Pāvests Francisks
Pāvests Francisks
Foto-LETA/AFP

Romas pāvests Lieldienu misē nosoda noraidošu attieksmi pret bēgļiem 8

Romas katoļu pāvests Francisks svētdien, 27.martā, Lieldienu misē “Urbi et Orbi” (“Pilsētai un pasaulei”) nosodīja noraidošu attieksmi pret bēgļiem un migrantiem.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Ceļā no Rojas uz Roņu salu pazuduši divi cilvēki. Atpūtniekus ceļā pārsteigusi vētra 40
Lasīt citas ziņas

“Augšāmcēlušā Kristus Lieldienu vēsts (…) aicina mūs neaizmirst tos vīriešus un sievietes, kuri vēlas labāku nākotni, aizvien pieaugošo skaitu migrantu un bēgļu (…), kuri bēg no kara, bada, nabadzības un sociālās netaisnības,” teica, pāvests, no Svētā Pētera bazilikas balkona uzrunājot tūkstošiem cilvēku, kas bija sapulcējušies Svētā Pētera laukumā Vatikānā.

“Pārāk bieži šie mūsu brāļi un māsas savā ceļā sastopas ar nāvi vai (…) noraidījumu no tiem, kuri varētu viņiem piedāvāt uzņemšanu un palīdzību,” sacīja pāvests.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš arī pieminēja Sīrijas “ieilgušo konfliktu, kas diemžēl nes līdz iznīcību, nāvi, necieņu pret cilvēktiesībām” un pauda cerību, ka miera sarunas starp valdību un opozīciju, kurām paredzēts atsākties nākamnedēļ, dos pozitivus rezultātus.

“Dieva griba un visu sadarbība nesīs miera augļus un sāks brālīgas sabiedrības veidošanu,” piebilda pāvests.

Viņš arī aicināja uz mieru Ukrainā, Izraēlā un palestīniešu teritorijās, Irākā, Jemenā, Dienvidsudānā un citos “karstajos punktos”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.