Latvijā
Kriminālziņas

Saldus novadā traumas guvis ceļu satiksmes negadījumā cietis velosipēdists0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts policijā (VP) šo pirmdien, 3.jūnijā, ap pulkst. 20.40 tika saņemta informācija par to, ka Saldus novadā, Zirņu pagastā ir noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā, krītot, traumas guva velosipēdists. Notikuma vietā atradās kravas automašīna “Scania” ar tās vadītāju un velosipēdists, portālu “La.lv” informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Notikuma vietas apskates laikā bojājumi automašīnai netika konstatēti. Netiek izslēgta iespēja, ka velosipēdists krita garām braucošas automašīnas radītas vēja plūsmas dēļ, taču notikušā apstākļus vēl skaidros VP. Tāpat to, vai velosipēdists ir bijis alkohola reibumā, noskaidros ekspertīzē.

Vīrietis tika nogādāts medicīnas iestādē, taču viņam nav konstatētas dzīvībai bīstamas traumas.

Ceļu satiksmes drošības direkcija jau ir informējusi un skaidrojusi par droša intervāla ievērošanu, veicot apdzīšanas manevru. Tuva velosipēdistu apdzīšana lielā ātrumā rada risku, ka citi auto nepamanīs priekšā braucošo velosipēdistu un nepagūs izvairīties no sadursmes. Turklāt pirmā braucēja radītais gaisa vilnis var “pagrūst” velosipēdu zem kāda no nākamajiem transportlīdzekļiem vai nogāzt velosipēdistu uz apmales.

Aicinājums transportlīdzekļu vadītājiem apbraukšanas manevru veikt mierīgi, ja nepieciešams, samazinot braukšanas ātrumu. Pirms apsteigšanas manevra uzsākšanas svarīgi par to brīdināt citus satiksmes dalībniekus, laikus parādot pagriezienu. Automobilim, apbraucot velosipēdistu ceļu satiksmē, jāievēro drošs intervāls – pilsētas vidē pie nelieliem ātrumiem intervālam jābūt vismaz 1 metram, ārpus apdzīvotām vietām un pilsētā, braucot ar ātrumu virs 50 km/h – vismaz 1,5 metriem.

Šis nav pirmais gadījums, kad velosipēdists ir kritis, iespējams, no automašīnas radītās vēja plūsmas.

Tiesa gan, iepriekš par krišanas iemeslu ir bijis arī alkohols. Pēc statistikas datiem, maija mēnesī Saldus iecirkņa apkalpojamā teritorijā 22 velosipēda vadītāji ir pieķerti pie stūres alkohola reibumā. Tajā pašā laika posmā 4 mopēda vadītāji ir pieķerti pie stūres, būdami alkohola reibumā.

Saistītie raksti

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam 40 eiro apmērā. Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam 120 eiro apmērā.

Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam 170 eiro apmērā. Šāds pats sods ir tad, ja vada transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, ja atsakās no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, kā arī tad, ja lieto apreibinošās vielas vai alkoholiskos dzērienus pēc ceļu satiksmes negadījuma.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1920. gada 28. maijā
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kā tieši Covid-19 krīzē iztērēti vairāki miljardi eiro? Opozīcijas deputāti pieprasa skaidrojumu 5
12 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
9 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
5 stundas