Sports

Jauna ēra, jauna ēra! Ko atnesīs astoņi miljoni un Tikmers?0


Žoržs Tikmers nākamos četrus gadus vadīs Latvijas olimpiešu saimi.
Žoržs Tikmers nākamos četrus gadus vadīs Latvijas olimpiešu saimi.
Foto: Vadims Morozovs/LOK

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Aizvadītajā piektdienā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas pārskata un vēlēšanu sesija noslēdzās bez pārsteigumiem – nākamos četrus gadus Latvijas olimpiešu saimi vadīs 63 gadus vecais Žoržs Tikmers, kura labā roka būs teju uz pusi jaunākais Kārlis Lejnieks.

Par pirmo nobalsoja 84 biedri, kamēr Lejnieks saņēma 87 balsis. Abi bija vienīgie pretendenti uz amatiem. Par LOK viceprezidentiem tika ievēlēti Einars Fogelis, kurš amatu saglabāja, Latvijas Džudo federācijas prezidents Vsevolods Zeļonijs un Latvijas Hokeja federācijas vadītājs Aigars Kalvītis. Līdz šim viceprezidentu pienākumus pildīja Raimonds Bergmanis un Valdis Voins, kuri šoreiz nepretendēja uz LOK izpildkomitejas locekļu amatiem.

Vēlas mūsdienīgāku vadības stilu

Pēc LOK darbības atjaunošanas 1988. gadā Tikmers ir trešais organizācijas prezidents. Pirms tam pa 16 gadiem LOK vadīja Vilnis Baltiņš (joprojām LOK Goda prezidents) un Aldons Vrubļevskis, kurš turpmāk sportā plāno iesaistīties caur Latvijas Riteņbraukšanas federāciju, sniedzot atbalstu starptautiskos projektos.

“Mūsu jaunā programma balstīta uz sportiskām vērtībām un paredz intensīvu darbu sporta vides sakārtošanā. Meklēsim labākos risinājumus olimpiešu izaugsmē, kā arī mūsu olimpiskā mantojuma godināšanā,” pēc ievēlēšanas amatā biedriem sacīja Tikmers.

“Tuvojas LOK simtgade, tāpēc aicināsim Latvijas pašvaldības veidot kopīgus pasākumus ar olimpiešu iesaisti. Mums visiem ir svarīgas ne tikai medaļas, bet arī sabiedrība, kurā izaug krietni cilvēki un spēcīgas personības. Ar ģenerālsekretāru esam vienojušies strādāt, neskatoties uz visām grūtībām un visiem izaicinājumiem. Vēlamies LOK redzēt kā vienotu, stabilu, mūsdienīgu un atklātu organizāciju, kas zina savus mērķus un prot tos realizēt. Kopā ar izpildkomiteju, sporta veidu federācijām un Latvijas sabiedrību mēs daudz ko varam izdarīt.”

“Mūsu izstrādātajā pro­grammā ir 27 punkti, bet tas nenozīmē, ka laika gaitā šo punktu skaits nepieaugs. Uzdevums ir strādāt, vadoties pēc iepriekš noteiktajiem mērķiem un darbiem. Nākamie gadi būs darbietilpīgi,” piebalso Kārlis Lejnieks.

Astoņu miljonu budžets

LOK šī gada budžets ir 8,01 miljons eiro, no kuriem 70% līdzekļu tiks novirzīti olimpisko sporta veidu federācijām. LOK galvenajām prioritātēm – olimpisko spēļu sagatavošanās programmām – atvēlēti 1,37 miljoni, no kuriem 214 tūkstoši tiks pro­grammai “Tokija 2020”, kamēr ziemas olimpisko spēļu programmai “Pekina 2022” pagaidām atvēlēti 26 tūkstoši eiro.

Savukārt individuālo sporta veidu federāciju/savienību finansējumam un bāzes finansējumam individuālo sporta veidu federācijām/savienībām ir paredzēti 964 tūkstoši eiro.

Olimpiskās kustības jaunatnes programmai atvēlēti 129 tūkstoši eiro, kas ietver Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādes “Vuokatti 2021” izmaksas, bet 41 tūkstotis paredzēts III jaunatnes ziemas olimpisko spēļu “Lozanna 2020” apmaksai. Īpašiem mērķiem iezīmētie līdzekļi veido 3,6 miljonus eiro.

Šis finansējums paredzēts treneru tālākizglītības, sporta veidu federāciju, LOK reģionālās, sporta veidu attīstības, olimpisko spēļu sagatavošanās pro­grammu, Latvijas Olimpiskās akadēmijas, Latvijas Olimpiešu kluba un citu atbalsta programmu apmaksai. Tāpat finansējums paredzēts “Olimpiskās dienas 2020” organizēšanai un programmas “Sporto visa klase” nodrošināšanai.

LOK 2020. gadā turpinās atbalstīt astoņu reģionālo un olimpisko centru attīstību, veicinot jaunatnes, tautas un augstu sasniegumu sporta aktivitātes valstī. 145 tūkstoši eiro plānoti kā līdzfinansējums visu reģionālo olimpisko sporta centru modernizācijai un attīstībai. Savukārt valsts budžeta dotācija apakšprogrammā “Valsts ilgtermiņa saistības sportā valsts galvoto aizdevumu atmaksai” veido 1,6 miljonus eiro.

LOK vēlēšanu rezultāti

LOK izpildkomitejas locekļi

Saistītie raksti

Pēteris Apinis, Ēriks Āze, Agris Blaus, Ansis Dāle, Einars Fogelis, Juris Grants, Aigars Kalvītis, Jānis Kols, Arnis Legzdiņš, Lelde Laure, Jānis Liepiņš, Māris Mančinskis, Armands Puče, Edgars Pukinsks, Jevgēņijs Saproņenko, Raimonds Vējonis, Vsevolods Zeļonijs, Nils Žuraļovs un Māris Bičevskis.

LOK individuālie biedri

Oļegs Sorokins, Igors Vihrovs, Agita Ābele, Sandis Ozoliņš, Līga Cīrule, Gunta Baško, Dina Vīksna, Marita Vilciņa, Pēteris Apinis, Andris Kalniņš, Zane Gremze, Dainis Kūla, Juris Grants, Māris Liepiņš, Inguna Minusa, Dainis Caune, Kaspars Gorkšs, Maruta Taima, Mārtiņš Rubenis, Jolanta Dukure, Dmitrijs Miļkevičs, Signe Luika, Renārs Līcis, Daina Paipala, Artis Jansons, Ludmila Beļikova, Māris Mančinskis, Jeļena Maļuka, Diāna Zaļupe, Guntis Keisels, Jūlija Lesčinksa un Ingrīda Biedre.

LOK Revīzijas komisija

Agita Ābele, Zintis Ekmanis, Andris Feldmanis.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 8
Intervija 6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Ārgalis: Tie trūcīgie, kam sadeva dzīvokļus, tagad brauc ar lieliem džipiem un mersedesiem
58 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
FOTO. Rīgā notikusi avārija, kurā iesaistīts autobuss
36 minūtes
LE
LETA
Veselam
Slimība atkal uzliesmojusi: Latvijā 18 jauni Covid-19 gadījumi
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
3 stundas