Foto; Agnese Gulbe/LETA

Roņu dzimšanas sezonā Latvijas piekrastē izglābti trīs roņu mazuļi 0

Roņu dzimšanas sezonā Latvijas piekrastē izglābti trīs roņu mazuļi, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Santa Biseniece.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
TV24
Kreituse: Pozņaka kungs “nopirka” vietu EP par 400 tūkstošiem eiro. Vai tā ir adekvāta summa?
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams 23
Lasīt citas ziņas

Kā ik gadu, arī šajā pavasarī DAP aicināja iedzīvotājus ziņot par novārgušiem roņiem un atgādināja par pareizu rīcību, ronēnus sastopot. Lai gan ar katru gadu vērojama aizvien lielāka iedzīvotāju informētība un tiek saņemts arvien mazāk zvanu par roņiem, kuriem palīdzība nav nepieciešama, joprojām ir neliela sabiedrības daļa, kurā vērojama neizpratne par to, ka vesels ronis ir jāatstāj mierā un palīdzība tam nav vajadzīga un nereti var arī kaitēt.

“Ceram, ka nākamajā pavasarī vairs neviens nevēlēsies ronēnus dzīt atpakaļ ūdenī, uzskatot, ka viņiem līdzīgi kā zivīm atrašanās ārpus ūdens var beigties letāli,” pauž pārvaldes Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa. Roņi ūdenī medī, savukārt uz sauszemes atpūšas, socializējas, dzemdē un audzina mazuļus. Tāpēc ir pilnīgi normāli, ka tie vērojami arī liedagā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā pārvalde šogad saņēma teju 200 telefona zvanus par ronēniem. Apzinot situāciju, palīdzība bija nepieciešama tikai trim roņu mazuļiem. Savainotie ronēni tika nogādāti Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, kur tie, speciālistu aprūpē atlabst, lai pēc laika atgrieztos savvaļā.

Lielākoties Latvijas piekrastē sastopams pelēkais un plankumainais ronis, taču šogad novērots arī reti sastopamais pogainais ronis, kuru Latvijā līdz šim izdevies novērot vien pāris reižu.

Ronēni līdz Rīgas jūras līča piekrastei lielākoties nokļūst no Igaunijas, informē DAP. Ziemā pelēko roņu mazuļi dzimst uz Igaunijas piekrastes salām un tās ieskaujošiem ledus laukiem un līdz Latvijas pludmalei martā un aprīlī nokļūst peldus vai retos gadījumos uz dreifējošiem ledus gabaliem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.