fivb.org

Samoilovs un Šmēdiņš pirmoreiz šosezon triumfē Pasaules kausa posmā 0

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien triumfēja Pasaules kausa “Open” kategorijas posmā, kas risinās Turcijas kūrortpilsētā Antaljā.
Ar ceturto numuru izliktais Latvijas duets vispirms svētdien guva uzvaru pusfinālā, bet viņu potenciālie fināla pretinieki veselības problēmu dēļ atteicās no cīņas.

15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni
Ķīna un Turcija sagādā Krievijai nepatīkamu “pārsteigumu” 34
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam

Samoilovs un Šmēdiņš šosezon pusfinālu sasniedza otro reizi. Iepriekš tas izdevās Ķīnas pilsētā Fudžou aprīļa beigās notikušajā Pasaules kausa “Open” posmā, kad duets izcīnīja ceturto vietu, kas Latvijas vadošajam duetam līdz šim bija sezonas labākais rezultāts. Finālā viņi iepriekšējās divas reizes spēlēja pērn septembra sākumā, kad nedēļas laikā spēja triumfēt “Open” kategorijas etapos Riodežaneiro un Sočos.

Pusfinālā Samoilovs un Šmēdiņš ar rezultātu 2-1 (18:21, 25:23, 15:13) saspringtā cīņā pieveica poļus Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu, kuriem turnīrā ir sestais numurs. Zīmīgi, ka viņiem trešajā cīņā pēc kārtas pretim stājās sportisti no Polijas.

Pirmais sets ilgstoši ritēja punkts punktā, tomēr tā beigās divus blokus pēc kārtas izpildīja Prudels, Latvijas sportistiem nokļūstot iedzinējos ar 17:20, bet brīdi vēlāk zaudējot ar 18:21.

Otrajā setā Samoilovs un Šmēdiņš no rezultāta 4:5 panāca 7:5, bet vēlāk arī ieguva trīs punktu pārsvaru – 11:8. Kaut poļi vēl pietuvojās līdz 12:12, turpinājumā pārsvaru atkal ieguva Latvijas sportisti, kuri panāca 20:17. Tomēr nevienu no šīm trim setbumbām Samoilovs un Šmēdiņš neizmantoja, tāpat kā nākamās trīs, bet setu gan izdevās uzvarēt ar septīto setbumbu un rezultātu 25:23.

Izšķirošā seta ievadā Samoilovs un Šmēdiņš ieguva trīs punktu pārsvaru, panākot 6:3. Kaut poļi pieļāva vairākas kļūdas, Samoilovs un Šmēdiņš no 10:6 ļāva pretiniekiem pietuvoties līdz 14:13, tomēr izskaņā viņi vaļības neatļāvās, svinot uzvaru.
Samoilovs un Šmēdiņš uzvarējuši četros no pēdējiem pieciem mačiem pret Fijaleku un Prudelu. Tomēr iepriekšējā duelī pērn augustā Polijas pilsētā Olštinā pārāki bija mājinieki.

Finālā Samoilovam un Šmēdiņam bija plānots spēkoties ar vāciešiem Markusu Bekermanu un Larsu Flīgenu, kuriem ticis devītais numurs. Vācieši savā pusfinālā ar 2-0 (21:16, 21:17) uzveica turnīra 25.pāri Kocilianu Georgi un Zupani Niku no Grieķijas.
Jau otras pusfināla spēles laikā Bekermans un Flīgens savā “Facebook” lapā pavēstīja, ka finālā neizies uz starta, kas vēlāk tika apstiprināts arī Samoilova un Šmēdiņa tvitera profilā.
Zīmīgi, ka neviens no četriem pusfinālu sasniegušajiem duetiem šosezon vēl nebija kāpuši uz goda pjedestāla – trīs pāri sekmīgākajos turnīros bija samierinājušies ar ceturtajām vietām, bet grieķi Georgis un Niks līdz šim reizi bija guvuši devīto vietu.

Sestdien izslēgšanas turnīru Samoilovs un Šmēdiņš sāka uzreiz no otrās kārtas jeb astotdaļfināla, kur ar 2-0 (21:18, 21:16) uzvarēja poļu duetu Mihalu Kadziolu un Jakubu Šalankeviču, kuriem bija piešķirts 14.numurs. Savukārt ceturtdaļfinālā Latvijas sportisti ar 2-1 (21:15, 23:25, 15:9) grūtā cīņā pārspēja vēl vienu poļu pāri Mihalu Brilu un Kasparu Kujavjaku, kuri bija izlikti ar 26.numuru.
Samoilovs/Šmēdiņš apakšgrupu turnīrā izcīnīja trīs uzvaras tikpat spēlēs un ieguva pirmo vietu D apakšgrupas kopvērtējumā, kas izslēgšanas turnīru ļāva sākt no otrās kārtas.

Tikmēr zaudējumu sestdien astotdaļfinālā piedzīvoja ar 16.numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, kuri ar 0-2 (16:21, 20:22) piekāpās vāciešiem Kajam Matisikam un Jonatanam Erdmanam, kuriem turnīrā ticis ceturtais numurs.
Latvijas duets turnīru noslēdza dalītā devītajā vietā, nopelnot 240 ranga punktus.
Arī Pļaviņš/Regža apakšgrupu sacensībās tika pie trim uzvarām un pirmās vietas A apakšgrupā, kas ļāva uzreiz kvalificēties izslēgšanas turnīra otrajai kārtai.