Latvijā
Rīga

Remontdarbu dēļ Rīgā pārcels reģionālo maršrutu autobusu galapunktu pie t/c “Origo”0


Līdz ar tirdzniecības centra “Origo” paplašināšanos, uz Rīgas starptautisko autoostu pārcelts 14 starppilsētu mikroautobusu maršrutu galapunkts.
Līdz ar tirdzniecības centra “Origo” paplašināšanos, uz Rīgas starptautisko autoostu pārcelts 14 starppilsētu mikroautobusu maršrutu galapunkts.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Saistībā ar ceļa remontdarbiem no 17.februāra reģionālo maršruta autobusu galapunkts, kas atrodas pieturā “Rīga (Elizabetes iela)”, uz laiku tiks pārcelts uz Dzirnavu un Satekles ielas krustojumu, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijā.

Saistībā ar ceļa remontdarbiem pietura “Rīga (Elizabetes iela)”, kas atrodas Satekles ielā, uz laiku tiks slēgta. Tādējādi reģionālo maršrutu autobusu galapunkts šajā laika periodā atradīsies pie Dzirnavu un Satekles ielas krustojuma.

Pieturā “Rīga (Elizabetes iela)” galapunkts ir vairākiem reģionālajiem maršrutiem: Nr.5034 Rīga-Olaine, Nr.5172 Rīga-Mežsētas-Vaivadi, Nr.5616 Rīga-Piņķi-Kalnciema masīvs, Nr.6847 Rīga-Baldone, Nr.6848 Rīga-Sarma-Baldone, Nr.6859 Rīga-Mežsētas, Nr.6991 Rīga-Tekstilnieks, Nr.7959 Rīga-Kalnciems.

Jau ziņots, tirdzniecības centra “Origo” paplašināšanas un biznesa centra “Origo One” projekta realizācijas gaitā nekustamo īpašumu attīstītājs “Linstow Center Management” (“Linstow”) pārbūvēs Elizabetes un Satekles ielu krustojumu.

“Linstow” šobrīd tirdzniecības centra “Origo” paplašināšanas projektā īsteno daudzfunkcionalitātes konceptu, kas paredz veikalu un pakalpojumu piedāvājumam pievienot 11 500 kvadrātmetrus biroju platības jaunajā A klases biznesa centrā “Origo One”.

“Vērtējot projekta ietekmi uz apkārtējo vidi un izanalizējot esošo situāciju, konstatējām, ka Rīgas centra vienā no aktīvākajiem krustojumiem starp Elizabetes un Satekles ielām pārvietošanās līdz šim nav bijusi pietiekami ērta un ir pat bīstama satiksmes dalībniekiem, tostarp gājējiem un velosipēdistiem. Tas patlaban ir neregulējams krustojums, kurš ne tikai nav lietojams gājējiem, bet ir bīstams arī autotransporta lietotājiem,” informēja “Linstow” projektu direktors Andis Kublačovs.

Ņemot to vērā, “Linstow” nolēmis par saviem līdzekļiem veikt Elizabetes un Satekles ielu krustojuma pārbūvi. Šī krustojuma pārbūve ieteikta kā nepieciešama aktivitāte arī topošās dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” projekta ietvaros, īstenojot Rīgas multimodālā sabiedriskā transporta mezgla izbūvi.

Kompānijā norādīja, ka Elizabetes un Satekles ielu krustojuma pārbūves rezultātā satiksmes dalībnieku pārvietošanos atvieglos vairāki uzlabojumi: krustojums būs regulējams – satiksmi organizēs luksofori; tiks izveidotas gājēju pārejas; esošā Elizabetes ielas veloceliņa josla tiks pagarināta pāri Satekles ielai, radot iespēju droši šķērsot ielu un nokļūt gan Stacijas laukumā, gan biznesa centra “Origo One” pazemes velostāvvietā. Krustojuma pārbūves ietvaros atbilstoši tiks mainītas arī apakšzemes inženiertehniskās komunikācijas un trolejbusu kontakttīkls.

“Linstow” mērķis, veicot krustojuma pārbūvi, ir uzlabot transporta plūsmas drošību un palielināt komforta līmeni visiem satiksmes dalībniekiem, tostarp it īpaši gājējiem un velosipēdistiem vienā no Rīgas noslogotākajiem ielu savienojumiem. Tādējādi tiks stimulēta arī Elizabetes ielas izmantošana gājēju kustībai, samazinot slodzi uz esošajām gājēju pārejām starp Merķeļa ielu un Stacijas laukumu. Savukārt autotransporta lietotāji iegūst saprotamāku un drošāku krustojuma risinājumu, jo īpaši attiecībā uz Satekles ielas šķērsošanu no Elizabetes ielas puses vai kreisā pagrieziena veikšanu uz Elizabetes ielu, braucot no Dzirnavu ielas puses.

Saistītie raksti

Tāpat ziņots, ka tirdzniecības centra “Origo” paplašināšanai “Linstow” būvē jaunu ēku blakus esošajā zemes gabalā Satekles ielā 2b. Tādējādi tirdzniecības centra kopējā platība tiks palielināta līdz 81 500 kvadrātmetriem, bet iznomājamā platība, ieskaitot birojus, paplašināsies līdz 45 300 kvadrātmetriem.

Kopējās investīcijas projektā ir 72 miljoni eiro.

“Linstow Center Management” reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1 162 486 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Norvēģijas uzņēmums “Linstow”. “Linstow” apsaimnieko un attīsta Latvijas tirdzniecības centrus “Alfa”, “Origo” un “Mols”, kā arī lielāko tirdzniecības centru Igaunijā – “Ülemiste”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Cilvēks vienkārši pazūd.” Cietumā Itālijā nokļuvusi Latvijas pianiste Dženifere Rumpāne 4
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
“Jūlija, tu mani izglābi! Navaļnijs emocionālā vēstījumā pauž, ka viņu izdziedinājusi sievas mīlestība
31 minūtes
GN
Gunārs Nāgels
Latvijā
Gunārs Nāgels: Dažādas vietējās un ārzemju Covid dīvainības
32 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
Minimālo algu palielinās līdz 500 eiro, ārstiem un skolotājiem dos, radošajiem atņems – cik “biezi” nākamgad būs mūsu maciņi 5
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Ogrē apskatāma apbrīnojama strūklaka: tajā “ieausta” Lielvārdes josta 1
1 stunda