Pasaulē
Eiropa

Salvīni kritizē četru valstu panākto vienošanos par migrantu pārdali1


Mateo Salvīni
Mateo Salvīni
Foto: Insidefoto/SCANPIX/LETA

Itālijas labējās partija “Līga” līderis Mateo Salvīni otrdien kritizējis Vācijas, Francijas, Itālijas un Maltas panākto vienošanos par Vidusjūrā uzņemto nelegālo imigrantu pārdales shēmu.

Savīni, kurš pēc jaunās Itālijas valdības izveidošanas zaudējis varas pozīcijas, jauno pārdales shēmu nodēvēja par krāpšanu.

Atrodoties Itālijas iekšlietu ministra amatā, Salvīni atteicās ielaist ostās nevalstisko organizāciju migrantu glābšanas kuģus, uzskatot, ka organizācijas faktiski nodrošina “taksometra pakalpojumus” nelegālajiem imigrantiem.

“Tā nav vienošanās, tā ir krāpšana,” intervijā telekanālam “SkyTG24” paziņoja Salvīni.

Vācija, Francija, Itālija un Malta pirmdien panāca vienošanos par kopīgu dokumentu, kas tiks iesniegts nākamajai Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru sanāksmei kā pamats plašāka mēroga vienošanās izstrādei.

Nākamā ES iekšlietu ministru sanāksme paredzēta 8.oktobrī.

Jaunā Itālijas iekšlietu ministre Lučana Lamordžēze aizstāvēja vienošanos, apgalvojot, ka tā esot pierādījums, ka Itālija vairs nav viena migrantu krīzes risināšanā.

Saistītie raksti

Salvīni kritizēja to, ka vienošanās attieksies tikai uz jūrā izglābtajiem migrantiem, bet neattieksies uz migrantiem, kas pašu spēkiem nokļuvuši Itālijā vai Maltā.

Cilvēktiesību organizācija “Amnesty International” četru valstu panākto vienošanos vērtēja pozitīvi, paužot cerību, ka šis mehānisms pieliks punktu situācijām, kurās migrantiem nedēļām ilgi jānīkst uz kuģiem, nezinot kur un vai vispār viņi tiks izlaisti krastā.

LA.lv