ASV prezidents Džo Baidens paziņojis, ka tanku piegāde nerada uzbrukuma draudus Krievijai. “Ja Krievijas karaspēks atgriezīsies Krievijā, kur ir tā vieta, šis karš varētu beigties jau šodien. Tas ir tas, ko mēs visi gribam, – šī kara beigas,” viņš teica.
ASV prezidents Džo Baidens paziņojis, ka tanku piegāde nerada uzbrukuma draudus Krievijai. “Ja Krievijas karaspēks atgriezīsies Krievijā, kur ir tā vieta, šis karš varētu beigties jau šodien. Tas ir tas, ko mēs visi gribam, – šī kara beigas,” viņš teica.
Foto: CAPITAL PICTURES/SCANPIX

Ukrainai tanku skaits un to piegādes laiks ir kritiski svarīgs 28

Valdis Bērziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 14
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsit šos ēdienus, kad uzzināsit to sastāvu
Lasīt citas ziņas

Vācijas apsolītie tanki “Leopard” ieradīsies Ukrainā “marta beigās, aprīļa sākumā”, bet ukraiņu apkalpes poligonā Vācijā sāks apmācības jau janvārī, paziņojis aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss.

Ukrainai tanku skaits un to piegādes laiks ir kritiski svarīgs

CITI ŠOBRĪD LASA

Eiropas valstis šobrīd spriež par kopumā 80 tanku “Leopard 2” piegādi Ukrainai, lai izveidotu divus bataljonus ar 40 tankiem katrā. Vienu bataljonu varētu veidot Somijas, Spānijas un Nīderlandes piegādātie tanki. Polija un Norvēģija komplektē otru bataljonu, rak­sta izdevums “Der Spiegel”. ASV ir jāaprīko vēl viens bataljons ar tankiem “Abrams”, taču to piegādi var sarežģīt loģistikas un ekspluatācijas problēmas.

Spānija, kurai ir viens no lielākajiem tanku “Leopard” arsenāliem Eiropā (347 tanki), jau agrāk bija paziņojusi, ka piegādās tankus Kijivai Eiropas koalīcijas ietvaros. Portugāle, kuras rīcībā ir 37 “leopardi”, varētu nosūtīt Ukrainai četrus tankus. Norvēģija rietumvalstu palīdzības ietvaros nosūtīs Ukrainai daļu tanku “Leopard 2”, kas ir tās arsenālā, paziņojis Norvēģijas aizsardzības ministrs Bjerns Arilds Grams.

Norvēģija, kuras armijas rīcībā ir 36 tanki “Leopard”, varētu nodot Ukrainai līdz astoņiem tankiem. Norvēģija plāno piedāvāt militāro apmācību aptuveni simt Ukrainas karavīriem. Zviedrijas armijas arsenālā ir aptuveni 120 tanku “Leopard 2”. Zviedrijas aizsardzības ministrs Pāls Jonsons izteicies, ka Zviedrija varētu atbalstīt Ukrainu, apmācot tās karavīrus un sniedzot loģistikas atbalstu. Viņš arī neizslēdza iespēju, ka Zviedrija varētu piegādāt tankus Ukrainai.

ASV Aizsardzības ministrija nesen paziņoja par vēl vienu militārās palīdzības paketi Ukrainai 2,5 miljardu dolāru apmērā. Tā ietvers 59 kājnieku kaujasmašīnas “Bradley” un 90 bruņu­transportierus “Stryker”.

ASV prezidents Džo Baidens apstiprinājis nodomu nodot Ukrainai 31 tanku “M1 Abrams”. Arī Kanāda varētu Ukrainai piešķirt tankus “Leopard”. Francija paziņojusi, ka divu mēnešu laikā plāno piegādāt Ukrainai smagos bruņutransportierus “AMX-10 RC”, kurus klasificē kā tankus uz riteņiem. Apvienotā Karaliste paredz nosūtīt Ukrainai vēl vairāk nekā 200 bruņutehnikas vienību papildus 14 tankiem “Challenger 2”.

Reklāma
Reklāma

Ukraina centīsies panākt Rietumu iznīcinātāju piegādes

Ukrainas valdība centīsies panākt Rietumu ceturtās paaudzes iznīcinātāju, tādu kā F-16, piegādes, intervijā ziņu aģentūrai “Reuters” sacīja Ukrainas aizsardzības ministra padomnieks Jurijs Saks. “Nākamais lielais šķērslis būs iznīcinātāji,” sacīja padomnieks.

“Ja mēs tos saņemsim, pārākums kaujas laukā kļūs milzīgs. Mums ir vajadzīgas ceturtās paaudzes lidmašīnas. Vispirms mums negribēja dot smago artilēriju, pēc tam iedeva. Tad negribēja dot sistēmas HIMARS, tad iedeva. Mums negribēja dot tankus, bet tagad dod. Atskaitot kodolieročus, mēs varam saņemt visu ko,” piebilda Saks.

ASV firma “Lockheed Martin”, kas ražo reaktīvos iznīcinātājus F-16, ir gatava piegādāt lidmašīnas valstīm, kas savus iznīcinātājus nodos Ukrainai, vēsta laikraksts “Financial Times”, atsaucoties uz “Lockheed Martin” operāciju direktoru Frenku Sentdžonu.

Šobrīd ir “daudz runu par iznīcinātāju F-16 nodošanu trešajām pusēm”, sacīja “Lockheed Martin” vadības pārstāvis, tas ir, ka valstis varētu reeksportēt savus amerikāņu iznīcinātājus uz Ukrainu gaisa telpas aizsardzībai. Līdz šim Baltais nams noraidījis Ukrainas lūgumu nodrošināt modernos iznīcinātājus F-16, pastāvot bažām, ka tie var tikt izmantoti, lai veiktu triecienus Krievijas teritorijā.

Tanku piegāde nerada uzbrukuma draudus Krievijai

ASV, Vācijas, Apvienotās Karalistes, Francijas un Itālijas līderi pēc Berlīnes un Vašingtonas paziņojumiem par smago tanku sūtīšanu Ukrainai rīkoja videokonferenci, kurā apstiprināja nelokāmu atbalstu Ukrainai un savu apņēmību rīkoties vienoti un saskaņoti. Maskava izmantoja Vācijas solījumu sūtīt tankus “Leopard 2” Ukrainai, lai pamatotu savu apgalvojumu, ka Krievijai esot jācīnās plašākā karā pret nacistiem, kurus finansējot Rietumi.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paudis gandarījumu par ASV, Vācijas un vairāku citu valstu solījumu piegādāt tankus, piebilstot, ka “tanku skaits un to piegādes laiks Ukrainai ir kritiski svarīgs”. Prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks apsveicis Vācijas paziņojumu kā “pirmo soli”.

“Krievijas prezidents Putins uzskatīja, ka Eiropas un ASV apņēmība kļūs vājāka un mūsu atbalsts Ukrainai ar laiku apsīks,” paziņojis ASV prezidents Džo Baidens. “Tanku piegāde ir vēl viens pierādījums mūsu nelokāmajam atbalstam Ukrainai un ticībai tās bruņoto spēku prasmei un spējai dot pretsparu Krievijas agresijai,” teica Baidens.

ASV prezidenta ieskatā, tanku piegāde nerada uzbrukuma draudus Krievijai. “Ja Krievijas karaspēks atgriezīsies Krievijā, kur ir tā vieta, šis karš varētu beigties jau šodien. Tas ir tas, ko mēs visi gribam, – šī kara beigas,” teica ASV prezidents.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.