Rīgas “Dinamo” notur vadību un gadu noslēdz ar uzvaru pār “Atlant” 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta gada noslēdzošajā mačā pirmdien ar rezultātu 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) izbraukumā noturēja uzvaru pār Mitišču “Atlant” komandu.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 20
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 24

Spēles rezultātu pirmās trešdaļas pēdējā minūtē atklāja Māris Bičevskis, bet otrajā trešdaļā 71 sekundes laikā izcēlās arī Miks Indrašis un Krišjānis Rēdlihs, izvirzot viesus vadībā ar 3:0. Noslēdzošajā trešdaļā mājinieku labā izcēlās Metjū Gilrojs un Andrejs Taratuhins, tomēr Rīgas “Dinamo” izdevās gadu noslēgt ar uzvaru.

“Lieliski aizvadījām divas trešdaļas, atradāmies vadībā ar trim ripām. Tomēr trešajā trešdaļām ielaidām vienus vārtus un, teiksim tā, noraustījāmies,” pēc mača pauda rīdzinieku treneris Artis Ābols. “Mums pazuda pārliecība, bet “Atlant” sajuta spēli un sāka spēlēt agresīvāk. Turpinājumā šī nepārliecinātība pārvērtās panikā.”

Spēles pirmos uzbrukumus aktīvāk aizvadīja Rīgas “Dinamo” komanda, tomēr kopumā pirmā trešdaļa ritēja līdzīgā cīņā ar abpusējiem uzbrukumiem. Abu komandu vārtsargi darbojās pietiekami pārliecinoši, tomēr pirmās trešdaļas pēdējā minūtē rezultātu atklāja Bičevskis, kurš pēc Gunāra Skvorcova piespēles nekļūdīgi meta no zilās līnijas, raidot ripu vārtu apakšējā stūrī. Līdz ar to pēc 20 spēlētām minūtēm rīdzinieki atradās vadībā ar 1:0.

Otro trešdaļu “Atlant” komanda iesāka ļoti aktīvi un ceturtajā minūtē arī ieguva iespēju cīnīties vairākumā. Tomēr Rīgas “Dinamo” spēlētāji ne tikai izturēja mazākumu, bet īsu brīdi pēc tā paši ieguva iespēju cīnīties vairākumā, jo noteikumi tika pārkāpti pret Čārlzu Genoveju. Turklāt savu vairākumu Rīgas “Dinamo” realizēja – pēc Kaila Vilsona piespēles no aizvārtes precīzi meta Indrašis, izvirzot viesus vadībā ar 2:0.

Savukārt vēl minūti vēlāk rezultāts kļuva jau 3:0 – Krišjāņa Rēdliha metiens no zilās līnijas atsitās pret “Atlant” spēlētāja slidu un ielidoja savas komandas vārtos. Nākamajās minūtēs pēc trešo vārtu guvuma Rīgas “Dinamo” izveidoja vēl vairākas vārtu gūšanas iespējas, bet trešdaļas beigas aizritēja mierīgākā cīņā, viesiem noturot drošu vadību, turklāt šajā laikā Latvijas komanda arī izturēja mazākumu.

Arī trešo trešdaļu daudz aktīvāk iesāka “Atlant” hokejisti, bet šoreiz to darīja daudz veiksmīgāk. Septītajā minūtē mājinieki beidzot guva savus pirmos vārtus, kad no vārtu priekšas nekļūdīgi meta iepriekšējās nedēļas līgas labākais aizsargs Metjū Gilrojs. Brīdi vēlāk noraidījumu nopelnīja Mārtiņš Cipulis un arī šo iespēju “Atlant” realizēja, kad vārtu priekšā lieliski individuāli nospēlēja Andrejs Taratuhins. Līdz ar to trešdaļas vidū Mitišču vienība deficītu bija samazinājusi līdz 2:3.

Pateicoties emocionālajam pacēlumam, “Atlant” turpināja aktīvi uzbrukt, tomēr vētrainā mačā Rīgas “Dinamo” izdevās noturēt grūtu uzvaru, kas tai bija vien otrā pēdējās deviņās cīņās.

Šajā mačā Rīgas “Dinamo” sastāvs bija palicis gandrīz nemainīgs ar iepriekšējo cīņu – vienīgi Nikolaja Jeļisejeva vietā KHL debitēja Rodrigo Ābols, bet vārtos stājās Jakubs Sedlāčeks.

Jau vēstīts, ka Rīgas “Dinamo” pirmajā no šī izbraukuma diviem mačiem sestdien ar 1:2 pagarinājumā piekāpās Baltkrievijas klubam Minskas “Dinamo”, ciešot septīto zaudējumu pēdējās astoņās cīņās.

Abas komandas iepriekš šosezon bija tikušās jau divas reizes, kad septembrī uzvaru savā laukumā ar 4:2 izcīnīja rīdzinieki, bet 7.decembrī Mitiščos uzvaru ar 4:1 izcīnīja mājinieki.

Turpinājumā Rīgas “Dinamo” no 7.janvāra aizvadīs četras cīņas savā laukumā.

Jau vēstīts, ka pirms dažām dienām “Atlant” sastāvu papildināja latviešu uzbrucējs Roberts Jekimovs, tomēr viņš arī šajā spēlē nebija pieteikumā.  “Atlant” vienībā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.

Kā ziņots, savainojumu dēļ abās izbraukuma spēlēs Rīgas klubam nepalīdzēja komandas kapteinis Lauris Dārziņš un kanādietis Broks Troters. Uz komandu pašlaik izsaukti četri Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienības “Rīga” spēlētāji – R.Ābols, Edmunds Augstkalns, Jeļisejevs un Salvis Balandīns.

Kā zināms, KHL pārtraukuma laikā Rīgas “Dinamo” šomēnes komanda pārtrauca līgumus ar vārtsargu Edgaru Masaļski, aizsargu Georgiju Pujacu, kā arī uzbrucējiem Marcelu Hosu un Pjotru Sčastļiviju, taču klubā atgriezās kanādiešu uzbrucējs Broks Troters.

Ar 43 spēlēs izcīnītiem 50 punktiem Rīgas “Dinamo” Rietumu konferences kopvērtējumā joprojām atrodas 13.vietā, no labāko astotnieka atpaliekot par septiņiem punktiem. Savukārt četri punkti mazāk tagad ir pēdējā vietā esošajai Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas.

Tikmēr “Atlant” ar 54 punktiem 41 mačā ieņem konferences desmito pozīciju, bet to pāreju perioda pēdējās dienās atstāja daudzi no vadošajiem spēlētājiem.