Reuters/Scanpix

Rezultatīvs neizšķirts Samārā 0

Dānijas futbola izlase ceturtdien Pasaules kausa izcīņas grupu turnīra mačā ar rezultātu 1:1 (1:1) spēlēja neizšķirti pret Austrāliju, neizmantojot iespēju kvalificēties astotdaļfinālam.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

Rezultātu Dānijas izlases sastāvā atklāja Kristians Ēriksens, bet Austrālijas komandas rindās vienīgo precīzo sitienu no 11 metru sitiena atzīmes izpildīja Mails Džedinaks.

Uzvaras gadījumā Dānija vienu kārtu pirms grupu turnīra beigām būtu nodrošinājusi dalību izslēgšanas turnīrā.

Spēles pirmajā puslaikā dāņiem izdevās izvirzīties vadībā pēc meistarīgas izspēles, kad Nikolajs Jērgensens nometa bumbu dāņu zvaigznei Ēriksenam, kurš ar spēcīgu sitienu jau septītajā minūtē raidīja to vārtu augšējā daļā.

Mača turpinājumā Dānijas uzbrucējs Jusufs Poulsens savā soda laukumā bumbu skāra ar roku, taču sākotnēji netika piešķirts 11 metru sitiens. Pēc video atkārtojuma noskatīšanās mača galvenais tiesnesis gan nozīmēja soda sitienu, kuru 38.minūtē realizēja Džedinaks.

Džedinakam tas bija trešais vārtu guvums turnīrā, viņam tādējādi kļūstot par otro rezultatīvāko spēlētāju Austrālijas sastāvā Pasaules kausu finālturnīru vēsturē aiz slavenā Tima Keihila, kurš arī šogad ir izlases sastāvā un ir guvis piecus vārtus.

Otrajā puslaikā vairāk bīstamas iespējas prata izveidot Austrālijas izlase, kamēr dāņiem biežāk nācās aizsargāties. Par spīti Austrālijas uzbrukumiem spēles otrajā pusē rezultāts palika nemainīgs, un abas komandas ieguva katra vienu punktu.

Jau vēstīts, ka Dānija sestdien ar 1:0 uzvarēja Peru izlasi, Austrālija ar 1:2 piekāpās Francijai. Savukārt ceturtdien Francija aizvadīs maču pret Peru, uzvaras gadījumā nodrošinot dalību astotdaļfinālā.

C grupas kopvērtējumā līdere ar četriem punktiem divos mačos ir Dānijai, kurai ar trīs punktiem vienīgajā spēlē seko Francija. Trešajā vietā ar vienu punktu šobrīd ir Austrālija, bet Peru pagaidām cīnās bez punktiem.

Plkst.18 Francija tikmēr spēkosies ar Peru un uzvaras gadījumā nodrošinās vietu izslēgšanas turnīrā, kamēr plkst.21 D grupas cīņā Argentīna spēkosies ar Horvātiju.

Dānija ar Austrāliju pēdējo desmit gadu laikā tikusies trīs reizes, allaž pārbaudes mačos, pēdējā no tiem 2012.gadā dāņiem uzvarot ar 2:0.