“RFS” aizvadīja izcilu maču – jau no sākuma ar augstu presingu parādīja, ka grib kontrolēt notikumus laukumā 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1

Latvijas futbola virslīgā gada pirmajā Rīgas derbijā “RFS”, kas sezonu bija iesākusi vien ar divām uzvarām piecās spēlēs, ar 3:0 sagrāva “Rigu”.

“RFS” aizvadīja izcilu maču – jau no sākuma ar augstu presingu parādīja, ka grib kontrolēt notikumus laukumā, un šāda stratēģija atnesa panākumu.

Vairākkārt izdevās nokļūt līdz labiem momentiem, pēc Emersona sitiena čempionus glāba vārtsargs Ivans Brkičs, bet 19. minūtē Roberts Savaļnieks teicami iecentrēja soda laukumā Tomislavam Šaričam, kurš sarūgtināja savus bijušos komandas biedrus, atklājot spēles rezultātu. Pēc izvirzīšanās vadībā “RFS” mazliet nometa apgriezienus, “Riga” daudz uzbruka caur laukumu malām un ar centrējumiem vairākas reizes saasināja situāciju sāncenšu vārtu tuvumā.

Šī bija pirmā spēle, kurā “Rigu” oficiāli vadīja galvenais treneris Deniss Laktionovs.

Pēc pārtraukuma viņa padotajiem iniciatīvu neizdevās iegūt un spēlē bez izteiktām vārtu gūšanas iespējām “RFS” dubultoja pārsvaru 70. minūtē – teicama saspēle soda laukumā, Šaričs atrada citu bijušo “Rigas” spēlētāju Darko Lemajiču, kurš dāvanu izsaiņoja – 2:0. Punktu ar skaistu sitienu pielika kapteinis Tomāšs Šimkovičs.

“Metta” trešo nedēļu pēc kārtas atņēma punktus pagājušās sezonas medaļniekiem – 1:1 pret “Valmieru”. Lai gan vidzemnieki izveidoja krietni vairāk vārtu gūšanas iespēju, veiksme un vārtu konstrukcijas (trīs reizes) bija rīdzinieku sabiedrotās. Neizšķirtu atkal izdevās izraut mača noslēgumā, strīdīgu 11 metru soda sitienu realizējot Lūkasam Vapnem.

“Līdz pēdējām minūtēm spēlējām disciplinēti, taču tāds ir futbols – jārealizē savi momenti, jo kaut kas izveidosies arī pretiniekiem, no tā neizvairīties.

Nevaru pārmest spēlētājiem, jo izskatījāmies labi, bija spēles rokraksts, fiziskā gatavība.

Esam sarūgtināti par punktu zaudēšanu, bet šāds iznākums nav pārsteigums, “Metta” nospēlēja neizšķirti arī ar citām komandām, tā ir kaujasspējīga komanda, jaunie cīnās,” atzina “Valmieras” galvenais treneris Tamazs Pertija.

Virslīgai pielaistā “Noah” pusotras nedēļas laikā spēja sapulcināt sastāvu un debijas mačam pret “Spartaku” tika pieteikti 16 spēlētāji, daži arī labāk zināmi (Aleksejs Grjaznovs, Alans Sineļņikovs, Klāvs Kramēns), taču skaidrs, ka komanda ne no viena aspekta nav gatava spēlēt šādā līmenī un 0:5 ir loģisks iznākums.

Pēc sešām spēlēm turnīra līdere ir “Valmiera” ar 14 punktiem, seko “Riga” (13) un “RFS” (11).