Foto – LETA

RD: centīsimies, lai visi 16.marta pasākumi viens otram netraucētu 1

Pievieno LA.LV

Kompromisa sarunu ceļā Rīgas dome centīsies panākt, lai visi 16.marta pasākumi viens otram netraucētu, sacīja RD pārstāvis Uģis Vidauskis.

Veselam
Mati kļūst plānāki un izkrīt? Šie 10 pārtikas produkti var palīdzēt pret to cīnīties
Kokteilis
Šīm zodiaka zīmēm labāk pārdomāt katru sperto soli – karma tām atspēlējas īpaši sāpīgi
Kokteilis
“Mīlēšu līdz nāve mūs šķirs,” Simsons kāzu gadadienā dalās ar emocionālu vēstījumu par attiecībām ar sievu Ivetu 23
Lasīt citas ziņas

Viņš norādīja, ka likumā noteiktā pulcēšanās brīvība ir svarīgāka par kādu trešo pušu iespējamu apdraudējumu. Ja nav iespējams pierādīt, ka pulcēšanās organizētāji apdraud drošību un kārtību, tad pašvaldībai nav pamata to aizliegt.

Kā piemēru Vidauskis minēja 2009.gadu, kad pēc 13.janvāra nemieriem Vecrīgā Drošības policija ieteica kategoriski aizliegt piketus 16.martā. Taču, pamatojoties uz pulcēšanās brīvību, pēdējā tiesu instance tomēr atļāva rīkot piemiņas, kā arī protesta pasākumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Vienā gadā saņēmām no tiesībsargājošām institūcijām ieteikumu aizliegt pasākumus, ko arī izdarījām. Beigās vēl nācās atvainoties par šo lēmumu. Pašvaldībai ir jāņem vērā judikatūra,” komentējot vairākkārtīgus tiesas spriedumus par 16.marta pasākumu atļaušanu, norādīja Vidauskis.

Patlaban RD ir saņēmusi trīs iesniegumus par Leģionāru dienā plānotajiem pasākumiem. Biedrība “Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa” 16.martā no plkst.11 līdz plkst.13 pieteikusi gājienu maršrutā Doma baznīca – Zirgu iela – Līvu laukums – Kaļķu iela – Brīvības piemineklis. Biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam” no plkst.6 līdz 13 pieteikusi sapulci Brīvības pieminekļa laukumā un piegulošajos parkos. Savukart biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja” no plkst.10 līdz 14 plāno piketu Brīvības pieminekļa laukumā.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.