Andrejs Rastorgujevs

Rastorgujevs un Bendika Eiropas čempionāta pirmajā distancē netiek pie medaļām 0

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs trešdien Baltkrievijā Eiropas čempionāta supersprinta finālā izcīnīja devīto vietu, kamēr Baiba Bendika ierindojās 13.pozīcijā.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Kāda būs Ukraina 5-10 gadus pēc kara? Zelenskis aicina nefantazēt, bet divas lietas viņš apsola

Raubičos notiekošajās sacensībās vīru konkurencē uzvaru svinēja baltkrievs Sergejs Bočarņikovs, kurš bija nekļūdīgs visās četrās ugunslīnijās un finišēja ar laiku 14 minūtes un 12,8 sekundes. Viņš tikai par 0,4 sekundēm apsteidza sudraba medaļas ieguvēju Adamu Vaclaviku no Čehijas, bet par vēl vienu simtdaļu lēnāks bija Dimitrijs Pidručnijs no Ukrainas.

Rastorgujevs vienīgo reizi kļūdījās trešajā šautuvē, bet soda apli neslēpoja, finišēdams 30,1 sekundi aiz uzvarētāja, kas bija devītais ātrākais laiks. Latvietis finiša līniju šķērsoja identiskā laikā ar Tomāšu Krupčiku no Čehijas.

Supersprintā katrā šaušanā ir viena rezerves patrona, ko Rastorgujevs arī izmantoja.

Tikmēr dāmu konkurencē Bendika trīsreiz kļūdījās šaušanā, taču iztika bez soda apļiem, finišējot 13.vietā minūti un 6,7 sekundes aiz uzvarētājas Krievijas biatlonistes Jevgeņijas Pavlovas, kura šāva precīzi un distancē pavadīja 16 minūtes un 31,8 sekundes.

Arī pārējās divas medaļas ieguva biatlonistes, kuras šaušanā nekļūdījās. Otrā finišēja ukrainiete Oļena Pidhrušna, kura no uzvarētājas atpalika par 2,8 sekundēm, bet trešā – francūziete Šlo Ševaljē, no Pavlovas atpaliekot par 5,5 sekundēm.

Finālā biatlonistēm bija jāveic pieci kilometri ar četrām šaušanām, kurā katrā bija iespēja izmantot vienu rezerves patronu. Gan vīru, gan dāmu konkurencē finālā uz startā izgāja 30 sportisti.

Eiropas čempionātā biatlona labākie spēki gan nestartē.

Sievietēm kvalifikācijā Bendika bija sestā, bet vīriem Rastorgujevs kvalifikācijā uzrādīja ceturto labāko rezultātu.

Viņi bija vienīgie no latviešiem, kas tika starp 30 labākajiem un startēja finālā.

Ieva Pūce ieņēma 75.vietu, bet piecas pozīcijas zemāk palika Jūlija Matvijenko, kamēr Annija Keita Sabule ar trim soda apļiem un divām izmantotām patronām bija 96.vietā 101 finišējušās sportistes konkurencē.

Vīriem Edgars Mise kvalifikācijā ieņēma 73.vietu, Aleksandrs Patrijuks bija 78. pozīcijā, bet Roberts Slotiņš palika 91.vietā 120 biatlonistu konkurencē.

Ceturtdien norisināsies sacensības jauktajās stafetēs, sestdien sprintā, bet svētdien – iedzīšanā.

Eiropas čempionātam biatlonā bija jānotiek Igaunijas trasē Otepē, taču siltās ziemas dēļ meistarsacīkstes tika pārceltas uz Raubičiem.

Jau ziņots, ka iepriekšējās divās nedēļās notikušajā pasaules čempionātā no Latvijas sportistiem visaugstvērtīgākos rezultātus sasniedza Bendika.

Pēc Eiropas čempionāta notiks vēl trīs Pasaules kausa posmi Nove Mesto (Čehija), Kontiolahti (Somija) un Holmenkollenē (Norvēģija), kur no 16. līdz 22.martam noslēgsies Pasaules kausa sezona.