Rajevskis: Ušakova mantojums vēl vilksies pāris gadus 110

Bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova atstātais mantojums vilksies vēl pāris gadus, tādu viedokli TV24 raidījumā “Kārtības rullis” pauda politologs, sabiedrisko attiecību aģentūras “Mediju tilts” līdzdibinātājs Filips Rajevskis,

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu 78
Lasīt citas ziņas

“Kas mums pēc Ušakova palika – Brasas tilts nojaukts, Deglava tilts – beigts, Vanšu tilts – pussabrucis, sarūsējis, Zemitāna tilts – pussprādzis,” politologs uzskaita.

Viņaprāt, Satiksmes departaments vispār nestrādāja, bet gadā tērēja vidēji miljonu, pusotru remontiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Politologs uzskata, ka, ņemot vērā mūsu likumdošanu, divos gados to sakārtot nevarēja.

“Ušakova mantojums vilksies vēl divus, trīs gadus. Pēc tam varēs vainot šo domi, kad nākamajai domei nebūs investīciju projektu, kad nebūs jaunu būvju,” viņš sacīja.

Rajevskis skaidro, ka cikls vienmēr ir tāds, ka jaunā dome saņem mantojumā jau kaut kādus uzsāktus projektus, kurus pabeidz, un uzsāk nākamos projektus, kurus pabeidz jau nākošā dome.

Viņaprāt, tagad šis cikls ticis pārrauts.

Jau vēstīts, ka vakar par atkāpšanos no Rīgas mēra amata paziņoja Mārtiņš Staķis. Galvenais iemesls, kādēļ Staķis nolēmis atkāpties no amata, ir tas, ka viņš vairs nevarot uzņemties atbildību par Rīgas domes lēmumiem, šodien preses konferencē savu rīcību skaidroja politiķis.

Staķa skatījumā, viņa bijušie koalīcijas partneri – “Jaunā vienotība”, Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība un “Kods Rīgai” – faktiski esot izveidojuši citu vairākumu kopā ar “Saskaņu” un “Gods kalpot Rīgai” un lēmumus pieņemot citos kabinetos, nevis kopā ar “Par/Progresīvo” (PP) frakciju.

Tam apliecinājums esot balsojums par jaunas izmeklēšanas komisijas izveidi iespējamo pārkāpumu izmeklēšanai Satiksmes departamentā, kurā bijušie koalīcijas partneri esot balsojuši kopā ar “Saskaņu”.

Līdz ar to Rīgas mērs vairs nevarot uzņemties atbildību par domes lēmumiem un nolēmis atkāpties.

Staķis informēja, ka nolēmis atkāpties tikai no mēra amata, bet deputāta mandātu viņš nenoliks. Pēc amata zaudēšanas viņš turpināšot strādāt “Par/Progresīvie” frakcijā.

Kā ziņots, 16.jūnijā ar Rīgas pilsētas izpilddirektora Jāņa Langes rīkojumu uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādināti Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods un Satiksmes infrastruktūras pārvaldes priekšnieks Andrejs Urtāns.

Amatpersonas atstādinātas pēc trauksmes cēlēja ziņojuma saņemšanas un tam sekojošas dienesta pārbaudes. Pārbaudes laikā esot konstatēti būtiski pārkāpumi, kas liecina par prettiesisku un nesaimniecisku rīcību departamenta veiktajos ielu asfalta seguma atjaunošanas darbos.

Reklāma
Reklāma

Šis jautājums izgaismojis nesaskaņas starp koalīcijas partneriem “Jauno vienotību” (JV) un “Par/Progresīvie”, pusēm atšķiroties viedokļiem, kam būtu jāizmeklē iespējamie pārkāpumi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.