Sports
Motoru sports

Rīgas posms atkal atzīts par labāko pasaules rallijkrosa kalendārā0


“Ra Events” vadītājs Raimonds Strokšs trešo reizi sarīkojis labāko pasaules rallijkrosa čempionāta posmu.
“Ra Events” vadītājs Raimonds Strokšs trešo reizi sarīkojis labāko pasaules rallijkrosa čempionāta posmu.
Foto: MVFoto

Par aizvadītās sezonas vislabāk noorganizēto rallijkrosa posmu atzīts Rīgas etaps, kas norisinājās Biķernieku trasē, vēsta Latvijas posma organizatoru mājaslapā publicētā informācija.

Parīzē notikušajā Starptautiskās Automobiļu Federācijas (FIA) Krosa komisijas balvu pasniegšanas ceremonijā apbalvojums par vislabāk sarīkoto FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu piešķirts “Neste World RX of Latvia”, kas pērn septembrī norisinājās Rīgā, Biķernieku trasē. Šī ir trešā reize, kad “RA Events” sarīkotais pasaules čempionāta posms saņem visaugstāko novērtējumu.

“Neste World RX of Latvia” par vislabāk sarīkoto posmu tika atzīts arī 2016. un 2017.gadā, kad FIA pasaules rallijkrosa čempionāts pirmās divas reizes viesojās Latvijā. FIA vērtējums tiek noteikts balstoties uz piešķirtiem punktiem septiņās kategorijās – sākot no strikti noteiktiem drošības pasākumiem trasē līdz pat mārketinga un mediju aktivitātēm. Nemainīgi, Biķernieku trasē sarīkotās sacensības allaž radušas iespēju izaugsmei, un arī 2019.gadā tika turpināts uzņemtais kurss ar mērķi sarīkot vēl kvalitatīvākas un augstvērtīgākas sacensības, kā rezultātā saņemta balva par vislabāk sarīkoto posmu.

“Šī balva nav tikai mana un “RA Events” komandas darba rezultātā izcīnīta,” gandarīts par novērtēto darbu bija “RA Events” direktors Raimonds Strokšs. “Pasākuma mērogam atbilstošs ievērības cienīgs skaits cilvēku rūpējas, lai FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms “Neste World of Latvia” notiktu un aizritētu tādā kvalitātē, kādā esam to pieraduši redzēt un izbaudīt jau no pirmās organizēšanas reizes. Tas prasa ne mazums pūļu un upuru, tāpēc ceru, ka saņemot šādu novērtējumu, ikviena minūte, kas tikusi veltīta, lai visaugstākajā līmenī paveiktu savus pienākumus – nu attaisnojusi pieliktās pūles.”

“Šo balvu esam pelnījuši visi kopā – sākot ar pirmo drošības dienesta apsargu pie Biķernieku trases ieejas, līdz pat sacensību vadītājam līdzās FIA komisāriem. Tāpat vārdos neizsakāms paldies jāvelta mūsu titulsponsoram “Neste”, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijai, partnerim Ceļu satiksmes drošības direkcija, un sponsoriem “Live Riga” un “Ferratum”. Jūsu sniegtais atbalsts ir mūsu sasniegtā rezultāta neatņemams balsts.”

Strokšs arī izcēla, cik raibs ceļš noiets līdz trešās balvas saņemšanai. “2019.gadā valdīja liela neskaidrība, vai būs iespējams turpināt sacensības Rīgā. Tikai pašā gada izskaņā izdevās rast teju brīnumam līdzvērtīgu risinājumu, lai “Neste World RX of Latvia” tiktu sarīkots vēl vienu reizi,” stāstīja Strokšs.

“Izmantosim šo iespēju, lai arī šogad sarīkotais posms turpinātu kļūt arvien kvalitatīvāks un saņemtu līdzvērtīgu atzinību, Rīgas un Latvijas vārdam plaši izskanot ārpus mūsu valsts robežām, ļaujot nodrošināt sacensību norisi mums visiem tik iemīļotajā Biķernieku trasē arī turpmākajos gados – tā būs lielākā balva visiem, kuri pašaizliedzīgi un ar degsmi strādā, lai sarīkotu labākās rallijkrosa sacensības pasaulē.”

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu “Neste World RX of Latvia” 2020.gadā iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Rīgas dome, sacensību titulsponsors “Neste”, kā arī partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Latvijas etapa sacensības Biķernieku trasē norisināsies 19. un 20.septembrī. Sezonā ieplānoti 11 posmi un Rīgā norisināsies čempionāta devītais etaps.

Oktobra beigās pasaules čempionāta rīkotāji paziņoja nākamās sezonas kalendāru, kurā divas norises vietas vēl netika atklātas. Viens no tiem bija devītais etaps, kas parasti norisinājās Latvijā.

Saistītie raksti

Iepriekš Latvijas posma nākotne kalendārā bija miglā tīta. Jau jūnijā tika ziņots, ka pēc sarunām ar Latvijas valdību un pasaules čempionāta rīkotājkompāniju IMG izveidojās situācija, kuras rezultātā Latvija varēja zaudēt vietu sacensību kalendārā.

Licences maksa 2016.gadam bija aprēķināta 350 000 eiro apmērā, 2017.gadam – 400 000 eiro, bet 2018.gadam – 450 000 eiro. Šobrīd tā apstājusies pie pusmiljona eiro.

Latvijā pasaules čempionāta etaps rallijkrosā Biķernieku trasē noticis jau četrus gadus pēc kārtas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Sports
Jonass: Piemājas trasē vienatnē droši varu turpināt treniņus
1 diena
LE
LETA
Sports
NBA arvien vairāk apsver iespēju pārtraukt sezonu pavisam
1 diena
LE
LETA/LA.LV
Sports
Anglijā futbols neatsāksies līdz maija beigām
1 diena

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
7 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
9 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
8 stundas