Latvijā
Sabiedrība

“Re:Baltica” žurnālisti vērsušies policijā3


Sanita Jemberga
Sanita Jemberga
FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica” nobažījies par policijas kūtrumu pēc ziņošanas par vajātāju, otrdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Ar rupjiem zvaniem žurnālistiem un viņu tuviniekiem, kā arī ierakstiem sociālajos medijos kāds vīrietis ilgstoši terorizējis pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” redakciju, līdz kādu dienu vajātājs ar sēru vainagu un nenoskaidrotu šķidrumu ieradies redakcijā. Tad žurnālisti vērsušies policijā.

“Re:Baltica” redaktore Sanita Jemberga “Panorāmai” stāstīja, ka sākotnēji policisti nevēlējās braukt uz izsaukumu, tomēr atbrauca, jo visi notikušā pierādījumi bija redakcijā.

“Atbrauca, uzklausīja liecinieces ar tādu attieksmi, ka nekas taču nenotika, ko jūs ņematies. Un pēc tam tā vajāšana turpinājās. Līdz ar to viss, ko mēs saņēmām no policijas, bija paziņojums, ka sākta resoriskā pārbaude,” stāstīja Jemberga.

Pēc 27 dienām žurnālistes tika izsauktas uz liecību sniegšanu, kur abas uzzinājušas, ka vajātājs nemaz nav pratināts, jo dzīvojot citā pilsētā.

“Uz jautājumu, kā mēs varam sevi pasargāt, ja gadās nevis vienkārši kāds trakais, bet cilvēks, kurš gatavs īstenot savus draudus, atbilde bija – nu, cerēsim uz to labāko,” raidījumam stāstīja Jemberga.

Pirms aptuveni pusotras nedēļas Latvijas Žurnālistu asociācijas valde vērsās policijā, aicinot tās priekšnieki Intu Ķuzi tikties, lai pārrunātu rīcību šādos gadījumos.

Asociācijas valdes priekšsēdētāja Arta Ģiga raidījumam stāstīja, ka vēlētos lai policija izveidotu sistēmu, kā šādus draudus un vajāšanu var atpazīt uzreiz ātri un reaģēt ātri, nevis tad, kad jau ir par vēlu.

Jemberga “Panorāmai” sacīja, ka vēlētos, lai policija vadības līmenī nozīmētu cilvēku, kas sasniedzams 24 stundas diennaktī šādos gadījumus – ja ir draudi, žurnālistu varētu zvanīt šim cilvēkam, zinot, ka viņš pārbaudīs draudus, novērtēs, vai tie ir reāli. Žurnālisti arī gribētu, lai policija sāktu šos iesniegumus uztvert nopietni.

Policijas priekšnieks Ķuzis raidījumam sacīja, tagad par “Re:Baltic” gadījumu ir sākts kriminālprocess par vajāšanu. Cilvēks, pateicoties asiem izteikumiem interneta platformās, jau iepriekš bijis policijas redzeslokā. Tāpat Ķuzis norādīja, ka žurnālisti ir īpaši aizsargājama profesija un policijai jāmācās, kā rīkoties šādās situācijās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Fiktīvie krēsli! VID atklāj nodokļu krāpšanās shēmu Dzintaru koncertzālē 1
15 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1920. gada 8. jūlijā
17 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1930. gada 8. jūlijā. Latgalieši “kolonizē” Latviju
17 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Bāriņtiesas surogāts? Grib reformēt bērnu aizsardzības sistēmu 1
2 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Palielina atbalstu ģimeņu mājoklim. Valsts garantiju varēs saņemt atkārtoti
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
Uga Dumpis: “Nopietnie cilvēki” saka, ka būs vēl kaut kas… 3
17 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Mazgājas autoostā, telefonu lādē lielveikalā! Rīdzinieki kopš Jāņiem bez elektrības 3
13 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Kad prezidenta neatkarība sāk atgādināt seno anekdoti par Nenotveramo Džo
2 stundas