Latvijā
Sabiedrība

Saeima pieņēmusi Personas datu apstrādes likumu0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto no Pixabay.com

Saeima šodien galīgajā lasījumā atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) un Datu valsts inspekcijas (DVI) sagatavoto Personas datu apstrādes likumu, kas izstrādāts, pamatojoties uz Vispārīgajā datu aizsardzības regulā (VDAR) noteiktajiem principiem, aģentūrai LETA pavēstīja TM pārstāve Alise Adamane.

Pēc neoficiālas informācijas Latvija ir devītā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, kas pieņēmusi šādu likumu. Savukārt Lietuvas Seimā un Igaunijas Rīgikogu ar Regulu saistīto likumu paredzēts pieņemt līdz vasaras beigām.

Līdz ar VDAR piemērošanu pamatprincipi personas datu apstrādē, salīdzinot ar līdz šim spēkā bijušo Fizisko personu datu aizsardzības likumu, nemainās. Pastiprinās pārziņa jeb personas, kura lemj par datu apstrādes nolūkiem un līdzekļiem atbildības aspekti, nodrošinot papildus garantijas godprātīgai un tiesiskai datu apstrādei, to panākot, tostarp arī ar datu subjekta kontroles tiesību paplašināšanu.

VDAR paredz pienākumu ES dalībvalstīm noteikt datu uzraudzības institūciju, kuras kompetencē būs VDAR noteikumu uzraudzība. Latvijā par šādu uzraudzības iestādi ar jauno likumu tiek noteikta DVI, kura arī līdz šim ir veikusi personas datu uzraudzību.

DVI, izvērtējot datu aizsardzības pārkāpumus, piemēros principu “konsultē vispirms”, kura mērķis ir panākt, ka uzņēmējiem ir skaidri saprotamas piemērojamās prasības. DVI nodrošinās, ka par VDAR pārkāpumiem paredzēto administratīvo naudas sodu piemērošana katrā konkrētā gadījumā ir iedarbīga, samērīga un atturoša. Maksimālās sodu sankcijas par VDAR pārkāpumiem ir noteiktas VDAR. Tādejādi Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzētie sodi par personas datu aizsardzības pārkāpumiem, sākot ar VDAR piemērošanas uzsākšanas brīdi, vairs netiks piemēroti attiecībā uz privātpersonām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Pavļuts: “Jautājums par Mārtiņu Bondaru ir izdiskutēts, viedokļi bija atšķirīgi!”
15 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Dzīvojam laikos, kad vēlme visu kontrolēt pārsniedz veselā saprāta robežas 3
21 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Klāt nākotnes izvēļu laiks. Kā pieņemt pareizo lēmumu?
21 stundas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
“Vairāk nekā 700 cilvēku nomiruši, iedzerot metanolu”. Informācijas pandēmija, kas nogalina
28 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Ar masku uz iecirkni. Kas jāievēro, gatavojoties Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām
3 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Neizdodas palaist kosmosā jaunu raķeti
56 minūtes
LE
LETA
Dabā
Šodien gaidāms vasarīgs un saulains laiks, bet lietussargs var noderēt
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
2000. gada 26. maijā. Pamatakmens leģionāru Brāļu kapiem Lestenē
49 minūtes