Vides instalācijas projekts “Mēness muzejs” mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” laikā Bastejkalnā virs pilsētas kanāla.
Vides instalācijas projekts “Mēness muzejs” mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” laikā Bastejkalnā virs pilsētas kanāla.
Foto – Leta

Rīgā norisināsies mākslas forums “Baltā nakts” 0

Rīgā naktī no šodienas uz sestdienu norisināsies mākslas forums “Baltā nakts”, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Reklāma
Reklāma
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Kopumā forumā notiks 59 dažādi pasākumi, 34 mākslas un kultūras projekti iekļauti pasākuma pamatprogrammā, savukārt 25 projektus neatkarīgi un pēc pašu iniciatīvas veidojušas dažādas mākslas galerijas, kafejnīcas un mākslas studijas.

Foruma laikā norisināsies vairāki starptautiskās sadarbības projekti. Viens no tiem būs franču mākslinieka Īva Kleina skaņdarba “Monotonā klusuma simfonija” Rīgas Svētā Pētera baznīcā plkst.24.

CITI ŠOBRĪD LASA

Foruma rīkotāju pārstāvis Kaspars Bērziņš skaidroja, ka Kleins skaņdarbu sākotnēji bija paredzējis kā elektroniskās mūzikas uzvedumu, taču pēcāk pārdomājis un radījis to 140 orķestrantiem. Pasākumā Rīgas Svētā Pētera baznīcā to izpildīs 32 orķestranti un 40 koristi.

Bērziņš norādīja, ka skaņdarbs ir uzskatāms par eksperimentālu priekšnesumu, jo pirmā simfonijas daļu atskaņo orķestris ar koristiem, savukārt otrajā daļā, telpā uz 20 minūtēm valda absolūts klusums. Līdz ar to, klausītāji aicināti uz atskaņojumu ierasties plkst.23.30. Īsi pirms simfonijas sākuma, baznīcas durvis tiks aizslēgtas.

Kā vēl viens starptautiskais sadarbības projekts Bastejkalnā tiks izvietota britu mākslinieka Luka Džeroma instalācija “Mēness muzejs”, kas apvieno Mēness tēlu, mēnessgaismu un noskaņu veidojošu mūziku, ko šim mērķim radījis Dans Džonss. Komponists pasaulē pazīstams kā dažādu starpdisciplināru skulptūru, instalāciju un dzīvās mākslas projektu autors.

Esplanādē ar projektu “Ūdens pasaule” piedalīsies franču radošā apvienība “Ateliers du Bout de la Cale”, savukārt Miera ielā un Stacijas laukumā uzstāsies Spānijas ielu teātra trupa “Kamchatka”.

Tāpat no Miera ielas līdz 2.Meža kapu pieturai laikā no plkst.18 līdz 03 rītā kursēs divi foruma tramvaji. Tajos darbosies radio “Naba” un būs eksponēti Rīgas dizaina mākslas vidusskolas skolēnu darbi.

Kā ziņots, kultūras forums “Baltā nakts” Rīgā norisinās jau 12.gadu. Šogad naktī no 9.septembra uz 10.septembri gan Rīgas centrā, gan arī Pārdaugavā un dažādās citās pilsētas vietās būs iespēja apmeklēt mūsdienas mākslas pasākumus.

Visus “Baltās nakts” pasākumus interesenti var apmeklēt bez maksas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.