Laukos
Piensaimniecība

“Rankas piens” apgrozījums pagājušajā gadā saruka par 2,1%0

Publicitātes foto.

Piena produktu ražotāja AS “Rankas piens” apgrozījums pagājušajā gadā bija 4,442 miljoni eiro, kas ir par 2,1% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 7% – līdz 9984 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadība norāda, ka pērn uzņēmuma ražošanas izejvielas – piena – iepirkuma cena pieauga par 0,012 eiro salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kas ietekmēja produkcijas ražošanas pašizmaksu, un būtiski – ārpakalpojumu, materiālu, degvielas cenu pieaugumu. Produkta cenu sadārdzināja arī lielveikalu noteiktie mārketinga, loģistikas un apmēra bonusi. Būtiski uzņēmuma darbību ietekmēja arī konkurence Latvijā, kā arī bija grūti konkurēt ar no Lietuvas, Polijas un Igaunijas ievesto preci.

Kopumā aizvadītais gads raksturojams ar izvirzītajiem mērķiem atbilstošu attīstību, norāda “Rankas piens” vadība. Lielākie ieguldījumi saistās ar ražošanas cehu remontdarbiem, tehnoloģisko iekārtu atjaunošanu un nomāto attīrīšanas iekārtu uzturēšanu un remontu. Ikdienas darbs noritēja arī pie autotransporta atjaunošanas un sakārtošanas, lai nodrošinātu piena savākšanas efektivitāti, kā arī gatavās produkcijas savlaicīgu piegādi.

“Rankas piens” vadība arī atzīmē, ka nozīmīgs faktors 2019.gadā bija pareiza uzņēmuma darbības stratēģiskā plānošana, akcentējot Jāņu siera ražošanu kā prioritāti, pēc iespējas precīzi prognozējot pārdošanas apmērus, kā arī cenu, pamatojoties uz iepriekšējo gadu pieredzi. Kā prioritāti kompānija izvirzīja maksimāli pieļaujamo cenu un peļņas daļu, nevis maksimālu apmēru pie minimālas cenas.

Vadība arī norāda, ka tirgus tendenču dēļ, līdz ar izejvielu un materiālu cenu pieaugumu, kā arī, pamatojoties uz līgumu nosacījumiem ar lielveikaliem, produkcijas pārdošanas cenas ir plānots palielināt. Ņemot vērā to, 2020.gadā iecerēts strādāt pie produkcijas noieta tirgus paplašināšanas. Tāpat šogad iecerēts turpināt darbu pie jaunākā, augstas pievienotās vērtības produkta – siera bumbiņu – ražošanas. Kompānija iecerējusi strādāt arī pie biezpiena un siera suliņu pārstrādes.

“Rankas piens” vadība arī norāda, ka uzņēmuma ilgtermiņa mērķis ir palielināt eksporta īpatsvaru līdz 50% no kopējiem ieņēmumiem, apgūstot Ķīnas, Polijas, Vācijas, Baltkrievijas un Kazahstānas tirgus, kā arī kāpināt uzņēmuma kopējo rentabilitāti, ražojot produkciju ar augstu pievienoto vērtību, pārskatot esošo produkcijas sortimentu, piedāvājot jaunus produktus un iepakojumu veidus.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2018.gadā “Rankas piens” apgrozījums bija 4,539 miljoni eiro, kas ir par 1,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 4,2 reizes – līdz 10 745 eiro.

“Rankas piens” ir reģistrēts 1993.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 065 000 eiro. Kompānijas patiesais labuma guvējs ir valdes loceklis Aldis Spalviņš.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Ekonomika
Miljardus ienesošā tūrisma nozare Latvijā ir teju iznīcināta. “Man ir ļoti lielas aizdomas, ka mēs visi nevarēsim kļūt par IT speciālistiem…”
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iespējams tikai Latvijā? Maksātnespējas administrators nepārskaita valstij konfiscētu “netīru” naudu 7,6 miljonu eiro apmērā
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Nav skaidrs ar ko viņi nodarbojas!”: Rīgas pašvaldības policijā, vairākus gadus, iespējams, fiktīvi “strādā” daži vadošie darbinieki 5
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Noziedznieki siro prestižajā Pierīgas Langstiņu rajonā: Gerkenam nozog dārglietas, Rimševicam – seifu, bet advokātu Rebenoku nežēlīgi noslepkavo 9
12 stundas
AT
Andris Tiļļa
Praktiski
FOTO. Aktieris Kaspars Gods ar draugu un kolēģu atbalstu iekārtojis mājokli: kādreiz te bija bērnudārza grausts, tagad – mīlīga muižiņa
13 stundas