Foto – LETA

Sabiedriskie darbi 0

Pievieno LA.LV

Bezdarbniekiem turpmāk būs vienkāršāk iesaistīties algotos pagaidu sabiedriskajos darbos.

 

Situācija kļūst arvien nopietnāka – strauji pieaug izsaukumu skaits uz 112; tūkstošiem iedzīvotāju palikuši bez elektrības 47
Kokteilis
Atceries 90. gadus? Šīs lietas toreiz kaitināja, bet tagad šķiet neticamas
Lielākā daļa to nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
Lasīt citas ziņas

Līdz šim algotos pagaidu sabiedriskajos darbos varēja iesaistīties pretendenti, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu un ir reģistrēti bezdarbnieka statusā vismaz sešus mēnešus. Tagad pagaidu darbiem varēs pieteikties arī tie, kas nesaņem bezdarbnieka pabalstu un ir reģistrēti bezdarbnieka statusā mazāk par sešiem mēnešiem, bet vismaz 12 mēnešus nav strādājuši.

Tādējādi bezdarbniekiem, kuriem ir grūtības iekļauties darba tirgū, uz laiku būs nodrošināta iespēja saglabāt darba prasmes un nopelnīt vismaz kādu daļu no ikdienā nepieciešamajiem līdzekļiem. Pašvaldības algotos pagaidu sabiedriskos darbus varēs noteikt arī kā līdzdarbības pasākumu klienta sociālo problēmu risināšanai. Atgādinām, ka atalgojums, ko saņem bezdarbnieki, iesaistoties pagaidu sabiedriskajos darbos, ir 100 latu mēnesī un to pilnībā finansē no Eiropas Sociālā fonda. Kopējais šī pasākuma finansējums ir 14 miljoni latu. Plānots, ka projekta īstenošana turpināsies līdz 2014. gada 30. jūnijam.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.