Rēzekne.
Rēzekne.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Rēzeknes dome noteiktajā termiņā nepieņem budžetu; risks nesaņemt valsts aizdevumu stabilizācijai 11

Rēzeknes domes sēdē trešdien, kas atbilstoši normatīvajiem aktiem bija pēdējā diena pašvaldības budžeta pieņemšanai, budžeta projekta iekļaušanai dienaskārtībā nepietika deputātu balsu.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Taksists nolēma kļūt par ballītes kulmināciju” – pašā Rīgas centrā kāda vecmeitu ballīte noslēgusies ar taksista Vjačeslava perversu uzvedību 30
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 107
Lasīt citas ziņas

Domes sēdē no 13 deputātiem piedalījās desmit, no kuriem “par” budžeta projekta izskatīšanu balsoja seši deputāti, bet četri atturējās, līdz ar to budžets šodien netika izskatīts.

Par budžeta projekta izskatīšanu balsoja Aleksejs Stecs (“Kopā Latvijai”), partiju apvienību NA, LZP, JV, LRA un “Latgales partija” pārstāvošie deputāti Ināra Groce, Jāzeps Korsaks, Juris Guntis Vjakse, kā arī Jānis Zeltiņš (P) un Voldemārs Platacis (JKP). Balsojumā atturējās valdošās koalīcijas deputāti no partijas “Kopā Latvijai” Aleksejs Grehovs, Igors Sergejevs, Vladimirs Bogdanovs un Olga Strode, bet šodienas sēdē nepiedalījās šo pašu partiju pārstāvošie deputāti Kristīne Kokareviča, Aleksandrs Bartaševičs un Aleksandrs Irišins.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Stecs, kurš pašlaik pilda priekšsēdētāja pienākumus, sēdes noslēgumā rezumēja, ka acīmredzot pēdējais budžeta variants tiks izskatīts nākamajā Finanšu komitejas sēdē, bet sankcijas pret pašvaldību “noteiktas normatīvajos aktos”.

Savukārt opozīcijas deputāts Juris Guntis Vjakse (NA/LZP/JV/LRA/LP) bilda, ka jaunākais budžeta variants ievietots dokumentu vadības sistēmā “Namejs” pusotru stundu pirms domes sēdes, līdz ar ar to nav pieticis laika dokumentu izskatīt.

Šodienas domes sēdes darba kārtību ar vairākiem papildjautājumiem, tostarp pašvaldības budžetu, papildināja tikai pāris stundas pirms sēdes sākuma, kas bija noteikts plkst.15.

Latvijas Televīzija (LTV) vēsta, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) uzdevusi Stecam iekļaut jautājumu par pašvaldības budžeta apstiprināšanu nākamajā domes sēdē.

Kā jau vēstīts, normatīvie akti nosaka, ka pašvaldībām budžeti ir jāpieņem divu mēnešu laikā pēc valsts budžeta apstiprināšanas, sekojoši 2024.gada budžeti pašvaldībām ir jāpieņem līdz šodienai.

Ja Rēzeknes pašvaldība nespēs pieņemt sabalansētu budžetu, tā, visticamāk, nesaņems FM solīto piecu miljonu eiro aizdevumu, kas nepieciešams pilsētas finanšu situācijas stabilizēšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.