Latvijā
Rīga

Rīgas domē atkal skandāls. Burovam aiz muguras amatā ieceļ neviennozīmīgi vērtēto Jakrinu0


Emīls Jakrins.
Emīls Jakrins.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Anna Vladova (S) par Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītāju iecēlusi Emīlu Jakrinu, aģentūrai LETA apstiprināja Vladova.

Burovs iebilst

Tas gan noticis mēra atvaļinājuma laikā.

Kā portālam “La.lv” skaidroja Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR), Vladovas rīcība, ieceļot Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītāju, nav saskaņota ar domes priekšsēdētāju un arī ir ārpus domes priekšsedētāja vietnieka kompetences.

“Ar nožēlu jāsecina, ka šādi soļi tiek realizēti manas prombūtnes laikā,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

“Atgriežoties no atvaļinājuma jautājums par departamenta direktora pienākumu izpildītāju tiks no manas puses pārskatīts un mainīts,” uzsver mērs.

Kā ziņo LETA, domes priekšsēdētājs Burovs atrodas atvaļinājumā, bet vicemērs Druvis Kleins – darba nespējā, tādēļ mēra pienākumus pilda Vladova, kā rezultātā viņa esot tiesīga mainīt arī departamentu vadību.

Līdz šim departamenta pienākumu izpildītāja bija Ilze Purmale, kura darbu departamentā turpinās.

Vladova problēmas nesaskata

Pēc Vladovas teiktā, pašvaldībai nepieciešams nopietni strādāt pie “Rail Baltica” un Austrumu maģistrāles projektu ieviešanas, un Jakrins esot atbilstošs profesionālis šo procesu vadīšanai.

Taujāta, vai viņa reputācija nav pamats apšaubīt atbilstību ieņemamajam amata, Vladova norādīja, ka “reputācija daudziem cilvēkiem ir tāda, kāda ir”, taču viņa ar Jakrinu komunicējusi tikai par darba jautājumiem un šajā jomā viņai nekādu iebildumu pret viņu neesot.

Vai Jakrinam tika gatavots amats?

Saistītie raksti

Jakrins pirms tam bija Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs, bet kopš Vitālija Reinbaha atjaunošanas amatā darbu bija spiests atstāt. Īsi pēc tam bijušais vicemērs Vadims Baraņņiks iecēla viņu darbā SIA “Rīgas satiksme” valdē, lai gan īsi pēc korupcijas skandāla Jakrins no šī amata atkāpās.

Arī pēc tam, kad par Rīgas vicemēru kļuva Kleins, medijos vairākkārt izskanējusi informācija, ka Jakrinam pašvaldībā tiek meklēta vēl kāda vieta. Pats Jakrins gan žurnālistiem paudis, ka, viņaprāt, viņam nekādu reputācijas risku nav.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.