Kultūra
Mūzika

Saklausīt nākotni “Arēnā”0


Jaunās mūzikas festivālā “Arēna” pirmo reizi uzstāsies arī “Kymatic Ensemble” no Krievijas.
Jaunās mūzikas festivālā “Arēna” pirmo reizi uzstāsies arī “Kymatic Ensemble” no Krievijas.
Publicitātes foto

Līdz 3. novembrim vēl ir iespēja izbaudīt mūsdienu mūzikas bagātību visā tās krāšņumā Jaunās mūzikas festivālā “Arēna”, kas norisinās ar moto “Saklausi nākotni”.

Sestdien, 27. oktobrī, VEF Kultūras pilī varēs vēlreiz noklausīties festivāla atklāšanas koncertu (pirmoreiz tas skanēja 20. oktobrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis”), kurā ar jauno programmu “Texture of Groove” uzstāsies jaunie un talantīgie sitaminstrumentu virtuozi Juris Āzers un Guntars Freibergs, izceļot Latvijas koncertpraksē salīdzinoši maz apspēlētu, bet jaudīgu mūzikas fenomenu – grūvu, kura raksturīgākā iezīme ir ritmiskā un melodiskā dzinējspēka izjūta, kas iedarbojas arī ķermeniski.

Īpašs notikums risināsies arī otrdien, 30. oktobrī, kad VEF Kultūras pils Kamerzālē programmā “Altera Shock” uz vienas skatuves pirmo reizi satiksies spilgtākie Latvijas kamermūziķi – trio “ART-i-SHOCK” (pianiste Agnese Egliņa, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un čelliste Guna Šnē) un kameransamblis “Altera Veritas” (Anda Eglīte – kokle un basa kokle, Ieva Mežgaile (kokle un basa kokle), Artūrs Noviks (akordeons), Andis Klučnieks (flauta)). Katrs unikāls sastāva un skanējuma ziņā, kopā tie veido gluži jaunu un absolūti oriģinālu spēku, kura radošais potenciāls iedvesmojis komponistus tuvu un tālu. Kā aizvien, “Arēna” nāk ar pirmatskaņojumiem – šoreiz tie būs Gundegas Šmites “Ūdens pulksteņi” un Dimitra Maronidisa “Mise en abyme” elektronikai un ansamblim. Vēl nebijušā skanējumā varēs baudīt arī dzirdētus latviešu komponistu skaņdarbus – Kristapa Pētersona “Rīgas nakti” čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem, Santas Ratnieces “Nattergalen” čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem, Ērika Ešenvalda “Cryptic”, Agnetas Krilovas-Bērziņas “Quid est veritas?”.

Arī šogad – 2. novembrī – notiks “Klubu nakts” – muzikāli pārsteidzošs kokteilis, kas pirmoreiz vainagosies ar ugunsšovu. Bet “Arēnas” noslēgumā 3. novembrī Liepājā “Hotel Promenade” Hika zālē un 4. novembrī Rīgas Reformātu baznīcā uz koncertu aicinās Maskavā dibinātā apvienība “Kymatic Ensemble”.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Ministrs: Par valsts tēlu jādomā ne tikai Latvijas Institūtam, bet visiem valsts iedzīvotājiem 1
21 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Noskaties! Vidzemes lībiešu krastā tapis saviļņojošs mūzikas video Uģa Prauliņa skaņdarbam
21 stundas
SK
Skaties.lv
Kultūra
Imants Lancmanis: “Brīnos, ka uz simtgadi nebija programmas, kas atbrīvotu Latviju no padomju graustiem.” 3
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Mainīs nepatērētā ūdens sadalīšanu “uz galviņām”
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Porziņģis NBA atgriežas ar 23 punktiem un uzvaru pār Bertānu
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Spāniju skāruši postoši plūdi; ir bojāgājušais un vairāki bezvēsts pazudušie
6 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
“Swedbank” klientu histērija: jaunākā informācija par situāciju Daugavpilī
53 minūtes
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien daudzviet spīdēs saule
1 stunda