Latvijā
Novados

Robežsargi liedz ieceļošanu 9 Nigērijas pilsoņiem0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Valsts robežsardzes (VR) amatpersonas pirmdien, 15.jūlijā, uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 53 likumpārkāpējus, tā portālam “La.lv” pavēstīja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Jolanta Babiško.

Uz ārējām robežām konstatēti 37 robežpārkāpēji, tajā skaitā ieceļošana Latvijā liegta 12 ārzemniekiem. Zilupes un lidostas “Rīga” robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Krievijas, vienam Kazahstānas un deviņiem Nigērijas pilsoņiem, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Savukārt Pededzes robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Krievijas pilsonim, jo ārzemnieks 180 dienu laikā jau 90 dienas ir uzturējies Šengenas zonas dalībvalstu teritorijā. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti 10 ārzemniekiem. Pāternieku un lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēti trīs Baltkrievijas, divi Krievijas, viens Kazahstānas, divi Uzbekistānas, viens Azerbaidžānas un viens Ukrainas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Lietvedība viena Kazahstānas pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietā netika uzsākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Izceļošana no valsts liegta trīs Latvijas pilsoņiem. Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatētidivi nepilngadīgi Latvijas pilsoņi, kuriem nebija vismaz viena vecāka notariāli apliecinātas piekrišanas bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts, kā arī vienai Latvijas pilsonei, kurai nebija derīga ceļošanas dokumenta. Personām liegta izceļošana no valsts.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti sešām personām – diviem Krievijas, diviem Igaunijas, vienam Lietuvas un vienam ASV pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības 10 personas – trīs Baltkrievijas, divus Krievijas, divus Vācijas, vienu Lietuvas, vienu Latvijas un vienu Gruzijas pilsoni.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Pēc Valsts kontroles ieteikumiem Valmiera izstrādās detalizētu kārtību dzīvojamo māju uzraudzībai
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
“Skrienot pakaļ projektiem un naudai, kļūstam pavirši.” Saruna ar zinātnieci Ieviņu Stūrīti, kas salīdzina Latviju un Norvēģiju
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Deputātu bloks “Rīgai” izklāsta savu versiju par “GKR”
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Lielākais nodokļu parādnieks gada sākumā – “Vexoil Bunkering” ar 39,3 miljonu eiro parādu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Petraviča tikšanās laikā pievērsusi DĀR iekšlietu ministra uzmanību Misānes lietai
21 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
“Frontex”: Pērn ievērojami pieaudzis Eiropā no Turcijas iekļuvušo migrantu skaits
48 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
“Skrienot pakaļ projektiem un naudai, kļūstam pavirši.” Saruna ar zinātnieci Ieviņu Stūrīti, kas salīdzina Latviju un Norvēģiju
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Būs pieejams nolēmums “Dienas Bizness” strīdā ar KNAB par izdevumam piemēroto sodu priekšvēlēšanu aģitācijas lietā
1 stunda