Latvijā
Rīga

Rīgai jaunajā pašvaldību likumā būs īpašs regulējums0


Rīgas panorāma
Rīgas panorāma
FOTO: Edijs Pālens/LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) patlaban izstrādā jaunu likuma “Par pašvaldībām” projektu, kurā būs atsevišķa nodaļa arī par galvaspilsētu, aģentūra LETA noskaidroja VARAM.

Pēc ministrijas teiktā, patlaban darbs un diskusijas par jauno likumu notiek ministrijas iekšēji izveidotajā darba grupā.

“Kad diskusijas darba grupā būs beigušās, ministrija sagatavos un iesniegs izskatīšanai Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu.

Diskusijas un komentāri par likumprojektu būs iespējami, kad to virzīs izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē, Ministru kabinetā un Saeimā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā,” norāda ministrijā.

Rīgas dome lūgusi parlamentam izvērtēt iespēju Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā paredzēt īpašu lomu.

Rīgas dome sniegusi savu atzinumu Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma projektam, vēršot uzmanību uz to, ka jau daudzus gadus dome ir centusies Saeimas deputātus pārliecināt, ka ir nepieciešams atsevišķi izdalīt tēmu “Galvaspilsēta”, vienlaikus ierosinot izvērtēt iespēju likumprojektā izklāstīt galvaspilsētas īpašo lomu Latvijā.

Saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām” galvaspilsēta Rīga papildu likumā noteiktajām funkcijām pastāvīgi veic valsts un pašvaldības dalītās atbildības funkcijas, uzsvēra domē, piebilstot, ka faktiski Rīgas pašvaldība veic papildu funkcijas, kam nav nodrošināts finansējums to kvalitatīvai izpildei.

“Rīgas pilsētas pašvaldība ir valstī lielākais donors Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondam, pēdējos četrus gados vidēji ik gadu iemaksājot tajā 89 miljonus eiro.

Šāda situācija pastāv, neskatoties uz to, ka galvenā pašvaldību ieņēmumu avota – iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi Rīgas metropoles areālā ir neproporcionāli, jo Rīgas pilsētā strādā un tajā esošo uzņēmumu un institūciju pakalpojumus izmanto ievērojami vairāk cilvēku, nekā ir deklarējušies galvaspilsētā,” uzsvērts atzinumā.

Domes ieskatā tas rada lielu Rīgas pilsētā esošās infrastruktūras, tostarp valsts nozīmes infrastruktūras, noslodzi, kas netiek segta no nodokļa ieņēmumiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Liepājnieki sašutuši par leģendārā arhitekta Berči projektētās Eļļas fabrikas ēkas nojaukšanu
12 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
FOTO. Ķīpsalā atklāj izglītības izstādi “Skola 2020”: pirmo reizi piedalās Nīderlandes un Ungārijas universitāšu pārstāvji
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns no amata atcēlis tiesu izpildītāju Sandru Jaunsleini
14 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
Tramps uzdevis Pompeo parakstīt vienošanos ar talibiem
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
9 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Po pilsētā tiek līdz pusfinālam
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Parīzē pēc protestētāju izraisīta ugunsgrēka evakuē Lionas staciju
7 stundas
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Ja mēģinām izmest pa durvīm, vīriešu diena ieraušas pa logu! 2
8 stundas