Latvija pret Austrāliju Pasaules kausa izcīņā U-19 vecuma grupā.

Sakāve pēc sakāves – juniori cieši sagrāvi pret Austrāliju 0

Latvijas U-19 puišu basketbola izlase Pasaules kausa izcīņā Hēraklejā (Grieķija) otrajā spēlē ar 52:81 zaudēja Austrālijas vienaudžiem.

7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kurus visbiežāk ieskauj kupls bērnu pulciņš 3

Latvijas izlase spēles sākumā izvirzījās vadībā ar 10:4, 8. minūtē bija 15:14, taču tālākais pārvērtās par drūmu murgu. Austrālijas izlase atbildēja ar 18:2 izrāvienu un dominēja atlikušajā spēles daļā, tās laikā rezultāta starpībai pietuvojoties 40 punktu robežai. No otrā puslaika vidus notikumi laukumā atgādināja drīzāk treniņspēli, kurā pie teikšanas abās komandās tika gandrīz visi spēlētāji.

Mūsējiem tā bija otrā neveiksme divu dienu laikā. Komandas spēlē būtiskas izmaiņas nebija notikušas. Pamatīgas problēmas radīja spēle viens pret vienu abos laukuma galos, tika zaudēts grozs, 18 kļūdas un neveiksmīgas darbības pret presingu pārvērtās viegli zaudētos punktus. Arī fiziskajā sagatavotībā pretinieki izskatījās pārāki, ko šoreiz diez vai var norakstīt uz vecuma īpatnībām.

Kopā ar neveiksmīgo spēli Latvijas izlasei, kura pērn izcīnīja Eiropas čempionāta sudraba medaļas, zudusi arī pārliecība. Tuvu savam ierastajam līmenim ir tikai Artūrs Kurucs, kurš šoreiz guva 16 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Neviens cits no mūsējiem netika pāri astoņu gūti punktu robežai. Visa komanda kopā trāpīja tikai 19 no 70 metienus no spēles, tālmetieni – 6/36.

Latvijas izlase turnīra pirmo posmu noslēgs otrdien ar spēli pret Kanādu. Tā būs pēdējā iespēja nepalikt pēdējiem B grupā un izmukt no iespējamās tikšanās astotdaļfinālā ar turnīra galveno favorīti ASV izlasi, kas šodien ar 102:84 pārspēja Lietuvu..

PASAULES KAUSA IZCĪŅA U-19 JUNIORIEM HĒRAKLEJĀ (GRIEĶIJA)

Latvija – Austrālija 52:81 (15:23, 24:46, 38:72). Kurucs 16+7AB, Vīksne 7, Būmeisters, Hlebovickis pa 6, Vēveris, Mežulis pa 5, Šnipke 3, Berķis, Šteinbergs pa 2; Bouvens 15, Vigness, Buluks pa 9.
B grupā: Mali – Latvija 93:79, Kanāda – Austrālija 81:76, Mali – Kanāda 71:70.
Tabulā: 1. Mali 2-0, 2. Kanāda 1-1, 3. Austrālija 1-1, 4. Latvija 0-2.