviešu aktieri Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Lauris Dzelzītis, Gints Andžāns, Ivo Martinsons, Elīna Vāne un citi. Filmēšanas procesā piedalīsies arī profesionālu kaskadieru komanda.

Filmas uzņemšana sākusies pērn rudenī, kad kopā ar kaskadieru grupu tapa atsevišķu kauju inscenējumi. Pašlaik filmēšana norit kinopilsētiņā Cinevillā. Paredzēts, ka filma uz ekrāniem iznāks 2017. gada nogalē.

Filma “Nameja gredzens” top ar Nacionālā kino centra un Latvijas uzņēmēju un privātpersonu atbalstu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.