Foto: Anna Grigorjeva/Shutterstock

Sagatavo auto ziemai – viss, kas jāzina par riepu maiņu 0

Ziema un krasā laikapstākļu maiņa nebūt vairs nav aiz kalniem. Kas autovadītājiem jāņem vērā līdz ar aukstā laika iestāšanos, kā pareizi un droši sagatavot automašīnu slideniem ceļa apstākļiem – par šiem un citiem svarīgiem jautājumiem atbildes apkopojis interneta veikals “1a.lv”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 16
Rezerves pulkvedis: “Krievijas armija kā prusaki iet uz visām pusēm. Diemžēl viņi iet diezgan veiksmīgi” 2
Lasīt citas ziņas
Lai arī ziemas riepām obligāti jābūt uzliktām 1.decembrī, tas nenozīmē, ka riepas nedrīkst nomainīt jau agrāk.

Ņemot vērā Latvijas mainīgos laikapstākļus – tas būtu pat ieteicams, lai pie pirmā negaidītā ceļu apledojuma vai “melnā ledus”, nebūtu jāuztraucas par savu un apkārtējo cilvēku drošību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kur meklēt un noskaidrot informāciju par ziemas riepām?

Šobrīd arvien vairāk cilvēku ziemas riepas izvēlas iegādāties tieši internetveikalā, jo tas ir nevien ātrāk un ērtāk, bet šādā veidā ir iespējams saņemt visu nepieciešamo informāciju vienuviet. Internetveikalā var detalizēti uzzināt riepu tehnisko informāciju, kā arī noskaidrot atsauksmes no lietotājiem, kas jau iegādājušies konkrēto produktu. Papildu tam – pirms riepu iegādes vari telefoniski vai epastā vērsties pēc profesionāļa konsultācijas, lai būtu pavisam drošs par izdarīto izvēli.

Kādas riepas iegādāties?

Šobrīd ir pieejams ļoti plašsziemas riepu piedāvājums. Taču vēl pirms ziemas riepu ražotāja izvēles, būtiski ir saprast, kāda tipa riepas ir nepieciešamas tieši tavai automašīnai. Noderēt var gan cietā sastāva riepas, kas paredzētas, braucot pa tīrītiem un laba seguma ceļiem, gan radžotas, kas lieti noderēs ekstrēmākos ceļa apstākļos.

Piemēram, Igaunijā visiecienītākās ir mīkstā sastāva jeb Skandināvijas tipa riepas, bet Lavijā un Lietuvā dominē Centrāleiropas cietā sastāva ziemas riepas, kā piemēram – Barum Polaris 5, Continental Winter Contact TS 860, kam seko arī Skandināvijas tipa riepas.Savukārt pieprasījums pēc riepām ar radzēm Latvijā un Lietuvā ir zems – mazāk nekā 15% cilvēku tās izvēlas ikdienas braukšanai.

Eksperti saka, ka Latvijas platuma grādos ikdienā visērtākais un efektīvākais variants ir tieši mīkstā sastāva jeb Skandināvijas tipa riepas, kas ir jo īpaši piemērotas apledojušiem un sniegotiem ceļiem. Veicot izvēli par labu kādam no riepu ražotājiem, jāņem vērā tehniskie parametri.

Vai ir kāda alternatīva jaunu ziemas riepu iegādei?

Reklāma
Reklāma

Gadījumā, ja vēlies labas kvalitātes ziemas riepas, bet finanses ir nedaudz ierobežotas, izdevīga ir tavas automašīnas esošo ziemas riepu atjaunošana. Šis process ir drošs un efektīvs – vispirms tiek noņemts vecais protektors un ar īpašu aprīkojumu iztīrītas riepu karkasa bojātās vietas. Pēcāk seko labošanas etaps, kura laikā tiek atjaunotas visas bojātās daļas, savukārt noslēgumā notiek pati atjaunošana, kuras laikā riepas protektors tiek pārklāts ar jaunu gumiju.

No lietotām riepām pa gabalu

Padoms, kuru noteikti ir vērts ņemt vērā – izvairīties no lietotu riepu iegādes. Lai arī sākotnēji maciņam tas var būt patīkami, tomēr lietotām riepām visticamāk būs beidzies garantijas termiņš, tām var būt kāds būtisks bojājums, kā arī tu nekad nevarēsi būt drošs par veidu, kā tās līdz šim uzglabātas, un līdz ar to – vai tās spēs nodrošināt drošu braukšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.