Latvijas 3×3 basketbola komanda “Rīga Ghetto Basket”, no kreisās Edgars Krūmiņš, Artūrs Strēlnieks, Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis.

“Riga Ghetto Basket” triumfē Manilā un brauks uz Džidu 0

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Rīga Ghetto Basket”, kurā spēlē Artūrs Strēlnieks, Kārlis Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Nauris Miezis, svētdien triumfēja Manilas “Challenger” turnīrā, izcīnot ceļazīmi uz Džidas “Masters” turnīru Saūda Arābijā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Turnīrā ar pirmo numuru izliktā Latvijas komanda finālā ar 21:20 pārspēja Francijas vienību “Lyon”, kurai bija 11 numurs. Finālspēlē Latvijas vienībā ar septiņiem punktiem atzīmējās Miezis.

Dienas pirmajā mačā jeb ceturtdaļfinālā latvieši ar 21:19 guva virsroku pār Austrālijas komandu Melburnas “iAthleti” (13.), bet pusfinālā ar 16:15 tika gūts panākums pār Mongolijas vienību “Ulaanbaatar” (5.). Pret austrāliešiem pa deviņiem punktiem guva Miezis un Lasmanis, bet pusfinālā ar sešiem punktiem atzīmējās Lasmanis.

Sestdien viņi apakšgrupā pirmajā spēlē ar rezultātu 17:13 pārspēja Čehijas komandu “Humpolec” (9.), bet otrajā cīņā ar 22:15 uzvarēja mājiniekus no “Balanga” vienības (10.).

FIBA “Challenger” sērijas turnīros tiek izspēlēts pa divām ceļazīmēm uz Pasaules tūres posmu. Šajā turnīrā komandas cīnījā par ceļazīmi uz Džidas “Masters” turnīru Saūda Arābijā, kas norisināsies no 18. līdz 19.oktobrim.

“Riga Ghetto Basket” augusta sākumā Prāgā triumfēja Pasaules tūres “Masters” posmā, bet šī paša mēneša pēdējā nedēļā izcīnīja otro vietu Debrecenas “Masters” sacensībās. Aprīlī Latvijas komanda Dohā pirmo reizi triumfēja Pasaules tūres posmā, bet jūnijā Ķīnas pilsētā Čendu izcīnīja sudrabu. Tāpat latvieši guva sudraba medaļas arī Pasaules kausa finālā.

“Riga Ghetto Basket” pagaidām nodrošināta līdzdalība Pasaules tūres turnīrā Naņdzjinā (12.-13.oktobrī). Par iespēju startēt citos posmos vēl jācīnās “Challenger” sērijas turnīros.