Latvijā
Rīga

“Rīgas satiksmei” Covid-19 radījis četrus miljonus eiro lielus zaudējumus0


SIA “Rīgas satiksme” sabiedriskajā transportā ar līmlentām atzīmētas sēdvietas, kuras pasažieriem nav vēlams izmantot, ievērojot distanci, lai mazinātu “Covid 19” vīrusa izplatību
SIA “Rīgas satiksme” sabiedriskajā transportā ar līmlentām atzīmētas sēdvietas, kuras pasažieriem nav vēlams izmantot, ievērojot distanci, lai mazinātu “Covid 19” vīrusa izplatību
FOTO: Evija Trifanova/LETA

Kopš Covid-19 ierobežojumu ieviešanas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” zaudējumi sasnieguši četrus miljonus eiro, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

Viņa piebilda, ka minētie zaudējuma aprēķini veikti līdz 30.aprīlim un par tiem jau informēta Rīgas domes administrācija. Uz jautājumu, vai uzņēmums plāno arī lūgt papildu dotāciju minēto zaudējumu segšanai, Innusa atbildēja, ka administrācijai jau iesniegts priekšlikums par to.

Tomēr viņa arī sacīja, ka kopējā uzņēmuma zaudējuma summa būs zināma brīdī, kad beigsies krīze, tāpēc to prognozēt ir priekšlaicīgi, bet Rīgas domes administrācija par situāciju uzņēmumā tiekot ziņots katru nedēļu. Sīkāk skaidrojot zaudējumu rašanos, Innusa sacīja, ka uzņēmums nodrošina tikpat lielu braucienu skaitu kā ikdienā, bet pasažieru skaits arvien nav pieaudzis, lai gan Covid-19 noteiktie ierobežojumi ir mīkstināti.

Innusa atzina, ka ierosinājums atcelt atlaides sabiedriskajā transportā daļai sabiedrības, ir atbalstāms, bet viņa arī piekrīt tam, ka tas jādara pakāpeniski, piemēram, vajadzētu sākt ar sociāli mazāk aizsargātajām grupām. “Mēs esam izstrādājuši arī savus priekšlikumus par pakāpenisko atlaižu atjaunošanu, ko esam iesnieguši apspriešanai Rīgas domes administrācijai un tas paredz, ka vajadzētu sākt ar atlaižu atjaunošanu daudzbērnu ģimenēm un invalīdiem,” sacīja Innusa.

Jau ziņots, ka no šodienas Latvijā mazināti ierobežojumi virknē jomu, tostarp atļauts pulcēties līdz 25 cilvēkiem.

Ministru kabinets 7.maijā ārkārtas sēdē lēma Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju pagarināt līdz 9.jūnijam, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu.

Tajā pašā laikā iedzīvotājiem arī turpmāk stingri būs jāievēro visi fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskie drošības pasākumi.

Ar valdības lēmumu no šodienas atļauta pulcēšanās iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem organizētos publiskos un privātos pasākumos, kā arī sapulcēs, gājienos un piketos, ja būs iespējams nodrošināt savstarpējo divu metru distanci un pārējos epidemiologu noteiktos drošības noteikumus. Tāpat atļauta organizēta reliģisko darbību veikšana.

Pasākumu norises ilgums ārtelpās nebūs ierobežots, taču iekštelpās tas nedrīkstēs pārsniegt trīs stundas. Organizatoram būs jānodrošina arī ierobežojumu ievērošana un dezinfekcijas līdzekļu pieejamība.

Pasākumos, kuros apmeklētājs piedalīsies, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī, netiks piemērots noteiktais cilvēku skaita ierobežojums.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs varēs apstiprināt pasākumus sociālās un fiziskās distancēšanās nodrošināšanai, kas jāievēro, organizējot sapulces, gājienus un piketus. Savukārt kultūras ministram būs tiesības reglamentēt kārtību, kādā kultūras institūciju darbībā ievērojami fiziskās distancēšanās un dezinficēšanas prasību ievērošana kultūras institūcijās, piemēram, bibliotēkās, muzejos u.c. vietās.

Saistītie raksti

Neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās joprojām varēs ne vairāk kā divas personas vai arī personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā vai arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Jau ziņots, ka valdība iepriekš lēma no 13.marta līdz 14.aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. 7.aprīlī Ministru kabinets pieņēma lēmumu pagarināt valstī ārkārtējo situāciju līdz 12.maijam, bet 7.maijā tika pieņemts lēmums pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 9.jūnijam, vienlaikus paredzot virkni ierobežojumus mīkstinošu pasākumu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlajo
Intervija 20 minūtes
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
44 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Naktī notikusi traģēdija Aizputes novadā: vīrietis nokritis no motocikla un gājis bojā notikuma vietā
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 1 stunda