Latvijā
Novados

Robežsargi liedz ieceļošanu 9 Nigērijas pilsoņiem0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Valsts robežsardzes (VR) amatpersonas pirmdien, 15.jūlijā, uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 53 likumpārkāpējus, tā portālam “La.lv” pavēstīja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Jolanta Babiško.

Uz ārējām robežām konstatēti 37 robežpārkāpēji, tajā skaitā ieceļošana Latvijā liegta 12 ārzemniekiem. Zilupes un lidostas “Rīga” robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Krievijas, vienam Kazahstānas un deviņiem Nigērijas pilsoņiem, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Savukārt Pededzes robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Krievijas pilsonim, jo ārzemnieks 180 dienu laikā jau 90 dienas ir uzturējies Šengenas zonas dalībvalstu teritorijā. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti 10 ārzemniekiem. Pāternieku un lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēti trīs Baltkrievijas, divi Krievijas, viens Kazahstānas, divi Uzbekistānas, viens Azerbaidžānas un viens Ukrainas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Lietvedība viena Kazahstānas pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietā netika uzsākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Izceļošana no valsts liegta trīs Latvijas pilsoņiem. Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatētidivi nepilngadīgi Latvijas pilsoņi, kuriem nebija vismaz viena vecāka notariāli apliecinātas piekrišanas bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts, kā arī vienai Latvijas pilsonei, kurai nebija derīga ceļošanas dokumenta. Personām liegta izceļošana no valsts.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti sešām personām – diviem Krievijas, diviem Igaunijas, vienam Lietuvas un vienam ASV pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības 10 personas – trīs Baltkrievijas, divus Krievijas, divus Vācijas, vienu Lietuvas, vienu Latvijas un vienu Gruzijas pilsoni.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizmirsa paskatīties luksoforā… Tērbatas ielā notikusi auto avārija ar smagām sekām
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizdomas par ļaunprātīgu ugunsgrēka izraisīšanu auto pārdošanas laukumā 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
12 stundas

Lasītākie raksti

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Valstsvīrs ar statistiķa aicinājumu 1
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Līdz šim Latvijā aizdomas par “Covid-19” pārbaudītas 87 cilvēkiem; nevienā gadījumā bažas nav apstiprinājušās
32 minūtes
LE
LETA
Latvijā
2020.gads Latvijā varētu kļūt par siltāko novērojumu vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Vidzemes ziemeļos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10 grādiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Babītē līdz 90% palielināta nekustamā īpašuma nodokļa atlaide daudzbērnu ģimenēm
54 minūtes