Kultūra
Mūzika un deja

Saprasties ātrāk, precīzāk, veiksmīgāk. Koris “Muklājs” priecēs ar trīs “P” koncertu0

Publicitātes foto

Sestdien, 15. decembrī, plkst. 18 Rīgas Sv.Pētera baznīcā kamerkoris “Muklājs” klausītājus priecēs ar koncertu Ziemassvētku noskaņās, izpildot trīs “P” – Prauliņa, Perta un Pulenka skaņdarbus.

Jau vairākus gadus Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” kamerkoris “Muklājs” bagātina Rīgas domes piedāvāto kultūras pasākumu programmu, adventes laikā uzstājoties kādā no Rīgas dievnamiem.

Šogad trešās adventes koncerts izskanēs Rīgas Sv. Pētera baznīcā, programmā – Frensisa Pulenka četras Ziemassvētku motetes, Arvo Pērta “Magnificat” un Uģa Prauliņa vokāli instrumentālais cikls “Odi et amo” (“Nīstu un mīlu”). Koncertam īpašu noskaņu piešķirs un senās baznīcas velves izgaismos dažādas gaismu vīzijas.

“Muklāja” diriģentam Jānim Kokinam pirmā saskare ar šo skaņdarbu bijusi vēl ar Rīgas Doma zēnu kori, kad “Odi et amo” ierakstīts kompaktdiskā.

“Man jau tad šis skaņdarbs ļoti iepatikās,” stāsta Jānis Kokins, jo bijis tik neierasti foršs tik daudz dažādos žanros – tā 13 daļās ir gan viduslaiku mūzika, gan tas diezgan labi iekļaujas repa žanrā, arī seno dziesminieku trubadūru dziedājumos.

Vaicāts, ko viņam pašam nozīmē Ziemassvētki, diriģents teic, ka vēlētos, lai tie ir ģimeniskāki, nosvinēti ar tuviniekiem un radiniekiem, bet diemžēl arvien biežāk ziemas Saulgriežus nākas pavadīt koncertu atmosfērās gan dziedot (Jānis Kokins ir Sigvarda Kļavas vadītā Radio kora dziedātājs – V. K.), gan diriģējot.

“Pašu Ziemassvētku vakaru gan cenšos neizmantot nekā citādi, kā tikai esot kopā ar ģimeni,” viņš saka.

Un kādu dāvanu būtu priecīgs saņemt? Tā uzvaicāts, Jānis Kokins, mirkli ievilcis elpu nosaka: “Būtu jauki, ja mēs visi varētu saprasties no pusvārda… Pēdējā laikā arī cunftes aprindās kaut kā nevar uzreiz labi saprasties, kamēr neizskaidro situācijas un apstākļus vēl kaut kā papildus… Tas varētu būt vēlējums Jaunajā gadā visiem – saprasties ātrāk, precīzāk, veiksmīgāk.”

Sestdienas koncertā “Odi et amo” taustiņinstrumentu un elektronikas pavadījumu izpildīs pats komponists Uģis Prauliņš. “Parasti šis skaņdarbs tiek izpildīts ar lielu devu elektronikas, basģitārām, bungām, visādiem citādiem elektroniskiem piesitieniem, bet šoreiz mēs to iestudēsim, protams, ar pašu Uģi Prauliņu pie taustiņiem, elektronikas būs pavisam maz,” ieceri atklāj kora mākslinieciskais vadītājs.

Lielāko pavadījuma daļu spēlēs stīgu kvartets – Indulis Cintiņš (vijole), Ivars Brīnums (vijole), Ineta Abakuka (alts) un Dace Zālīte (čells). Kompozīcijas sitamo instrumentu partijas dzirdēsim perkusionista Mareka Alkšņa sniegumā, savukārt soprāna solo partijas uzticētas Agnesei Urkai.

Šis rītdienas koncertā būs monumentālākais un izvērstākais skaņdarbs. Šādu atskaņojumu tikai vienreiz izpildījis Ventspils koris diriģentes Gintas Rūses vadībā, bet rīdzinieki, iespējams, šādu versiju “Muklāja” sniegumā dzirdēs pirmoreiz.

Turklāt šī “Muklājam” būs pirmā sadarbība ar Uģi Prauliņu, un jauniešu kora diriģents cer, ka ne pēdējā, jo Uģim patīkot viss, kā un ko “Muklājs” darot. “Un es vēlos Uģim lūgt – tā kā nākamgad “Muklājam” aprit trīsdesmit gadu jubileja, vēl gan man jāsaņemas komponistu uzrunāt, bet varbūt viņš varētu veltīt kādu ciklu, skaņdarbu tieši mūsu korim…”

Ieeja koncertā bez maksas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.