Foto – LETA/AFP

Rīgā apsver iespēju aizvākt no centra iereibušos bezpajumtniekus 33

Rīgā tiek apsvērta iespēja aizvākt no galvaspilsētas centra iereibušos bezpajumtniekus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes komunikācijas pārvaldē, domājot par Centrāltirgus apkārtnes attīstību, aizvien aktuāls ir jautājums par bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpu izveidošanu, atslogojot pilsētas centra vidi.

Rūpējoties, lai visu Rīgas iedzīvotāju vajadzību īstenošana būtu līdzsvarā, šī sociālā pakalpojuma nodrošināšanai tiek meklēta piemērotāka vieta.
CITI ŠOBRĪD LASA

Ņemot vērā, ka šobrīd centrā nav atbilstošas vietas patversmes ar atskurbšanas pakalpojumu izveidei, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns (LRA), kopā ar Rīgas domes Labklājības departamentu, Īpašuma departamentu, Pašvaldības policiju un Sociālo jautājumu komitejas vadītāju Viesturu Kleinbergu (PP) apskatīja vairākas vietas Rīgā, kur šādas sociālu pakalpojumu sniegšanas vieta varētu atrasties.

Būtisks ir patversmes novietojums un pieejamība darbiniekiem un operatīvajam transportam, sabiedriskā transporta satiksmei un virknei citu nosacījumu, kas ir nozīmīgi, lai sniegtais pakalpojums sasniegtu mērķauditoriju. Viena no vietām, kas tiek izskatīta kā piemērota patversmes izveidei, atrodas Daugavgrīvas ielā, teritorijā, kas patlaban ir pamesta un nesakopta.

Apskatot Valsts un Pašvaldības policijas iecirkņa ēku Bolderājā, tika gūts priekšstats par būvniecības izmaksām līdzīgai ēkai.

“Naktspatversmes atrašanās nepiemērotā vietā un nepiemērotās telpās ir ilgstoši nerisināta Rīgas problēma. Tā apgrūtina Centrāltirgus un plašākas apkaimes sekmīgu attīstību, tāpēc meklējam risinājumu, kas ļautu gan nodrošināt pakalpojuma kvalitāti, gan radīt pievilcīgu vidi pilsētniekiem un pilsētas viesiem,” sacīja Smiltēns.

“Bezpajumtniecības jautājumu Eiropā risina dažādi, un vienas pareizās atbildes nav. Neraugoties uz to, cik šī problēma var šķist neērta vai nepatīkama, pilsētas uzdevums ir izdarīt visu, lai rīdziniekiem, kam nepieciešama palīdzība, šis sociālais pakalpojums būtu pieejams atbilstošā apjomā, tam piemērotā vietā un telpās,” uzsvēra Kleinbergs.

Amatpersonas vienojās, ka tuvākās nedēļas laikā tiks izvērtēti iespējamie patversmes pārcelšanas risinājumi un tālākie nepieciešamie soļi.

Patlaban Rīgā bezpajumtnieki palīdzību var saņemt deviņās patversmēs, bet tikai vienā no tām pieejams arī atskurbšanas pakalpojums.

Kā aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē, pašlaik vienīgā patversme, kas sniedz atskurbšanas piedāvājumus bezpajumtniekiem Rīgā ir Latvijas Sarkanā krusta apkalpotā patversme Gaiziņa ielā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.