Foto – Artūrs Igaveņš

Rallijā «Kurzeme» uzvar Neikšāns ar Dzirkalu 0

Aizvadītajā nedēļas nogalē Liepājā un tās apkārtnē risinājās vērienīgs motoru sporta pasākums – Ātruma festivāls, kura centrālais notikums bija rallijs “Kurzeme 2012” – vienlaikus Latvijas rallija čempionāta 6. posms, Latvijas rallijsprinta čempionāta 6. posms un NEZ kausa izcīņas 6. posms.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
Farmācijas gigants “AstraZeneca” atzīst, ka viens no tās Covid-19 vakcīnas blakusefektiem var būt pat nāvējošs 7
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14

Rallijs startēja piektdienas pēcpusdienā Liepājā ar pilsētas ātrumposmu Liepājas Piena kombināta trasē un turpinājās ar četriem grants ātrumposmiem Vecpils novadā.

Sacensību otrā diena sākās ar ātrumposmu Lietuvā, pēc kura sekoja pieci ātrumposmi Latvijā, bet noslēdzošais ātrumposms atkal notika Liepājas pilsētas ielās izveidotā trasē.

Pēc pirmās dienas ātrumposmiem vadībā izvirzījās Krievijas ekipāža Aleksejs Lukjaņuks/Romāns Kapustins, kuri bija ātrākie arī abos nakts ātrumposmos. Otrajā vietā ierindojās pirmo divu ātrumposmu uzvarētāji Kaspars Koitla/Andres Ots, kuri no līderiem atpalika tikai par sekundi. Trešajā vietā pēc pirmajiem pieciem ātrumposmiem atradās Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals, kuri no Lukjaņuka atpalika 3,93 sekundes.

Otrajā dienā ātru tempu uzņēma Neikšāna/Dzirkala ekipāža un izvirzījās rallija vadībā. Pirmo vietu mūsu braucējiem izdevās nosargāt līdz pat finišam, lai gan cīņa par vadošajām pozīcijām bija ļoti spraiga.

“Pēc pirmās rallija dienas nolēmām, ka otro dienu uzreiz sāksim ar maksimālo ātrumu, un viss izdevās lieliski,” stāsta Andis Neikšāns. “Sakoncentrējāmies uz pirmo ātrumposmu, izvirzījāmies vadībā un iekrājām pārsvaru, devītajā posmā galvenais bija to nepazaudēt, bet pēdējos divus ātrumposmus jau braucām ar domu par drošu finišu. Cīņa par godalgoto trijnieku bija laba, domāju, arī skatītājiem tā patika. Patīkami cīnīties tādā konkurencē. Žēl, ka Aleksejs Lukjaņuks izstājās, viņa rezultātu mēs “uzmanījām” vēl devītajā ātrumposmā,” rallija noslēgumu komentē Andis Neikšāns.

Otrie absolūtajā vērtējumā finišēja igauņi Kaspars Koitla/Andres Ots, kuri uzvarētājiem zaudēja 5,18 sekundes. Viņi izvirzījušies pirmajā vietā Latvijas čempionāta kopvērtējumā. Trešajā vietā finišēja vēl viena igauņu ekipāža – Sīms Plangi/Mareks Sarapū. Ceturtajā vietā ierindojās Jānis Vorobjovs ar Guntaru Zicānu. Rallija pirmās dienas līderi Aleksejs Lukjaņuks/Romāns Kapustins otrās dienas sākumā vairs nebija tik ātri, bet devītajā ātrumposmā neizturēja viņu “Mitsubishi Lancer Evo IX” sajūgs, un ekipāža izstājās. Pavisam līdz finišam netika 13 no 59 startējušajām ekipāžām. Diemžēl jau otrajā ātrumposmā sacensības beidzās “Latvijas Avīzes” atbalstītajiem “NJ Racing” komandas braucējiem Jānim Berķim un Edgaram Čeporjus. Vainīga izrādījās mašīnas elektronika.

R4 klasē ātrākie un piektie absolūti bija Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse, bet sestajā vietā rallija kopvērtējumā un pirmajā vietā A+ klasē bija Raimonds Kisiels/Arnis Ronis.

2WD klasē uzvarēja Dmitrijs Mjačins/Jurijs Kuzminovs, kas bija ātrākie starp visiem vientilta piedziņas braucējiem. Otrie 2WD klasē, atpaliekot 4 minūtes, finišēja Edgars Balodis/Ivo Pūķis, trešie – Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons.

R2 klasē uzvaru izcīnīja “Okartes” autosporta akadēmijas audzēkņi Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, priekšlaicīgi nodrošinot sev čempionu titulu. Otrie R2 klasē, atpaliekot 9,10 sekundes, finišēja Mārcis Ķenavs/Armands Ķenavs, bet trešajā vietā ierindojās Emīls Blūms/Ilmārs Vecgailis.

Latvijas čempionāta noslēdzošais posms rallijs “Latvija 2012” notiks 29. un 30. septembrī.