Latvijā
Politika

Raivis Dzintars par divu nometņu runām valdībā1


Raivis Dzintars
Raivis Dzintars
Foto: Ieva Ābele/SAEIMA

Apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) saprašanās memorands, kas paredz valsts fiskālās politikas un disciplīnas pārskatīšanu, nav vērsts pret kādu un neiezīmē divu nometņu veidošanos valdībā, šorīt telekanālā TV3 izteicās VL-TB/LNNK līderis Raivis Dzintars.

Līdz ar to Dzintars noliedza, ka memorands būtu vērsts pret valdības vadītāju Krišjāni Kariņu (JV) un viņa partijas biedru, finanšu ministru Jāni Reiru (JV). Abām partijām esot bijis būtiski uzsvērt, ka izeja no krīzes nebūs jostu savilkšana.

Kopumā Dzintars gan uzskata, ka tas nav slikti, ja pastāv dažādi viedokļi un līdz ar to arī ir zināmi strīdi, tomēr viņš domā, ka valdībā nav izveidojušās divas pretnostatītas nometnes.

Taujāts, vai tagad VL-TB/LNNK un JKP būs arī bloks Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, Dzintars uzsvēra, ka VL-TB/LNNK nemēģinās ranžēt politiskos sabiedrotos tuvos un mazāk tuvos, lai arī viņš piekrita, ka abu minēto partiju programmas varētu būt ideoloģiski tuvas.

Dzintars deva mājienus, ka koalīcijas iekšienē asi pārrunāts jautājums par iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) atbildību par tiesībsargājošo iestāžu darbu 9.maijā, taču asumi neesot iznesti ārpus koalīcijas, jo vēlēšanu rezultāti “ir tādi kādi ir”, nedodot plašas iespējas veidot dažādas valdošās koalīcijas.

Saistītie raksti

Runājot par administratīvi teritoriālo reformu, Dzintars izteicās, ka tā ir reforma, par kuru pat vienai partijai iekšēji ir grūti panākt vienprātību. “Tas ir liels līdzsvarošanas darbs,” vērtēja deputāts. Viņš neuzskata, ka krīzes apstākļos būtu pasliktinājusies darba kvalitāte ar reformu.

Savukārt attiecībā uz valsts valodas lietojumu izglītības iestādēs VL-TB/LNNK esot apņēmusies no Izglītības un zinātnes ministrijas prasīt skaidru plānu pārejai uz izglītību tikai valsts valodā visos izglītības līmeņos.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.