Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33

Teicama precizitāte un komandas atbalsts sekmēja liepājnieka Kristapa Porziņģa līdz šim rezultatīvāko spēli viņa karjerā Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA). Porziņģis mačā pret Minesotas “Timberwolves” izcēlās ar 41 gūto punktu, bet Vašingtonas “Wizards” svinēja uzvaru ar 142:127, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju.

Latvijas basketbolists laboja savu rezultativitātes rekordu. Iepriekšējais bija 40 punkti 2017. gadā, kad Kristaps vēl pārstāvēja Ņujorkas “Knicks”, tolaik izceļoties pret Indiānas “Pacers” komandu.

Pirmdien aizvadītajā mačā viņam bija “karsta” roka, trāpot sešus no desmit tālmetieniem, sešus no astoņiem divpunktu metieniem un visus 11 soda metienus. Tieši ar realizētu “sodiņu” viņš pārsita savu līdzšinējo rekordu. Jau pirmajā puslaikā Porziņģis bija izcēlies ar 29 punktiem.

Grozā lidoja pirmie četri liepājnieka izdarītie tālmetieni, “Wizards” tobrīd panākot vadību 21:6. Vašingtona pēc 24 minūtēm bija vadībā ar 77:58, pēc tam pārsvaru nosargājot. Porziņģis šajā mačā izcīnīja arī četras atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas un bloķēja trīs pretinieku metienus, mačā pieļaujot tikai vienu kļūdu.

“Pēc pirmā puslaika sapratu, ka tik daudz vēl neesmu nekad sametis, taču tobrīd nebija pārliecības, ka labošu rekordu. Jo bija iespēja, ka iekrāsim pārsvaru un spēles beigās manu palīdzību vairs nevajadzēs. Taču spēle brīžiem bija līdzīga, tāpēc man bija iespēja labot karjeras rekordu,” pēc spēles sacīja Porziņģis.

“Pirmie tālmetieni bija diezgan brīvi. Iegāju labā ritmā, komandas biedri mani atrada labās pozīcijās. Aizsardzībā spēlējām pieņemami, bet ne lieliski. Centos sargāt grozu kā jebkurā citā spēlē, spēlēju savu spēli aizsardzībā. Mēs dažās spēlēs atrodam saikni aizsardzībā, kas mums ļauj spēlēt brīvi uzbrukumā. Ticu, ka varam būt augstākā līmeņa komanda, tikai jākrāj kopīgā pieredze, minūtes laukumā un saspēlētība.

Kopā spēlējam pirmo sezonu un pakāpeniski būvējam komandu,” liepājnieks norāda, ka lēnām tiek atrasta kopīga valoda ar komandas biedriem. Vašingtonas klubs ar 11 uzvarām 21 spēlē ieņem astoto vietu Austrumu konferencē.

Kristaps Porziņģis ir viens no pieciem Latvijas sportistiem, kuri izvirzīti uz 2022. gada “Trīs zvaigžņu balvu”. Ar viņu konkurē komandas biedrs valsts izlasē Rihards Lomažs, kamaniņu braucējs Kristers Aparjods, skeletonists Martins Dukurs un daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs.

Latvijas Basketbola savienība (LBS) savus šī gada labākos jau nosauca, par gada spēlētāju atzīstot Lomažu, bet Kitiju Laksu par labāko basketbolisti. Savukārt gada labākā trenera gods ticis vīru valstsvienības vadonim Lukam Banki.