Sports
Citi sporta veidi

Regbija muzejs turpmāk pieejams jebkuram interesentam0


Māris Šmits stāsta par savu lolojumu – Latvijas regbija vēstures muzeju.
Māris Šmits stāsta par savu lolojumu – Latvijas regbija vēstures muzeju.
Foto: Latvijas Regbija federācija/Aleksandrs Vizulis

No jauna atklātais Latvijas regbija vēstures muzejs turpmāk būs pieejams jebkuram interesantam, vēsta Latvijas regbija federācija (LRF).

Regbija muzejs, svinot Latvijas regbija piecdesmitgadi, ar Māra Šmita gādību pirmoreiz tika atklāts 2010. gada augustā “Latvijas Universitātes” (LU) stadiona telpās. Toreiz tas bija pirmais atsevišķa sporta veida muzejs Latvijā, tomēr, kad LU stadionu nojauca, arī muzeju nācās slēgt. Tagad muzejs atradis jaunas telpas un turpmāk bāzēsies Stāmerienas ielā 3 (aiz lielveikala “Alfa”).

Pagājušajā sestdienā svinīgi notika jauno telpu atklāšanas ceremonija, to apmeklējot daudziem regbija veterāniem. Jaunajā muzejā liels uzsvars likts uz fotogrāfijām, bet redzami arī dažādi sporta veida suvenīri.

“Šeit nav izliktas avīzes, 1962. gada krekls un daudz kas cits,” muzeja uzturētājs Šmits saka, ka viņam vēl ir ļoti daudz vēsturisku lietu, kuras visas nav iespējams izstādīt. “Es būšu priecīgs, ja muzeja materiāli kādu aizķers.”

Saistībā ar muzeja izveidošanu Šmits vispirms paldies saka savai mammai Ingrīdai. Tāpat viņš īpaši izceļ regbija veterānu Sergeju Hruļovu, kā arī Oskaru Muižnieku un Mārtiņu Sproģi. Palīdzību sniegusi arī Latvijas Regbija federācija un tās prezidents Aivars Pilenieks.

Nākamā gada 12. maijā Latvijas regbijam būs sešdesmitā dzimšanas diena.

Saistītie raksti

“Latvijas Regbija federācija ir iedevusi sēklas naudu un strādāju pie vēstures grāmatas radīšanas. Tā šoreiz pārsvarā sastāvēs no bildēm. Tāpat ir ideja par Latvijas regbija piemiņas akmens radīšanu, tomēr šobrīd vēl nav atrasta pienācīga vieta, kur to novietot,” pauž Māris Šmits.

Visi interesenti aicināti apmeklēt Latvijas regbija vēstures muzeju. Lai sarunātu vizītes laiku, nepieciešams pieteikties pie Māra Šmita (t: 29214632; e-pasts: m.smits@inbox.lv), kurš ļoti interesanti spēs pastāstīt par jebkuru muzejā esošo objektu.

LA.lv
MS
Māris Siliņš
Sports
Pirmais tituls un atzinība Gdiņā
12 stundas
LE
LETA
Sports
Nitišs šogad brauks Latvijas un Igaunijas rallijos
14 stundas
LE
LETA
Sports
Ābolam trīs punktu spēle AHL
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Mūrniece: Šodien jābūvē tādas barikādes, kas mūsu apziņā un prātos aizsargātu Latviju pret viltus ziņām
1 stunda
LE
LETA
Sports
Merzļikins atzīts par NHL aizvadītās nedēļas otro zvaigzni
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ekstrēmos laikapstākļos Spānijā divi bojāgājušie 1
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Par mata tiesu no lielas nelaimes! Ļaundaris kāpņu telpā sarīko ugunsgrēku
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām VP vadītāja amata kandidātiem
4 stundas